Dzūkijos sostinės gyventojų sumanytą ir išplatintą peticiją jau pasirašė tūkstančiai žmonių, o vien Alytuje – jau per 5 tūkst.
Antradienio darbo dienos pabaigos duomenimis, Lietuvoje neliko regiono, kurio gyventojai nepritartų ministrės atsistatydinimui.
Kaip R. Tamašunienė, kurios vadovaujamos struktūros sumanė Alytuje neskelbti ekstremalios padėties šalies mastu, pakomentavo portalui 15min, „savivaldybės pačios turi mokėti veikti krizėse". Ekstremalią padėtį ėmė koordinuoti nuo trečiadienio iki penktadienio realios valstybinės pagalbos nesulaukęs miesto meras Nerijus Cesiulis.
VRM ministrė R. Tamašunienė, pirmadienį Alytuje surengusi konferenciją ir pristačiusi „patikimiausios informacijos" šaltiniu jos pavadintą gaisro valdymo informacijos centrą, antradienį neprieštaravo, kad jis šalies žiniasklaidai išplatintų realybės neatitinkantį, netiesa N. Cesiulio pavadintą pranešimą apie Alytuje esą jau užgesintą gaisrą.
Per keletą dienų viena nemėgstamiausių vyriausybės atstovių per visos Nepriklausomybės laikotarpį tapusi ministrė ne kartą sakė, kad pagalba Alytui yra teikiama: „atsirado du reikalingi traktoriai, ekskavatorius su kaušu, žnyplėmis, ... ekspertai, kurie pateikė statinio konstrukcijas". Tiesa, pasak misnistrės, pats „meras pasirinko atsišaukti ekskavatorių iš Akmenės, tai yra jų sprendimas, jis operacijų vadovas“.
Įsiaudrinusi R. Tamašūnienė N. Cesiulio veiksmus drįso viešai pavadinti „pijaru" (angl. public relations: viešieji ryšiai).
Per vieną darbo dieną, iki jos pabaigos, peticiją dėl VRM ministrės R. Tamašunienės atstatydinimo pasirašė 15 tūkstančių (!) situacijai Alytuje neabejingųjų.
Peticijos, kuri pirmiausia yra adresuota LR prezidentui Gitanui Nausėdai, kvietime rašoma, kad „... ekologinė nelaimė Alytuje akivaizdžiai parodė, kad vyriausybė visiškai neužtikrina savo šalies piliečių saugumo nelaimių atveju, nesugeba suteikti bet kokios realios pagalbos, atvykę katastrofos šeštą dieną, vyriausybės atstovai nelabai gaudėsi situacijoje, tik trukdė darbą ir jokios realios pagalbos nepasiūlė, maža to, palikusi Alytaus (miesto) savivaldybę ir jos merą kapstytis patiems, ministrė dar sugebėjo priekaištauti jam dėl piaro ir išrėžti, kad už visus nuostolius gyventojams ir įmonėms atsakys pati savivaldybė. Taip pat nuolat viešai akivaizdžiai skleidė dezinformaciją, tikindama, kad pagalba nuolat teikiama, techinka siunčiama, oras neužteršas, nors realiai buvo viskas atvirkščiai, visą laiką meras su komanda tvarkėsi patys. Nesuvokiama".
Peticijos „Dėl VRM ministrės atsistatydinimo" iniciatoriai teigia, kad „... gyvename šalyje, kurioje nelaimės atveju esame palikti kapstytis patys. Kviečiame visos Lietuvos žmones solidarizuotis, mūsų šalyje su tokia vyriausybe labai nesaugu. Šįkart tokios didelės ekologinės nelaimės atveju likimo valiai paliktas Alytus, rytoj gal tai bus Jūsų miestas. Vienykimės!!!".
Antradienio vakarą peticiją pasirašiusiųjų jau buvo:
Antradienio (22 d.) pabaigoje parašų skaičius artėjo prie:
Trečiadienio (23 d.) ankstų rytą buvo pasirašyta:
Trečiadienio vidurdienį buvo:
Trečiadienį, po 15 val.:
Trečiadienį, apie 18 val.:
Trečiadienį, 21 val.:
Ketvirtadienį, 0 val.:
Per ketvirtadienį jau buvo:
Po penktadienio buvo:
Po šeštadienio buvo:
Po sekmadienio buvo: