23 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
VideoreportažaiVerslasAktualijosSveikata
2019 Spalio 20d.
5

„Alytaus tragedija turi turėti ne tik kalbas, bet ir konkrečius darbus“ (©️APKLAUSA.KĄ MANOTE?)

title

Atsakymų į tai, dėl ko Alytuje kilo vienas didžiausių gaisrų naujausioje miesto ir visos šalies istortijoje, ieškojo „Žinių radijas“ ir jo pašnekovai. „Dienos klausimo“ laidos vedėjo Marijaus Gailiaus teigimu, gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje uždavė klausimą: kaip įmanoma prisižaisti iki tokios didelės ekologinės nelaimės?

Lietuvoje įmonės ir gyventojai turi vadovautis daugybe priešgaisrinių ir kitokių projektinių reikalavimų, tačiau ar visi prisiima atsakomybę už pavojingus objektus, medžiagas ir veiksmus? Tai – klausimas, kuris pastarosiomis dienomis priekaištingai keliamas vienam rimtesnių Alytaus verslininkų, mecenatų, buvusios didžiausios pervežimo įmonės „Daisotra“ savininkui Juozui Cicėnui, kurio nelaime tapo jo naujos įmonės „Ekologistika“ (buvusi „Rimdeva“) veikla.

Kodėl tokios nelaimės įvyksta ir ar jos apskritai išvengiamos? Savo nuomonėmis pasidalino Kauno technologijos universiteto cheminės technologijos fakulteto aplinkosaugos technologijos katedros vedėja Violeta Kaunelienė ir kiti specialistai. Chemikės manymu, senų padangų sankaupų problema – užprogramuota dėl per didelio vartojimo.

Parako statinės, kurių nematome: kodėl vyksta ekologinės nelaimės – mintimis taip pat pasidalino LR Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, apžvalgininkas Ričardas Savukynas (Rokiškis Rabinovičius), LR seimo aplinkos apsaugo komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas ir kiti ekspertai.

Kokia yra jūsų nuomonė? Atsakykite čia:

 

Aktualios radijo laidos įrašas:

Klausytojų vertinimu, už tokią situaciją turėtų būti atsakingi:

  • Kontrolės neužtikrinančios institucijos (46,36 proc.)
  • Įmonių ir asmenų nerūpestingumas (39,09 proc.)
  • Niekas nekaltas, nelaimės tiesiog atsitinka (14,55 proc.)

Komentarai

5
Komentuoti
Nežinomas2019-10-20
Dėmesio!! Tai vyriausybę sakė padės o ištikrųjų slėpėsi. Jie tik liežuviu gali padėti prieš TV ekranus geručiai o už TV ekranų nieko nedaro dar likome vieni tik Alytaus pagalba dėmesio dėmesio !!
3 variantą 2019-10-20
Renkasi veganai, antivakseriai, hipsteriai , sektantai, visi tikintys horoskopais, burejomis, rkstrasensais , likimais ir kažkada nukritę ant galvos.
Audrius2019-10-20
mecenatas...
Kęstutis Kalinauskas2019-10-20
Žmonies kurie pasirinko trečia varijanta "Niekas nekaltas, nelaimės tiesiog atsitinka"
Esate visiski retardai arba jums visiskai užtemdė smegenis oro užterštumas.
Alytiske2019-10-20
O kodel taikos metu negali buti panaudota karine technika?planuoja milijonus malunsparniam bet nera respiratoriu . Apmokymai del Astravo o kai reali gresme cia pat tai nieko. Butu juokinga bet kad labai graudu o ir akys jau asaroja .
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena