-6 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AktualijosPolitika
2019 Spalio 22d.
33

Alytiškių sukurta peticija dėl VRM ministrės atsistatydinimo sulaukia vis daugiau palaikymo (PILDOMA )

titleVRM ministrė R. TamašunienėZenono Šilinsko nuotr.

Internete ne prasčiau nei šiomis savaitėmis Alytaus smogas plinta peticija, kuria siekiama Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovės Ritos Tamašunienės atsistatydinimo.

Dzūkijos sostinės gyventojų sumanytą ir išplatintą peticiją jau pasirašė tūkstančiai žmonių, o vien Alytuje – jau per 5 tūkst.

Antradienio darbo dienos pabaigos duomenimis, Lietuvoje neliko regiono, kurio gyventojai nepritartų ministrės atsistatydinimui. 

Kaip R. Tamašunienė, kurios vadovaujamos struktūros sumanė Alytuje neskelbti ekstremalios padėties šalies mastu, pakomentavo portalui 15min, „savivaldybės pačios turi mokėti veikti krizėse". Ekstremalią padėtį ėmė koordinuoti nuo trečiadienio iki penktadienio realios valstybinės pagalbos nesulaukęs miesto meras Nerijus Cesiulis.

VRM ministrė R. Tamašunienė, pirmadienį Alytuje surengusi konferenciją ir pristačiusi „patikimiausios informacijos" šaltiniu jos pavadintą gaisro valdymo informacijos centrą, antradienį neprieštaravo, kad jis šalies žiniasklaidai išplatintų realybės neatitinkantį, netiesa N. Cesiulio pavadintą pranešimą apie Alytuje esą jau užgesintą gaisrą. 

Per keletą dienų viena nemėgstamiausių vyriausybės atstovių per visos Nepriklausomybės laikotarpį tapusi ministrė ne kartą sakė, kad pagalba Alytui yra teikiama: „atsirado du reikalingi traktoriai, ekskavatorius su kaušu, žnyplėmis, ... ekspertai, kurie pateikė statinio konstrukcijas". Tiesa, pasak misnistrės, pats „meras pasirinko atsišaukti ekskavatorių iš Akmenės, tai yra jų sprendimas, jis operacijų vadovas“.

Įsiaudrinusi R. Tamašūnienė N. Cesiulio veiksmus drįso viešai pavadinti „pijaru" (angl. public relations: viešieji ryšiai).

ATNAUJINTA

Per vieną darbo dieną, iki jos pabaigos, peticiją dėl VRM ministrės R. Tamašunienės atstatydinimo pasirašė 15 tūkstančių (!) situacijai Alytuje neabejingųjų.

Peticijos, kuri pirmiausia yra adresuota LR prezidentui Gitanui Nausėdai, kvietime rašoma, kad „... ekologinė nelaimė Alytuje akivaizdžiai parodė, kad vyriausybė visiškai neužtikrina savo šalies piliečių saugumo nelaimių atveju, nesugeba suteikti bet kokios realios pagalbos, atvykę katastrofos šeštą dieną, vyriausybės atstovai nelabai gaudėsi situacijoje, tik trukdė darbą ir jokios realios pagalbos nepasiūlė, maža to, palikusi Alytaus (miesto) savivaldybę ir jos merą kapstytis patiems, ministrė dar sugebėjo priekaištauti jam dėl piaro ir išrėžti, kad už visus nuostolius gyventojams ir įmonėms atsakys pati savivaldybė. Taip pat nuolat viešai akivaizdžiai skleidė dezinformaciją, tikindama, kad pagalba nuolat teikiama, techinka siunčiama, oras neužteršas, nors realiai buvo viskas atvirkščiai, visą laiką meras su komanda tvarkėsi patys. Nesuvokiama".

Peticijos „Dėl VRM ministrės atsistatydinimo" iniciatoriai teigia, kad „... gyvename šalyje, kurioje nelaimės atveju esame palikti kapstytis patys. Kviečiame visos Lietuvos žmones solidarizuotis, mūsų šalyje su tokia vyriausybe labai nesaugu. Šįkart tokios didelės ekologinės nelaimės atveju likimo valiai paliktas Alytus, rytoj gal tai bus Jūsų miestas. Vienykimės!!!". 

Peticiją „Dėl VRM ministrės atsistatydinimo" galima pasirašyti ČIA.

PILDOMA

Antradienio vakarą peticiją pasirašiusiųjų jau buvo:

17 tūkst.

Antradienio (22 d.) pabaigoje parašų skaičius artėjo prie:

22 tūkst.

Trečiadienio (23 d.) ankstų rytą buvo pasirašyta:

23 tūkst. 

Trečiadienio vidurdienį buvo:

25 tūkst.

Trečiadienį, po 15 val.:

28 tūkst.

Trečiadienį, apie 18 val.:

~29 tūkst.

Trečiadienį, 21 val.:

30 tūkst.

Ketvirtadienį, 0 val.:

31 tūkst.

Per ketvirtadienį jau buvo:

33 tūkst.

Po penktadienio buvo:

per 34 tūkst.

Po šeštadienio buvo:

apie 35 tūkst.

Po sekmadienio buvo:

per 35 tūkst.


Komentarai

33
Komentuoti
visvien2020-09-16
boba sedi nesitraukia nors tu ka
w2020-03-26
pirmiausia tai meru kalte jie ka nezino kas randasi ju teritorijose , kokios yra imones ir ka jos veikia ? , o kiek apleistu pastatu irgi merai nezino ?, vien tik alytaus apskrityje yra ne vienas simtas apleistu pastatu , kuriuose yra sukamas kazkoks biznis - tai masinos ardomos , tai nelegaliai remontuojamos , ir merai tuo nesidomi tik kai ivyksta nelaime tada pradeda ieskot kaltu .....
JUOZAS2020-01-07
PONAS NEKROSIUS GYRESI JOG TAI YRA SURINKTA PROFESJONALU VYRAUSYBE, KA DABAR JIS SAKO .
N2019-10-26
Nesuprantu kaip tokius bukus,dar bukesni stato ministrais neturinciais jokio supratimo apie ta sriti,cia kaip protingoji ponia Vesaite,as nezinau kokia ministre ar ukio ar energetikos,nu todel ir gyvenam kaip afrikieciai valdomi tokiu atsilikeliu.
Enris2019-10-26
Ar jum tikrai ayrodo kad ministrė kaip "Fėja" turėjo pamot lazdele ir Alytus užgesintas??? Gydikities!!! Puolat moterį vien tam kad pulti. Kaimynas pasrašė tai ir aš rašausi savo nuomonės neturit........
b2019-10-26
eik paklausi nelojes.
gyvenimo klaida.
"b" cia tau.2019-10-26
tu daunas pasikark
b2019-10-24
prie ko cia vrm ministre? Jei jie atsisake technikos mat turi pazistamu meras pas ka brangiau bus. Kad isvis tokia gamykla butu be mero, kartoju mero! paraso jos nebutu. Reskias mera sutepe, nes saugos reikalavimu ten tuo labiau ne kvapo nera. O daba meras nori tik pasirodyti oi zuiirekit kaip gesinu. Kai net kastuvo rankose nelaikes. Gaisra gesina gaisrininkai, o jam padai kaista. Klausimas kodel meras atsisake vrm technikos pagalbos?
Sigitas2019-10-24
Įdomu, ar peticijos autoriai bent supranta, kad pirmieji į gaisrą atvykę ir nuolat jį gesinantys ugniagesiai yra būtent VRM pajėgos ir kad VRM atitinkamos tarnybos nuo skambučio apie gaisrą priėmimo bendruoju pagalbos telefonu 112 daugiausiai jam skyrė dėmesio ir mažiausiai užsiėmė įvairiais viešaisiais ryšiais stengdamiesi pirmiausiai užgesinti gaisrą? Neneigiant Alytaus mero indelio visoje šioje istorijoje, reiktų visgi pastebėti, kad ne meras organizuoja visos šalies priešgaisrinę apsaugos tarnybą (išskyrus savivaldybės ugniagesius), rūpinasi jos finansavimu, atitinkamu aprūpinimu, personalo atranka, apmokymu ir t.t. Ar gi ministrai turi patys asmeniškai gaisrus gesinti, ar visgi vadovauti visai sistemai, kurios