5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
Alytaus rajonasNelaimės
2019 Spalio 22d.
1

Gaisro padarinių šalinimas: Miklusėnuose valomos gatvės, tiriamos daržovės

title Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas ir Alytaus seniūnijos seniūnas Kęstutis Tumynas aptaria gatvių valymo darbus seniūnijoje.

Alytaus rajono savivaldybė antradienio rytą pradėjo gatvių valymo darbus Miklusėnuose. Specialia technika su vakuumine šluota plaunamos ir siurbiamos gatvių dulkės, kietosios daleles.

Bus išvalytos asfaltuotos gatvės Miklusnėnuose, Geniuose, Užubalius ir Miklusėnus jungianti Pavasario gatvė.  Šių vietovių žvyrkeliai bus laistomi druskingu vandeniu.

 „Pradėjome švarinimo darbus. Prieš tai tariausi su chemikais, mokslininkais, ko galime imtis. Pasitelkus techniką, bus sudrėkintas asfalto dangos paviršius, o dulkės, nešvarumai bus susiurbti vakuumine šluota. Tikimės, kad tai duos rezultatą. Darbai vyks ne tik Miklusėnuose, bet ir kitose stipriau užterštose Alytaus rajono vietose“, – kalbėjo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Valymo darbus atlieka UAB  „Raguvilė“. Nuo gatvių susiurbtos medžiagos bus išvežtos į UAB „Toksika“.

„Taip pat noriu paprašyti gyventojų, kad nenaudotų lietaus vandens, nes jame gali būti kietųjų dalelių“, – kalbėjo A. Vrubliauskas.

Artimiausiu metu Miklusėnų gyventojams bus išdalinti dideli vieno kubo šiukšlių maišai, kad į juos surinktų iš savo kiemų nuo medžių nukritusius lapus, kuriuos nemokamai išveš Alytaus rajono savivaldybė. Viešąsias gyvenvietės erdves tvarkys seniūnija. 

Po gaisro padidėjus oro taršai nemažai žmonių iš Miklusėnų buvo išvykę, likę informuoti, kaip elgtis esant oro užterštumui.  Gyventojams buvo dalintas vanduo ir respiratoriai. Alytaus rajono savivaldybės iniciatyva tyrimams paimtos gaisro metu lauke augę daržovės.

Alytaus seniūnas Kęstutis Tumynas pažymėjo, kad  miklusėniškiams trūko kvalifikuotų specialistų  informacijos, o teikiama buvo neaiški. „Neaišku, kokios medžiagos pasklido ir svarbiausia, kokią jos įtaką darys sveikatai“, – sakė seniūnas.

Kol rajone nebus atšaukta ekstremali padėtis, Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisija gyventojams draudžia deginti augalinės kilmės atliekas – lapus, šakas ir pan. 

Alytaus rajono savivaldybės informacija 


Komentarai

1
Komentuoti
LINA2019-10-23
SVEIKI, SAUNUOLIAI KAD STENGIATES ZMONIU GEROVEI. KAD VISI LAIMINGAI SUGRYZTU I SAVO NAMUS, KURIE YRA ISVYKE SU VAIKAIS. TAIP PAT PAGYVENE ZMONES. O TAIP PAT TIE ZMONES, KURIE NIEKUR NEVAZIAVO , NEPALIKO SAVO NAMU GYVUNU. O KENTEJO SIO GAISRO PADARINIUS. LINKIU VISIEMS TIK-SVEIKATOS IR SEKMES. TELAIMINA MUSU MIELA ''ALYTU'',''DIEVAS''. KURIS ISTIKRUJU NIEKADA NESITIKEJO SULAUKTI , SIOS BAISIOS VELNIO SEKLOS, KURI BUVO PASETA 16/10/2019; TAI BAISI TRAGEDIJA ZMONEMS , GYVUNAMS, PAUKSTELIAMS. KURIE NEBEGIOS, NECIULBES ANKSTI RYTAIS. LABAI , SUNKU VISA TAI MATYTI IR JAUSTI. KA ISGYVENO ''ALYTUS''. IR JO ZMONES. ACIU MERUI''NERIJUI CESULIUI'' UZ JO ATLIKTA ZYGDARBY. TELAIMINA SI ZMOGU DIEVAS, KURIS NEPABEGO , NEISVAZIAVO, KUR NORS VIESETIS, O KARTU BUVO SIA SUNKIA VALANDA, SU ZMONEMIS. SEKMES VISIEMS DIDZIAUSIOS.
traffix.lt