-1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Kulinarinis gidas
2019 Spalio 24d.
1

„Sveikatos baras“ sezoną pradėjo „Tėviškės namų“ krautuvėlėje

titleNuotraukų galerija

„Sveikatos baro“ rudens sezoną pradėjusio renginio metu daugiau nei dviem dešimtims bendruomenės dalyvių buvo priminta apie naudingąsias moliūgų, svarainių, obuolių, slyvų ir šaltalankio uogų savybes.

„Tėviškės namų“ bendruomenės patalpose vykusioje „Sveikatos baro“ mitybos sesijoje „Rudens gėrybės sveikatai ir gerai savijautai“ Po pristatymo daugelis dalyvių draugiškai „pasiraitojo rankoves“ ir ėmė gaminti greitus, paprastus ir gardžius patiekalus iš šių daržo gėrybių bei kitų sveikų produktų, esančių „Tėviškės namų“ krautuvėlės asortimente.

„Tėviškės namų“ krautuvėlė – jaunas socialinis verslas. Tai sveikatai palankaus, skanaus ir natūralaus maisto krautuvėlė sukurta visiems, kuriems aktualios sveikos mitybos žinios, natūralūs ir ekologiški produktai. Socialinio verslo pagrindu kuriama krautuvėlė jums atrinks ir pasiūlys platų kokybiškų prekių pasirinkimą. Čia rasite įvairių maisto produktų, užaugintų ir pagamintų pas patikimus Lietuvos ir ES šalių gamintojus, daugiausia iš smulkių, natūrinių ir ekologiškų ūkių.

Edukacinio susitikimo metu susirinkusieji diskutavo, kokios rudens gėrybės gali padėti palaikyti gerą savijautą bei sveikatą, dalinosi laiko patikrintais receptais. Dalyviai pasigamino ir čia pat ragavo: speltos miltų krekerius su moliūgų – avinžirnių užtepėle, moliūgų gardukus, svarainių-medaus tyrę, šaltalankių-obuolių-moliūgų kokteilį ir pikantiškai marinuotas slyvas.

„Keičiantis metų laikui keičiasi ir maisto poreikis, tačiau jokiais būdais tai nereiškia, kad atėjus šaltesniam sezonui mitybos racione turi atsirasti kaloringi, nesveiki maisto produktai“, - tikina sveikatingumo mokytoja, „Sveikatos baro“ sumanytoja  Jūratė Marčiulaitienė.

Siekdama plėtoti požiūrį į sveiką mitybą ir gyvenseną, krautuvėlės steigėja – „Tėviškės namų“ bendruomenė, stengiasi, kad sveikatinantys produktai būtų pasiekiami daugumai tuo besidominčių ir ieškančių, o pirkėjai, įsigyjantys produktus krautuvėlėje, prisidės prie kilnios socialinės misijos, kurios pelnas iš pardavimų bus investuojamas plėsti VšĮ „Tėviškės namai“ vėžio informacijos ir paramos centro veiklą – šiuo metu renkamos lėšos įrenginėjamiems masažuotojo, psichologo, kvapų ir muzikos terapijos kabinetams, kuriais naudosis onkologiniai pacientai ir jų artimieji.

Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta daugiau nei 50 žmonių. Nacionalinio vėžio instituto duomenimis, kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų susirgimų onkologinėmis ligomis, o beveik 20 proc. Lietuvos gyventojų mirčių sudaro mirtys nuo vėžio.

Fotogalerija


Komentarai

1
Komentuoti
Rtuo2019-10-24
Susirinko durniu gauja
traffix.lt