13 c Alytus
Penktadienis, Liepos 10d.
VideoreportažaiAktualijos
2019 Spalio 25d.
7

X diena: paskelbta Alytaus gaisro pabaiga! (©️ VIDEOĮRAŠAS)

titleGaisravietėje švenčiama pergalė. 10 dienų Alytuje trukęs gaisras pagaliau užgesintasAlytausgidas.lt nuotr.

Dešimtoji Alytaus gaisro diena.

Spalio 25-oji tapo vienos didžiausių ekologinių katastrofų Dzūkijoje pabaiga.

Nuo spalio 16-osios „rūkinamas“ ir įvairaus nuodingumo „vitaminais vaišinamas“ Alytus ir jo apylinkės, taip pat jau visa Pietų Lietuva ir Palenkės dalis Lenkijoje laukė atomazgos.

Nors lenkų oro taršos tyrimo specialistai aliarmo signalą išjungė praėjusį pirmadienį, kai tik gavo oficialius valstybinių Lietuvos institucijų pranešimus, kad gaisras Alytuje „užgesintas“, ugnis ir ypatingai smogas, judantis iš Pramonės g. 1 gaisravietės, buvo tapęs ne tik dzūkų, tačiau ir regionine, netgi tarptautine bėda.

„Ačiū vyrai, gaisras užgesintas!“, - spalio 25-ąją, 10-ąją gaisro dieną, ištarė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Prieš tai panašius žodžius per raciją ištarė Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Algirdas Bautronis, pridūręs, kad pirmasis gaisro gesinimo etapas baigtas.

„Atsistatydinu iš operacijų vadovo ir važiuoju savaitgalio“, - nuovargio neslėpė miesto meras, dalinęsis jausmu, kokį, pasak jo, labai sunku apibūdinti.

„Aišku, kvapas viduje, rūgštu, bet nuo rytdienos pradėsime likvidaciją", - tolesnius darbus vardijo N. Cesiulis, daug kartų dėkojęs padėjusiems. 

„Čia daug didvyrių yra, čia buvo tūkstančiai žmonių", - jaudulio neslėpė Dzūkijos sostinės meras.

„Jeigu vėl nekils kokių nors dūmelių, per artimiausią parą objektą paliks visos ugniagesių pajėgos", - kalbėjo A. Bautronis, kuriam meras pasiūlė įteikti medalį, o jeigu to nepadarys valstybė, žadėjęs tai padaryti pats. Alytaus ugniagesių vadovas padėkojo visiems ugniagesiams, iš kurių, pasak jo, Lietuva galės mokytis.

„Vakare – dezinfekcija ir didesniais kiekiais...", - nuotaikingai sveikinimą ugniagesiams baigė N. Cesiulis, siūlęs pailsėti, o vėliau – ir kartu švęsti (Alytausgidas.lt pastaba: nemokamas padėkos koncertas, skirtas ugniagesiams, lapkričio 3 d. planuojamas Rotušės aikštėje).  

A. Bautronis savo vyrams rekomendavo „karštą vonią, o paskui ir – šiurkštesnę šyvutę, pečius ir veidą nusiprausti, kad žmonos matytų, kad ne su velniukais miega...". Alytaus ugniagesių vadas neužmiršo paminėti vienos svarbiausių dalykų – kad Lietuvoje didžiausias arba vienas didžiausių gaisrų nepareikalavo gaisrininkų gyvybių, nebuvo didesnių traumų.

Dar viena gera naujiena: baigus gaisro gesinimą visiems alytiškiams atnaujinamas geriamo vandens tiekimas.

Artimiausiomis dienomis gaisravietėje bus vykdomi tyrimai, aiškinamasi, kokios medžiagos išsiskyrė, po to jos bus išvežtos į pavojingų atliekų sąvartyną. Teigiama, kad padėvėtų padangų perdirbimo įmonės „Ekologistika“ patalpose Pramonės rajone per gaisrą susidarė apie 300 tonų degėsių, nuo kurių ir norima pradėti tvarkymą.


Naujausios žinios

Komentarai

7
Komentuoti
Margarita2019-10-26
Cicėnui ne tik išvesti šiukšles reikia. JĮ REIKIA BAUSTI ir dar tuos „veikėjus“, kurie leidimus pasirašė tokiai įmonei mieste egzistuoti. Jei nenubaus, tokių nelaimių Lietuvoje bus ir neviena dar.
Margarita2019-10-26
Cicėnui ne tik išvesti šiukšles reikia. JĮ REIKIA BAUSTI ir dar tuos „veikėjus“, kurie leidimus pasirašė tokiai įmonei mieste egzistuoti. Jei nenubaus, tokių nelaimių Lietuvoje bus ir neviena dar.
Uk2019-10-25
Dzuku gaiarininkai nerudyja.Respekt
Vilma2019-10-25
Ačiū Dievui ir visiems dalyvavusiems gaisro gesinime. Mano nuomone, bent jau atliekų išvežimu turėtų rūpintis įmonės savininkas, kodėl jo išvis nei girdėti , nei matyti, atrodo, kad jo vienintelio Alytuje šitie dalykai neliečia
Pagaliau2019-10-25
Dabar kiekvienam ugniagesiui gesinusiam gaisrą po 5000 EUR premija, kiekvienam alytiskiui po1000 eur, už moralinę žalą , rajono gyventojui po 10000 eur ir gyvensime toliau.Iki sekančio karto.
alytškė2019-10-25
šaunuoliai, ačiū
Birute2019-10-25
Saunuoliai! Nera ka pasakyt...Aciuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!
traffix.lt