18 c Alytus
Antradienis, Gegužės 26d.
AlytusAktualijos
2019 Spalio 20d.
19

Pirmadienį Pramonės rajone įmonės nedirbs, Alytaus mokyklos – taip pat (ATNAUJINTA)

title

Ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad iki spalio 21 d. iki 17 val. bus uždrausta dirbti ir patekti asmenims į Pramonės rajone esančias įmones ir vykdyti veiklą. Pramonės rajone galės dirbti tik UAB „Šilumos tinklai“, čia atvykstantys UAB „Dzūkijos vandenys“ ir Bendrojo pagalbos centro darbuotojai. Komisija nusprendė nekeisti įprasto ugdymo proceso organizavimo.

Ekstremalių situacijų komisija rinksis spalio 21 d. 6 val. ir papildomai vertins situaciją gaisravietėje, oro taršos rodiklius ir vėjo kryptį. Informacija visuomenei bus atnaujinta pirmadienį, 7 val. ryte.
 
Šiuo metu oro taršą Putinų mikrorajone (prie prekybos centro „Iki“, t. y. buvusios „Bangos“) matuoja iš Lenkijos atvežta oro taršą matuojanti mobili laboratorija. Antroji tokia laboratorija oro taršą matuoja Luksnėnuose. Dar šį vakarą oro taršą matuojančių stotelių turėtų būti pastatyta netoli Bendrojo pagalbos centro. Gyventojai oro taršos duomenis gali stebėti ČIA.
 
Primename, kad gyventojams rekomenduojama kuo mažiau laiko praleisti lauke, o labiausiai užterštose vietovėse vykdyti Ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas.
 
Daugiau informacijos apie tai, kaip elgtis esant padidintam oro užterštumui rasite ČIA.
 
Įgyvendinant Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimus į gaisravietę atvyko inžinierių ir konstruktorių ekspertų komanda, kuri vykdo degančio pastato konstrukcijų apžiūrą. Po apžiūros bus nuspręsta, kokią papildomą techniką būtina pasitelkti gelbėjimo darbams atlikti.
Kilus klausimams prašome kreiptis į Alytaus miesto savivaldybės atstovus, tel. +37031555123.

ATNAUJINTA

Įvertinusi pirmadienį prognozuojamą vėjo krypties pasikeitimą ir galima teršalų koncentracijos judėjimą Alytaus miesto link, miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisija pirmadienio rytą nusprendė:

Pirmadienį Alytaus miesto bendrojo ugdymo mokyklose, Alytaus profesinio rengimo centro skyriuose (Antano Jonyno g., Putinų g., Artūro Sakalausko g.) ir Kauno taikomosios dailės (Dailiųjų amatų) mokyklos Alytaus filiale PAMOKŲ NEVYKDYTI.

Alytaus miesto lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose, dailės mokykloje, jaunimo centre, muzikos mokykloje, ugdymo procesas bus vykdomas, tačiau NEPRIVALOMAS (tėvams suteikiama teisė pasirinkti – leisti vaikus į įstaigas ar ne).

Už nelankytą dieną lopšelyje, darželyje ar kurioje nors papildomoje mokykloje (dailės, muzikos) ar Jaunimo centre tėveliams mokėti nereikės. Alytausgidas.lt mėgina susiekti su laikina Alytaus kolegijos vadovybe. Ši mokymo įstaiga miesto švietimo sistemai nepriklauso, tad sprendimą dėl paskaitų vykdymo (nevykdymo) turėtų priimti LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.