tūkstančiai darbuotojų kiekvieną dieną atlieka tūkstančius įvairiausių konkrečių darbų? Vadovaujantis tokia logika, tada reikėtų ir dėl LRT vadovės atstatydinimo inicijuoti peticiją, nes jos vadovaujami LRT žurnalistai kiekvieną dieną įvairiais LRT kanalais transliavo dešimtis reportažų apie gaisrą Alytuje, bet pati LRT vadovė net nepasirodė gaisravietėje. Argi neabsurdiškai tai skamba? Deja, bet Lietuvoje yra toks "aukštas" visuomenės sąmoningumo lygis, kad labiausiai vertinamas tas, kurį palankiausiai nušviečia žiniasklaida ir kuris daugiausia savo veiklą reklamuoja FB'e. Gaila, bet kol manipuliuojamai tautai labiausiai patinka kraujo skonis, sunku tikėtis kompetentingo valstybės valdymo ir spartesnės pažangos, nes tauta myli populistus (blogąja ta žodžio prasme).
Lena Baniulienė2019-10-23
Žvilgsnis iš viršaus...siaubinga. Žmonės palikti su nelaimę kovoti kaip savarankiškai.
Britkus snukelis 2019-10-23
Ministres matosi is toli. Va taip ponai ir gyvena pasifotkino ir namo.
uz mera2019-10-23
tu petrai pats balvonas reikejo eit kartu su meru gaisro gesint tada kitaip butum kalbejes o dabar sedejai ant peciaus ir dar kitus kritikuot drysti.atgailauk dabar ir eik padet gaisravietes valyti.o meras tai labai saunuolis net nesitikejau kad jis bus toks ryztingas ir tiek daug pats darys o ne is kabineto vadovaus
Petras2019-10-23
Ne VRM ministre kalta, kad meras su savivaldybės administratorium balvonai, jei dirbtu savivaldybės labui tai būtų viskam pasiruošia, o dabar pinigus gauna už dyką ir laukia, kad kas padėtų. Sovietų laikai baigėsi, gauni pinigus, kad savivaldybė būtų saugi, tai ruoškis, o ne tik sėdėk šiltoje vietoje. Ką savivaldybės civilinės saugos specialistas veikia? Kur avarijų likvidavimo planai, kur žmogiškųjų ir materialininių išteklių sąrašai, kad reikalui esant juos galėtum greitai pasitelkti. O dabar tik sėdi ant tvoros ir laukia, kad kas nors sūrį duos.
Zemaityja 2019-10-23
Gelbėtojams ir gaisrininkams pagarba... Gaila man jų kad tokia valdžia mūsų yra. Tegul jie superka gerą yranga ir algas pakelia už jų padarytus darbus.. Man gėda kad pinigai nueina ne ten kur reikia.. O peticija reikia per visą Lietuvą popierinė paleisti kad visi pasirašytų ir prezidentui tiesiogiai įteikti... Tegul žino kiti ministrai kad žmonės Lietuvos yra vieningi..
Jurgita Sulcaite2019-10-23
Musu seima irgi norime pas irasyti. Kur rasti peticija?
gyventojas2019-10-23
O kokia mero atsakomybė, kad įvyko ši nelaimė?
Vaidas 2019-10-23
Čia tik pradžia bus dar blogiau kodėl jie apie tai nieko nei formuoja žmonės kad tas užterštumas nusės ir papuls i dirvožemį ir gruntinius vandenius kas tada laukia žmonių... Kas atsakys už tai...
Dzūkaitė2019-10-23
Man graudu matyti situaciją šalyje. Išmėtoma begalė pinigų planuojant ir "mokantis" kaip elgsimės jei nutiktu nelaimė Astrave, bet ministerija nesugeba realiai kilusio gaisro užgesint, organizuot darbų ir suteikt net elementarios informacijos apie esamą padėtį...
Tai apie ką kalba gali eit ..?
