7 c Alytus
Sekmadienis, Balandžio 5d.
AlytusAktualijos
2019 Spalio 25d.
1

Viešasis interesas: prokuratūra Alytaus NŽT reikalauja šalinti padarytus teisinius pažeidimus

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Kauno apygardos prokuratūra praneša, kad viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Liudmila Borisova, atlikusi patikrinimą bei konstatavusi teisės aktų pažeidimus, nusprendė taikyti viešojo intereso gynimo priemones ir pareikalavo Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams, padarytiems jos veiklos srityje, pašalinimo.

Rugsėjo mėnesio pradžioje prokuratūroje gautas Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio pareiškimas dėl galimai neteisėtų veiksmų skubaus sustabdymo. Jame nurodyta, kad Alytaus m. savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys nepagrįstai ir neteisėtai perdavė NŽT Alytaus teritoriniam skyriui žemės sklypų kadastro duomenų bylas su tikslu įgyvendinti

Alytaus mieste nuosavybės teisių atkūrimo procedūrą. Alytaus meras prašė prokurorų užkirsti kelią grąžintinų didesnių nei 0,1 ha žemės sklypų neteisėtai pradėtai nuosavybės teisių atkūrimo procedūrai.

Kauno apygardos prokuratūroje gavus atsakymus su atlikto patikrinimo išvadomis, siekiant visapusiškai išsiaiškinti pareiškime nurodytas aplinkybes, buvo išreikalauta papildoma medžiaga iš įvairių institucijų.

Susipažinus su papildomai gauta medžiaga bei ją įvertinus viešojo intereso pažeidimo aspektu, buvo konstatuotas valstybinės žemės neracionalaus panaudojimo faktas.

Nustatyta, kad šių metų vasario mėnesio pradžioje Alytuje buvo patvirtintas piliečių, pageidaujančių naujų žemės sklypų individualiai statybai ar kitai paskirčiai Alytaus mieste, prašymas. Sąraše buvo įrašyti 72 piliečiai naujam žemės sklypui gauti.

NŽT Alytaus skyriaus vedėja Ilona Marčinskienė patvirtino siūlytinų piliečiams perduoti neatlygintinai nuosavybėn naujų žemės sklypų Alytaus mieste sąrašą ir piliečių, kuriems bus pasiūlyta gauti neatlygintinai nuosavybėn naujus žemės sklypus Alytaus mieste, sąrašus.

Iš sąrašų turinio matyti, kad įrašyti 72 piliečiai, o siūlytinų piliečiams perduoti neatlygintinai nuosavybėn naujų žemės sklypų sąraše įrašyti 82 nauji žemės sklypai. Taigi, akivaizdu, kad žemės sklypų pasiūlytas didesnis skaičius, nei piliečių, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises.

Atsižvelgiant į tai, kad nustatyti pažeidimai vertintini kaip viešojo intereso pažeidimas, prokurorė pareikalavo iš NŽT prie ŽŪM spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo ir per 20 darbo dienų informuoti Kauno apygardos prokuratūrą apie priimtą sprendimą, o dar per 20 (nuo sprendimo priėmimo dienos) – informuoti apie jo vykdomus rezultatus.

prokuraturos.lt inf.


Komentarai

1
Komentuoti
Kaip suprasti ?2019-10-26
Tai ar turėjo Juonys perduoti tuos sklypus ?
traffix.lt