Komentarai

19
Komentuoti
Kodel2019-10-22
Pramonės rajone uždrausta dirbti tik pirmadienį,ar apginklavo dirbanciuosius veikliais respiratoriais su filtrais,ar dėl to,kad bijoma,kad firmmu valdininkai mažai pelno gaus dėka darbininko sveikatos ?
Sos2019-10-21
Jau blogas kvapas ir 1Alytuje, įdomu koks čia užterštumas, kodėl niekas nepraneša
O mokytojai ką mokykloj daro2019-10-21
Tai mokytojai dirba gi.....sėdi ne toli esančiose mokyklose.jie gi ne žmonės.......mokytojai savo darbo vietose ir niekam neįdomu...
Pasiulymas2019-10-21
Tą ,kuris leido Alytuje įkurti "Astrava",pakabinti ant Linco stulpo vietoje Dozatorius šalia "Astravo",matysime kiek ištvėrė,nes taip pasielgti gali tik labai priešiškai nusiteikęs gyventojų atžvilgiu žmogus,kuriam pinigai aukščiau visko,nes ir vieta šalia kambiformo gamyklos,kad klaidinti iš kur kvapai sklinda,lentelė ne vienus metus .
juozas2019-10-21
Neleisti vaikų į mokyklas, bent jau Pramonės r.
Dezaviu 2019-10-21
Pykit nepykit bet ta ekstramaliu sitaciju tarnyba primena rusu kursko gelbejimo operacija. atsitrasau is iskarto ka izeidziau. kas nores tas supras ka norejau pasakyti.
to Tomas2019-10-20
Tomas pavarė į dešimtuką. Net pridurti nėra ko :)
ne meras vienas priiminėja sprendimus2019-10-20
baikit jūs lot ant mero, mokyklas uždaryti yra ar tik ne švietimo skyriaus reikalas, jie priiminėja sprendimus kartu su švietimo ministerija
nejuokinkit2019-10-20
mokyklos tikrai nedirbs įprastu ritmu nes jose pusė mokinių nebus. Kam jūs apgaudinėjate patys save ?
Tomas2019-10-20
Šis tragiškas įvykis puikiai parodo kas yra kas mūsų mielajame Alytuke. Smagu, kad pagaliau priimami būtini sprendimai, bet, kad tai vyksta tiktai penktą dieną, daug pasako apie mūsų pasiruošimą ekstremalioms situacijoms.

Pirmiausiai į akis kliūva grubios merų klaidos. Komentaruose matau daug liaupsių miesto merui už tai, kad imasi iniciatyvos ir leidžia laiką nelaimės vietoje. Ar čia tik man atrodo, kad tai kaip tik ir yra mero pirmoji pareiga? Nesuprantu žmonių, kurie laukia kol atvažiuos prezidentas ar vyriausybės vadovas. Jie atvažiuoja tiktai papozuoti prieš žurnalistus ir vienintelis iš dalies teigiamas dalykas ką jie gali atvežti yra respublikinės žiniasklaidos dėmesys. Apart to, jie tik gaišina laiką savo pareigas atliekantiems specialistams, kurie turi papasakoti valstybės vadovui kas vyksta ir papozuoti su juo prieš žurnalistus. Meras tuo tarpu yra vietinės valdžios atstovas, pažįsta apylinkes, galbūt netgi kai kuriuos dirbančius specialistus ir gali su žmonėmis kalbėtis kaip lygus su lygiais. Jo darbas yra išsiaiškinti kokių priemonių ar resursų trūksta ir per savo kontaktus ministerijose ar žiniasklaidos priemonėse daryti spaudimą, kad tai būtų suteikta. Tuo tarpu mūsų meras pirmas dvi ar tris dienas praleido sakydamas kad galime miegoti ramiai ir kad gyvenimas rytoj sugrįž į savo vėžias. Nereikia būti dideliu ekspertu, kad suprasti, kad tokio gaisro per dieną neužgesinsi ir meras nuo pirmos dienos turėjo būti apie tai atviras ir visais kanalais prašyti pagalbos. Kita neatleistina mero klaida buvo neuždaryti aplink esančių mokyklų. Nujaučių, kad greta pramonės esančiuose profesinio rengimo centruose nesimoko daug "išrinktųjų" atžalų bet palikti tai tėvų sprendimui man atrodo yra neatleistina. Toliau eina įmonių pramonėje uždarymas. Keturias dienas kalbėjo, kad viskas ką gali padaryti yra rekomenduoti įmonėms nutraukti darbą, tik šiandien kažkas atsibudo kad visgi yra galimybė uždrausti įmonėms dirbti. Ir nereikia sakyti, kad tai ne mero kompetencija, nes jei jis pats ir negalėjo uždaryti, galėjo savo pareiškimais padaryti viešą spaudimą atitinkamiems ministrams ir įmonės būtų uždarytos dar trečiadienį. Ir galiausiai negaliu nepaminėti viešo virkavimo socialiniuose tinkluose kaip jis yra pavargęs ir pasiilgęs savo šeimos. Ar jam iš tikrųjų negėda dėl tokių komentarų?

