14 c Alytus
Pirmadienis, Balandžio 6d.
Aktualijos
2019 Spalio 25d.
2

Svarbu: dėl suodžių, pavojingų medžiagų patalpose

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Sveikatos specialistai perspėja, kad gaisro dūmų paveiktose patalpose ant paviršių (sienų, baldų, grindų, langų, ir pan.) gali būti suodžių bei kitų pavojingų cheminių medžiagų.

Svarbu: pirmiausia teršalus būtina pašalinti mechaniškai, po to jų likučius neutralizuoti cheminėmis priemonėmis.

Nukenksminimo procedūros turi būti atliekamos nuosekliai ir apimti:
•    šluostymą sausu būdu vienkartinėmis šluostėmis;
•    grandymą ir šveitimą šepečiais, jei teršalai prilipę ir šluostant nenusivalo;
•    plovimą vandeniu arba suslėgtu vandeniu, jei teršalai įstrigę tarpuose ar mažose erdvėse;
•    plovimą plovikliais arba tirpikliais;
•    cheminėmis medžiagomis apdorotų paviršių skalavimą vandeniu;
•    patalpų vėdinimą.

Patalpų, kurios vizualiai atrodo labai užterštos, cheminiam nukenksminimui patartina naudoti cheminius tirpiklius. Labiausiai tinka specialios suodžių valymui skirtos cheminės priemonės.

Gyventojams cheminių medžiagų, skirtų profesionaliam valymui, naudoti nerekomenduojame. Prieš pradedant naudoti valiklius, būtina perskaityti naudojamo instrukcijas ir jomis vadovautis.

Svarbu: visus valymo darbus būtina atlikti dėvint vienkartines kaukes, pirštines bei naudojant tik vienkartines šluostes.

Patalpose, kuriose vizualiai nesimato suodžių, pakanka atlikti mechaninį visų paviršių valymą, o cheminių medžiagų neutralizavimui pakanka buitinių baldų, grindų, langų, kilimų ploviklių. Labai svarbu nepamiršti išplauti užuolaidų, nuvalyti dulkes nuo gėlių, išskalbti užterštumo dienomis dėvėtus ar patalpose atvirai laikytus drabužius, pasirūpinti savo ir augintinių švara.

 


Komentarai

2
Komentuoti
Smalsus2019-10-25
Plauti tirpikliais, valikliais, cheminėmis priemonėmis. Pasakykite kokiomis, nes gausis taip, kad valymo procesas užterš labiau nei gaisras užteršė, kai visi savo nuožiūra pradės valyti.
Ir butuose čia taip ?2019-10-25
Nežinau, bet neatrodo realu ir minkšti baldai, ir kilimai, ir gėlių lapai ,rūbai,tai kiek dienų čia taip durintis reikėtų ?
traffix.lt