[email protected]2019-10-23
GAILA MAN TOKIOS MINISTRES NEGI NERA TINKAMU ZMONIU LIETUVOJE
Linas2019-10-23
Važiuoja ministras ir ministrė ( blondinė) Alytuje pro buvusį medvilnės kombinatą.
Ministras sako:
- Žiūrėk, koks baisus gaisras !
Ministrė ( blondinė ):
- Kur ? Per ugnį nematau ....
Rim2019-10-23
Nuo kada lenkas lietuviui padeda
Rim2019-10-23
Nuo kada lenkas lietuviui padeda
Alytus2019-10-23
Ji neverta ministres vardo! Is akiu matosi blogis
Vidmantas2019-10-22
Pritariu jums kuris pasivadinęs "teip" prezidentas mūsų tai tik dėl fotografų žurnalistų bei bendro vaizdo kad būtų vaizdingiau ir parodyt kitoms šalims kad Lietuva turi išsilavinusi bei kompetetinga šalies vadovą. Visas šitas fiasko jau per toli nuėjo ir žalieji toliau darys ką panoreja nes jaigu kas prezidentas taip pat gali būti išmestas iš posto jaigu tarp valdančiųjų atsiras norinčių juo atsikratyt. Lietuviais gi esame mes gimę ir užaugę tai gal laikas pradėt kažką daryt kad neisnyktume kaip šešėliai užsienio šalyse???
Zita2019-10-22
Ka ji gali vadovauti..Ar is mano aplamai jinai...Geriai jau tyletiu ,o ne kvaksejius kaip varna surio noredama...Mokytoja buvius ka gali zinoti..Jau pas mus Lietuvoje tai kiyo toliau tuo baisiau
Alytiškis2019-10-22
Visi savo gyvenime turi savo vietą. Vieni vadovauja, kurie išmano savo darbą. Kiti geriausiu atveju sudaro teisingą pamokų tvarkaraštį. Reik žinoti savo vietą, o ne demonstruoti žvaigždę prieš kameras su savo ,,talentinga VRM atstove'', kuri geriausiu atveju matė tik degantį degtuką ,,.kepant blynus''. Alytiškiai ar pagalvojote, kas butu buvę, jei ta gamykla būtų Naisiuose? Ar dabar rūpėtų pirmu planu Pranskietis!
Speigas2019-10-22
Kas ją išrinko ,jai tik ant stulpo suktis Avis
teip2019-10-22
Ko norėt, viską parodo vien prezidento požiūris. Jam svarbiau vaikščiot su japonų geishom, gurkšnot arbatėlę, būt gražiam ir fotkintis su žmona, nei pasirūpinti beprecedenčiu, jau savaitę degančiu gaisru Alytuj. Jei toks gaisras būtų kilęs Pavilnių regioniniam parke, kažkur netoli "stiklinio šiltnamio", tai net neabejoju visiškai kitokia visos šalies reakcija. O dabar, kur dega? Ai ten, kažkokiam užkampy, Alytuj, vis tiek dūmai nei seimo, nei prezidentūros nepasieks. Absurdas toks valstybės neveiksnumas. Pagarba tai tik vieninteliam gerb. merui Nerijui Cesiuliui.


Vik2019-10-22
Kietas musu meras
Virgis2019-10-22
Silpna metrikuose,nesuvokia apie savo darba,meluoti puikiai moka,tačiau taip neturi būti,vyti lauk iš posto,tokia gudrute...
Tautvydas2019-10-22
Reike netik VRM ministrė kad atcistatydintu, bet ir kad mūsų dabartinis seimas.... Nes kas dedasi tai yra žiauru...
ALGIS2019-10-22
ilgesni andaroka uzsidek tai uzgesinsi MELO KOJOS TRUMPOS bet issilaizys
Smalkiu kvapas 2019-10-22
Tai frazė, kuri viską pasako apie jos kompetenciją.Tai jos nuosprendis ir nėra čia ką daugiau diskutuoti.Is vis ne moterims vadovauti krašto ir vidaus apsaugai. Nereikia. Geriau kepkit bkynus bus visiems saugiau.Aciu.
traffix.lt