0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AktualijosPolitika
2019 Spalio 23d.
12

Seimūnai: „O jeigu taip, kaip Alytuje, savaitę viskas vyktų ir Astravo atominės atveju?“

titleNuo Maišiagalos, kur yra gimusi ir skelbiasi gyvenanti R. Tamašunienė, iki atominio Astravo – 64 kilometrai…Alytausgidas.lt videografija

Konservatorių ir socialdemokratų frakcijų Lietuvos  Respublikos seime atsakymus dėl Alytaus gaisro gesinimo ypatumų iš VRM ministrės Ritos Tamašunienės sieks gauti jai pateikdami interpeliaciją.

Seimo LSDP frakcijos pranešės, kad ministrė R. Tamašunienė išbandymo ugnimi neišlaikė. Konservatoriai, įvertinęų ministrės atsisakymą trečiadienio ryte atvykti į Aplinkos komiteto posėdį bei „aplaidų ir neprofesionalų reagavimą į nelaimę Alytuje, nesuteikiant centralizuotos pagalbos gesinant gaisrą, taip pat nesuteikiant reikiamos informacijos ir pagalbos gyventojams“, taip pat pradeda konsultacijas su kitomis Seimo frakcijomis dėl atsakymų iš ministrės gavimo interpeliacijos būdu.

Seimo socialdemokratai į frakcijos posėdį pakvietę R. Tamašunienę dėl gaisro Alytuje likvidavimo kreipėsi į ją nukentėjusių ir pasipiktinusių alytiškių vardu. „Tai, kas įvyko Alytuje, alytiškių akimis, yra tragedija, ir rodo atsakingų institucijų nepasiruošimą ekstremalioms situacijoms. Alytiškių manymu, jūs išbandymo neišlaikėte“, - į ministre kreipėsi alytiškis seimūnas, opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

„Alytus nebuvo paliktas. Kai atvykome, pamatėme, kad galbūt negerai buvo komunikuojama. Pasiūlėme spaudos centrą, kad leistume savivaldybei dirbti kitus darbus. Visiems ugniagesiams užtikrinsime medicininę patikrą, reabilitaciją, jeigu prireiks. Bus įvertinti jų nuopelnai“, – aiškinosi R. Tamašunienė, pripažinusi daug sisteminių trūkumų, paaiškėjusių per gaisrą Alytaus padangų perdirbimo gamykloje.

„Kodėl per gaisrą jūs užsiėmėte santykių aiškinimusi su meru, viešai pykotės?“ – klausė LR seimo narys Algimantas Salamakinas. „Nesipykau su meru. Gana griežtai įvertinau savivaldybės pastangas. Savivaldybės nėra pasiruošusios ekstremalioms situacijoms. Nė jokių asmeniškumų“, – teigė VRM ministrė.

„Įsivaizduokite, jeigu būtų apnuodyta pusė miesto, o ministerija šeštą dieną atveža 140 apsauginių kaukių, kai gyventojų – 50 tūkstančių. Ministrės atstatydinimas – ne vien mūsų, bet ir alytiškių peticija išreikšta iniciatyva“, – teigia J. Sabatauskas.

„... Šitoje situacijoje po dviejų mėnesių darbo aš esu labiausiai apie civilinę saugą informuotas žmogus... Manau, kad aš nesikratysiu atsakomybės, pirmiausia, ir per likusius Vyriausybės metus civilinė sauga taps dideliu prioritetu“, – Seime kalbėjo R. Tamašunienė, kuri pripažįsta, kad žmonių parašai rodo, kad ta situacija yra bloga.

Seimo konservatoriai taip pat mano, kad „visuomenėje kyla daug klausimų ir abejonių dėl aplaidaus ir neprofesionalaus Vyriausybės reagavimo į nelaimę – gaisrą Alytuje... Kyla klausimų, ar nebuvo pavėluota tinkamai įvertinti teršalų koncentraciją aplinkinėse vietovėse, ar buvo prieinamos reikalingos matavimo priemonės? Ar neturėjo būti skelbiama ekstremali padėtis valstybės mastu, ar nebuvo pavėluotas Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis? Ar buvo tinkamai ir laiku informuojami gyventojai? Ar neturėjo būti skelbiama atskirų gyvenviečių evakuacija, jei vėžį sukeliančių teršalų koncentracija ore kelias paras normas viršija 3–4 kartus?”, – klausia seimūnas J. Razma. Pasak jo, jei Vyriausybė nesugeba tinkamai sureaguoti į nelaimę ir gaisrą Alytuje, sunku įsivaizduoti kaip ji susitvarkytų, jei neduok Dieve, kas nors atsitiktų Astravo atominėje elektrinėje.

Nuo Maišiagalos, kur yra gimusi ir skelbiasi gyvenanti R. Tamašunienė, iki atominio Astravo – 64 kilometrai…

Peticiją „Dėl VRM ministrės atsistatydinimo" galima pasirašyti ČIA.


Komentarai

12
Komentuoti
Juokina2019-10-26
Susirupino dvi parcijos,senu bebru kur bardakai visur buvo ir postu paveldetoju koncervatoriu,juk jus buvot svolaciai pagrinde valdzioja ir reikejo priimt tam tikrus istatymus kad tokiu bardaku valstybej nevyktu,aisku ta boba ministre negali but,nes ji neturi zalio supratimo kokios jos pareigos ir ataskomybe.
Be pykčio2019-10-25
Pritariu 100 proc. komentarui ,,JOKS,, ...kur buvo visi nuo 2012 m. kad leido rizikuoti žmonių sveikata, gyvybėmis, pasirašytomis licencijomis? Kas tie ,kuriems rūpėjo nuosava kišenė?
2019-10-25
Kaip rašė,kad ne tik Alytuje oras užterštas...o gal čia irgi pačių Lietuvos gyventoju reikalas....
Simas2019-10-24
Ar čia ministrė, kas ją skyrė? OI, oi, oi, kur mes nueisime?
šiaip2019-10-24
Tai priešaky turėjo atvykti Premjeras šalies ir aplinkosauga , bei civilinės saugos viršūnėlės . Čia "braslietas" sumąstė "susėsti kitaip"? Na na... Vargas, gerai, kad miestas gesinosi tą vulkaną, išsiveržė dūmai kaip iš Etnos, toks vaizdas buvo.
Blondy blondy 2019-10-23
Svarbiausia, kad nesijaučia smalkiu kvapo :))))
Anele2019-10-23
Turi atsistatydinti ministre ir taškas.Šitaip nieko nesuprasti,jokios pagalbos,jokio patarimo apsoliuciai nulis apie gaisra.
Joks2019-10-23
Ar susimąstome, kad ši "Eko..." Įmonė nuodijo alytiškis nuo savo įsteigimo datos- 2012 metų. Ačiū visoms įstaigoms, sedejusioms Ciceno kišenėje.

Arūnui2019-10-23
turbūt daugiadienės....
Lovoje gal ir normali 2019-10-23
Bet Lietuva ne lova ir mes ne sugulovai ,
Arunas2019-10-23
Normali ta ministrė.
Giedrelis2019-10-23
Viena tas faktas, kad gaisras prasidėjo apie 3 valanda ryto o žmonės pirmas žinutes gavo tik po 8 valandu ryto.
traffix.lt