Apie rajono merą išvis neturiu žodžių. Jeigu pirmosiomis dienomis miesto mero mantra buvo - "Viskas gerai vėjas pučia nuo miesto", tai rajono meras tokio pasiteisinimo neturėjo. Mano nuomone dar trečiadienį turėjo kepurę ištiesęs minti ministerijų slenksčius prašydamas kuo daugiau pagalbos, nes rajonui šakės. Visi smulkūs ūkininkai yra pasmekti. Kad žmonės visiškai neprarastų pasitikėjimo vietiniais ūkininkais valdžia turėtų iš karto pasiūlyti supirkti ir sunaikinti visą produkciją iš visų į šiaurę nuo Alytaus esančių ūkių. Nes jeigu yra tikimybė, kad mano nusipirktos vietinės gėrybės gali būti paskanintos benzenu ir kietosiomis dalelėmis, aš turgų tikrai aplenksiu.

Vietinė žiniasklaida taip pat puikiai parodė kas yra kas. Jeigu a gidas bent jau šiek tiek bandė pasakyti kas yra kas, kitas vietinis ruporas - a plius - užtruko berods dvi dienas išssiaiškinti degančios įmonės pavadinimą ir kėlė straipsnius apie tai, kad kai kurios įmonės paleido darbuotojus o kitos dar dirba nepaminėdami nei vienos įmonės pavadinimo. Kam iš vis reikalinga tokia žiniasklaida?? Kas trečią dieną kelia po straipsnį su nuotraukomis prašydami atpažinti pilietį įtariamą kumpio vagyste iš maksimos, bet dabar staiga bijo net paminėti įmonės savininko pavardę. Atsakinga žiniasklaida turėjo nuo trečiadienio pietų budėti prie Cicėno namų durų laukdami komentarų ir leisti dienas važinėdami po pramonės rajoną belsdamiesi į kiekvienos veikiančios įmonės duris prašydami pasikalbėti su direktoriumi, o jeigu jo nėra skambinti jam/jai ir klausti kokie gi svarbūs reikalai priverti palikti pramonės rajoną kai tuo tarpu darbuotojai priversti dirbti.
Na ir galiausiai negaliu neparašyti bent keleto gerų žodžių apie Juozuką. Turbūt niekas, kam teko susidurti su šiuo garsiu mecenatu šiame ar ankstesniuose jo versluose, nėra nustebęs, kad kilo šis gaisras. Jo darbo etika visiems aiški - Juozukas ant visų padėjęs. Uždirbti papildomą eurą yra gerokai svarbiau negu darbuotojų sveikata ar gerovė, aplinkosauginiai ar buhalterinės apskaitos reikalavimai. Nenoriu tikėti, kad šis gaisras sukeltas tyčia, bet nenustebčiau, jei įmonės direktorius supratęs kas vyksta iškart puolė į laužą mesti visą buhalteriją ir kitus dokumentus. Žmonės su tokia praeitimi neturėtų būti prileisti prie įmonių vairo, jau net nekalbant apie europos pinigus už atliekų naikinimą ir to padarinius dabar jausime tikrai ne vienerius metus...
Kuka2019-10-20
Na gerai apie darbuotojus viskas aišku neina į darbą. O KAS DARBDAVIUI KOMPENSUOS NUOSTOLIUS UŽ NEIVIKDYTUS NEATLIKTUS UZSAKYMUS IR T. T
Nu2019-10-20
Kodėl vaikams į mokyklą?? Ar jūs protingi???
Sigita2019-10-20
Ydomu, kaip komosijai atrodo ar Panemunes mokykla saugi busama tokiu atstumu nuo dumu, kai tarsa mieste yra?
to aradas 2019-10-20
tikrai taip :D
mk2019-10-20
Tėvai neis į darbą, o vaikams pamokos vyks? Kokia logika? Raskit tokį durną tėvą, kuris būdamas namie leistų į mokyklą vaiką iš katros matosi dūmai?
2019-10-20
Toma irgi dirba,tai kaip suprast?
>>>aš2019-10-20
ką ten vienas veiksi?
aradas2019-10-20
Jauciu y arada slaptai peskom eit, kad niekas nesusektu...
2019-10-20
Kaip papulti į skydinius jei mikriukai nevažiuoje ryt į darbą
traffix.lt