10 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
Aktualijos
2019 Spalio 19d.
5

VDI praneša: darbuotojas turi teisę atsisakyti dirbti (PAGALBOS KREIPTIS TEL. +37068226510)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.

VDI atkreipia dėmesį, kad esant pavojui darbuotojo saugai ir sveikatai, darbuotojas turi teisę atsisakyti dirbti, o darbo teisę reglamentuojantys teisės aktai numato, kad darbdavio pareiga yra sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas visais su darbu susijusiais aspektais. Kiekvieno darbuotojo darbo vieta ir aplinka turi būti saugi ir nekenksminga sveikatai.

Išskirtinai ekstremalių situacijų sprendimo variantų Darbo kodeksas nereglamentuoja, todėl VDI nuomone, darbdavys, siekdamas įgyvendinti darbuotojų saugą ir sveikatą reglamentuojančių teisės aktų nuostatas, ekstremalių situacijų metu galėtų priimti vidinį sprendimą (gali būti įsakymas), kuriame numatytų, jog dėl susidariusios situacijos, nėra galimybės užtikrinti nekenksmingų darbo sąlygų darbo vietoje, todėl dienai ar tam tikram laikotarpiui darbuotojai atleidžiami nuo darbo, mokant už tą laikotarpį vidutinį darbo užmokestį ir darbo laiko apskaitos žiniaraštyje žymint neatvykimo dieną darbdavio nustatytu žymėjimu.

Pažymėtina, kad darbdavys neturi teisinio pagrindo ekstremalios situacijos metu (vienai ar kelioms darbo dienoms) darbdavio sprendimu darbuotojams suteikti tiek mokamas kasmetines, tiek nemokamas atostogas, nes atostogos suteikiamos darbuotojo prašymu, šalių susitarimu.

Kyla klausimų – VDI kviečia konsultuotis Konsultacijų telefonu +37052139772, el. paštu info@vdi.lt arba parašant asmeninę žinutę socialinio tinklo „Facebook“ VDI paskyroje.

VDI Alytaus skyrius (Tvirtovės g. 1/ Naujoji g. 2, I aukštas), tel. +37031573370 (darbo dienomis) arba mob. tel. +37068226510.


Komentarai

5
Komentuoti
SNAIGE 22019-10-22
Snaige tik siandien atsiunte isakyma del atostogu pasirasyta 16d. Viskas daroma atbuline data, viskas tik seimininku gerovei. O jus baudziaunininkai dirbkit, be apsaugos priemoniu ir t.t Graudu....
SNAIGE2019-10-22
Snaige sekmingai suformino visiems atostogas, net ir 21 d., kai apskritai buvo draudziama dirbti. Tai vis gi gal tai teiseta? Kaip ir dirbti sitam visam smoge valdziai atrodo normalu.
vida2019-10-20
šios nelaimės metu bent jau pasimatė kievienos institucijos ir jų vadovų kompetencija ir požiūris į darbą, penktoj dienoj truputį prabudo DI, kai tuo tarpu meras, negana kad turi rūpintis situacija ir pagalba gaisro židinyje, dar priverstas važinėti po dirbančias įmones ir prašyti nutraukti veiklą. Meras turėtų padaryti išvadas dėl atitinkamų vadovų kompetencijos užimamoms pareigoms, juk niekas nuo panašių nelaimių neapsaugotas ir ateityje, prapuls jis vienas besiblaškydamas.
yyyyy2019-10-20
.....Snaigė visą laiką nurąšo atostogų sąskaita, bet daugiau taip nebus ,....BASTA,....
Penkta diena2019-10-20
nuo gaisro pradzios atsibudote? Uz ka jums atlyginimus moka, juk sita informacija reikejo skelbti treciadienio ryta.
traffix.lt