10 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
DzūkijaVerslasAktualijosSveikata
2019 Spalio 25d.
12

Atsargiai: Alytaus rajone – kenksmingomis medžiagomis užterštas pienas (DIOKSINAI!)

title

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad penktadienį po pietų gauti pirmieji pieno, kurio mėginiai buvo atrinkti iš gaisro Alytaus rajone paveiktoje teritorijoje esančių ūkių, laboratorinių tyrimų rezultatai. Nustatyta, kad dioksinų suma viršija didžiausią leistiną koncentraciją.

Atsižvelgiant į tyrimų rezultatus, ūkiams, kurie pateko į užterštą teritoriją, draudžiama:

  • tiekti žalią pieną supirkimo punktams, naudoti jį asmeninėms reikmėms ar gyvūnams šerti, iki atskiro nurodymo;
  • prekiauti pienu ir pieno produktais tiesiogiai vartotojams, turgavietėse ir kitose prekybos vietose.

Pieno supirkėjams ir pieno perdirbimo įmonėms draudžiama supirkti pieną, pristatytą iš užkrėstose teritorijose esančių ūkių.

VMVT atkreipia dėmesį, kad ūkinių gyvulių laikytojai ir gyventojai turi griežtai laikytis VMVT parengtų rekomendacijų dėl vandens, gyvūnų laikymo ir priežiūros, maisto produktų vartojimo ekstremalios situacijos metu bei patalpų valymo ir švarinimo.

Kitų pieno, vandens, vaisių ir daržovių mėginių laboratoriniai tyrimai tebevyksta.

VMVT specialistai nuolat atrenka papildomus maisto ir pašarų mėginius iš gaisro paveiktų teritorijų.

Alytaus rajone gyvulius ūkininkams teko uždaryti į aptvarus, tvartus, reikai šerti ne dabar šienaujamais, o žiemai atidėtais pašarais.

VMVT rekomenduoja neparduoti ir nevartoti maisto produktų iš užterštų teritorijų, gyvulius laikyti tvartuose ir šerti pašarais ne iš atvirų vietų.

Dzūkai kentės ne tik dėl užsteršto pieno. „Taršos atveju visada pagrindinė grupė, kuri turi būti apsaugoma – vaikai“, – tvirtina profesorė Rūta Ustinavičienė, teigianti, kad poveikis gali pasireikšti po dešimčių metų, kuo žmogus yra jaunesnis – tuo turi didesnę tikimybę vėžio vystymuisi, nes kancerogeninės medžiagos nusėda dirvožemyje ir plinta per daržoves, mėsą ir pieną. Daugiau apie tai skaitykite ČIA.

VMVT: dioksinai – toksiškų organinių junginių grupė, pasižyminti kancerogenišku ir mutagenišku poveikiu. Jie tirpsta riebaluose, organiniuose tirpikliuose, netirpsta vandenyje. Aplinkoje sklinda daugiausia oru, prilipę prie dulkių dalelių.

 


Komentarai

12
Komentuoti
va2019-10-29
reikėjo uždaryti gyvulius ir problemų nebutu rekomendiaciju neklauset kompensaciju nebus.
Gaisro padariniai Alytuje2019-10-26
ŽŪM turėtų atlyginti visiems nukentėjusiems gyventojams už mėsinius ir pieninius gyvulius (karves, bulius, oškas, avis ir kt. ) , naminius paukščius ir kuo greičiau surinkti bei utilizuoti, kad po to per kažkurias supirkimo įmones, aplinkiniais keliais nepatektų pas mus visus ant stalo. Tą įstaigos jau turi daryti nedelsent! Drausti auginti gyvulius neištirtose nesaugiose vietovėse. Leisti tik tuomet, kai aplinkoje bus saugu. Būkime visi sąmoningi. Saugokime vieni kitus, kad neįvyktų blogi dalykai.
LINA2019-10-26
SVEIKI, KAM CIA DAR REIKIA KOKIU PUNKTU NURODYTI, JEIGU PADANGOMIS KVEPUOJA VISA LIETUVA. TAI VISKAS AISKU, KAD TOKS PRODUKTAS NETINKA NET KAIULEMS SUSERTI, NES IR JOS GALI ISKRISTI, KAIP TIE GYVUNAI, BEI PAUKSTELIAI. VISU SVEIKATAI KENKIA GAISRO PADARINIU ISMETAMI NUODAI. DEGANCIOS PADANGOS, TAI BAISUS NUODAI. NEJAUGI, JUS NEZINOTE, KOKIA ZALA DARO SVEIKATAI. ATSILIEPS, VISU SVEIKATAI, NEMANYKITE, KAD BUVOTE KAZKUR ISVYKE. IR JUMS NEPAKENKE.
LINA2019-10-26
SVEIKI, ZINANT KAD ATSITIKO TOKIA NELAIME, KODEL BUVO SUPERKAMAS PIENAS IS GYVENTOJU. KA JIE MANE KAD KARVES NEPRIKVEPAVO TERSALU. TAIP IR PERSIDAVE I PIENA SIE''DIOKSINAI''.
Margarita2019-10-26
Parašyk kokių kaimų, tegu VMVT viską viešina ir tikrina visų už dyką.
Tai gi sakė, kad nieko blogo....2019-10-25
Ko tas Alytus verkia.....biškį čia padūmijo.....vienas zuikis....Žmogui nekenkia, a tai tai ka karvei kenkia????
Ministarė tai sakė, kad neteikia dramatizuoti....nu.
O karvei kenkia....a matai tu brač....o alytiškiam nieko...nekenks
Jaja2019-10-25
Siandien vaziuodama is Kauno maciau kai pakelese tarp Balbieriskio irAlytaus ganesi karviu bandos.
Jaja2019-10-25
Siandien vaziuodama is Kauno maciau kai pakelese tarp Balbieriskio irAlytaus ganesi karviu bandos.
Vilija2019-10-25
Labai gaila, kad žmonės neklausė mero Algirdas Vrubliauskas nurodymų ir prašymo, kad gyvulius reikia uždaryti. Informacija ir nurodymai buvo pasakyti laiku.
ALGIS2019-10-25
tai konkreciau apie vietoves ar laukiat vilniaus nurudymu
Lina 2019-10-25
Tai gal konkrečiai vietas įvardinti reikia, ar kaip čia mums žinoti,
Dūmtraukis2019-10-25
Paviešinkite, prašome, tos firmelės akcininkus.
traffix.lt