13 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
AlytusVerslasAktualijos
2019 Spalio 22d.
8

Ar Alytuje turime garbingo ir socialiai atsakingo verslo? Situacija Pramonėje verčia abejoti

title„Snaigė“ - viena iš garbingiau su savo darbuotojais smogo dienomis besielgiančių įmonių, tačiau ir čia, situacija dėl dūmų, pasiekiančių šaldytuvų gamyklą, įvardijama kaip sudėtinga

Į Alytausgidas.lt redakciją antradienį plaukia įvairių miesto įmonių, veikiančių Pramonės rajone ir aplink jį, darbuotojų kreipimaisi, klausimai, prašymai. Ką daryti su smogo įtakotos situacijos nematančiais, nesuprantančiais, dirbti toliau liepiančiais darbdaviais?

Kadangi dėl kažkokių priežasčių buvo atšauktas draudimas vykdyti darbą dalinai smogo apimtame Pramonės rajone, kai kur (tiek Naujoji, tiek Pramonės g. ir pan.) darbuotojai patiria didelį diskomfortą dėl dūmų, smogo, o tose patalpose, kur išjungtos kondicionavimo sistemos – nuo oro nepakankamumo, tvankios aplinkos ir t.t.

„Snaigėje“ antradienį buvo „žiauru“ informavo skaitytojai. Pasak jo, cecho viduje buvo „neįmanoma kvėpuot“, o vienu metu dėl dūmų „lauke buvo nematyt automobilių“.

„Snaigės“ administracija, viena pirmųjų sureagavusių į smogą praėjusią savaitę ir laisvas dienas darbuotojams skyrusi iki pirmadienio, pageidaujant darbuotojams, gamybą vėl sustabdė antradienio darbo dienos pradžioje.

„Ką tik paleido namo, trečiadienį nedirbame, atidirbsime šeštadienį“, - pranešė skaitytojai. Tiesa, mūsų portalui susisiekus su „Snaigės“ administracija paaiškėjo, kad kai kurie darbuotojai dirba. Paprašytas apibūdinti situaciją šaldytuvų gamykloje, už darbų saugą atsakingas specialistas ją įvardijo vienu žodžiu: „Sudėtinga“.

ATNAUJINTA

Mūsų portalo žiniomis, kai kurių Pramonės rajone veikiančių įmonių vadovai, smogą jaučiant ir antradienį, svarstė net tokius saliamoniškus sprendimus, kad moteris iš darbo išleisti, o dūmams mažiau „jautrius“ vyrus palikti.

Nepatvirtintomis žiniomis, buvo vietų Pramonės rajone, į kurias Valstybinės darbo inspekcijos atstovas, tačiau gamybos proceso neaptiko, kadangi patalpos buvo uždarytos, o darbuotojai privalėjo dirbti užrakinti.


Komentarai

8
Komentuoti
Vilius2019-10-24
Sporto klubas 200metrų nuo gaisro dirba .geras sportas turėtų būti.atsakingi savininkai
mk2019-10-23
Kokios rekomendacijos? Turi būti aiškūs griežti draudimai. Bet, deja, gyvename laukinio kapitalizmo visuomenėje.
Snaige dirba, salygos nekenksmingos2019-10-22
Negana to Snaige visiems darbuotojams suformino atostogas atbuline data, kai is tikruju turetu buti prastova, ne darbuotojai patys sugalvojo paatostogauti. Ar tai legalu? Gal direktorius malonetu pakomentuoti? Ar normalu per smoga eiti i darba ir is darbo? Jokiu apsaugos priemoniu ne akyse neregejom.
Kas atsakys2019-10-22
Kas atsakys už prarastą sveikatą????.
Antanas2019-10-22
Esant būtinybei būti šioje teritorijoje darbdaviai privalo aprūpinti savo darbuotojus kvėpavimo takus nuo cheminėmis taršos apsaugančiomis priemonėmis.
Ar nors vienoje šiomis dienomis dirbančioje įmonėje darbuotojams davė respiratorius?
Snaigėje dirbome be respiratorių.
As2019-10-22
T
Valius2019-10-22
Dūmų tiek kad net automobilių nesimatė lauke? Košmaras...Ar turi proto mūsų darbdaviai? Juk dega ne šienas o purvinos,tepaluotos padangos.Antadienio ryte mikriukai važiavo tik iki darželio, darbuotojai pėsti per dūmus žingsniavo kaip į karą....į Snaigę.
As2019-10-22
Tai dar pamiršo paminėti, kad niekas nepasirūpino respiratorias, nebuvo kur pavalgyti, nes bufetas snaigei nedirbo.
traffix.lt