1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
DzūkijaVerslasAktualijosPolitika
2019 Lapkričio 5d.
6

Prokuratūra: „Ekologistikos“ padaryta žala aplinkai – daugiau nei 5 milijonų eurų

titleGaisro aplinkai padaryta žala, prokuratūros duomenimis, preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 mln. eurųAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus bendrovėje „Ekologistika“, užsiimančioje naudotų padangų perdirbimu ir utilizacija, spalio 16-osios naktį kilęs gaisras padarė žalą aplinkai, kuri jau vertinama daugiau nei 5 milijonų eurų suma. Dėl to aplinkosaugininkai, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), prokurorų paprašė stabdyti UAB „Ekologistika“ registraciją Atliekų tvarkytojų valstybės registre ir stabdyti bendrovės turimo taršos leidimo galiojimą.

Kauno apygardos prokuratūra skubos tvarka įvertino AAD prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos prašymą taikyti laikinąsias apsaugos priemones uždarajai akcinei bendrovei „Ekologistika“.

„Prokurorai gina viešąjį interesą tuomet, kai valstybės ar savivaldybių institucijos atsisako imtis priemonių teisės aktų pažeidimui, kuris pažeidžia viešąjį interesą ir kuris yra padarytas jų veiklos srityje, pašalinti arba tokios institucijos nėra", - patikslino  Kauno apygardos prokuratūros viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Haroldas Urbonavičius. Jo lapkričio 4 dienos nutarime rašoma, kad šiuo atveju veiksmų turi imtis LR Aplinkos ministerija ir Aplinkos apsaugos departamentas, kurie yra atsakingi už aplinkos apsaugą, atliekų tvarkymo koordinavimą, administravimą bei kontrolę, o taip pat už žmogaus teisės gyventi jo sveikatai ir gerovei palankioje aplinkoje užtikrinimą.

„Manome, kad tiek Aplinkos ministerija, tiek Aplinkos apsaugos departamentas turi pakankamai teisinių priemonių ir privalo patys priimti sprendimus, gindami viešąjį interesą“, – patvirtino prokuroras H. Urbonavičius. Jo parengtame nutarime rašoma, kad „Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymas numato, jog aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai turi teisę nedelsiant sustabdyti aplinkai kenksmingą veiklą, kai dėl taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo ar taršos leidimo sąlygų nesilaikymo kyla tiesioginis pavojus žmonių sveikatai ar gyvybei ir kitais atvejais, jei fizinis ar juridinis asmuo teršia aplinkos orą, žemę, vandenį ir tai kelia tiesioginį pavojų žmonių sveikatai ar gyvybei“.

Prokuroras H. Urbanavičius įpareigojo LR Aplinkos ministeriją ir AAD spręsti dėl priemonių šiame nutarime nurodytiems teisės pažeidimams, padarytiems jų veiklos srityje, pašalinti taikymo ir per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo dienos informuoti Kauno apygardos prokuratūrą apie priimtą sprendimą bei jo vykdymo rezultatus.

Gaisro aplinkai padaryta žala, prokuratūros duomenimis, preliminariai vertinama daugiau nei 5,3 mln. eurų


Komentarai

6
Komentuoti
Senė2019-12-04
Tik tokie žmonės kaip meras gali išsaugoti Lietuvą.
Ričardas2019-11-07
Nemanau kad toks sprendimas sustabdyti imones "ekologistika" veikla yra pakankamas. Sitas zmogelis imones savininkas turi atsakyti asmeniskai kaip ir visi tie kurie sudejo parasus jo veiklai vystytis. Tokie zmones mazu maziausiai negali dirbti toliau savo darbo kaip mes visi ir isitikinom tuo.
Sitas gyvulys tes savo veikla ir toliau jai nebus asmenines atsakomybes, atsibuskit!
To klyke2019-11-06
Dabar klyki rašytojau....o kur buvai kai reikėjo spręst problemas susijusias su gaisru?Nebūk bailys dar daug darbų yra,išeik viešai iš rašytojo teorinės pozicijos ir pradėk realei dirbt šiuo klausimu.
Klyke2019-11-06
Klyke sveplas meras, bet deja kompetencijos stoka, didelis susireiksminimas ir gal tiesiog pamirsimas, kad ne kaimo diskotekoje piarinasi ir rajono studentams sokius kelia leme visiskai apgailetina situacija gaisro metu. Didvyriski gestai ir "miegokite ramiai, Alytiskiai" piaras su pradegintu kostiumu ir baltiniais:) plauciu skausmais ir visokiais kitokiais vapejimais tik parodo musu mero politini neisprusima.. Tikrai ne mero pareigybese numatyta vaidinti heroju, vaidentis panoseje ir "brave heart" vaidinti su asaromis akyse. Neturejo nei paruosimo, nei kvalifikaciju, nei ziniu tokioms situacijoms reikalingu. Skambino mazdaug draugeliams - tie grihvanciame deganciame pastate patriotus vaidino, be jokiu ziniu herijus vaidino ir turbut sveikata sussigadino. Zodziu visiska nesamone niekur neregeta ir negirdeta. Ekstremali situacija, civiliai traktorius vairuoja, blokus meto, stumdo,karpo... gaus grynais po penkis simtus euru:))) nei sarho kodeksas, nei jokie draudimai nelaimes atveju negalioja..stroibatas... alytus amen! Gal matijosaitis prie kauno rajono prisijungs? Saligatvi nuties iki kauno, o alytus Lezu galetu buti kauno rajone.
Gal2019-11-05
pagaliau konfiskuos cicėno turtą,kad atlygintų žalą ? Ar jis neliečiamas? O gal jau viską paslėpė,ar išvežė,kai gaisras prasidėjo?... Toks šiukšlė jau tikrai sugebėjo,nes pinigai tokiems- viskas...
Na 2019-11-05
Teisingai. Dirbkite AAD - leidimus išdavinėjote, o stabdyti turi prokuroras...
traffix.lt