11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
AktualijosSveikata
2019 Spalio 19d.
14

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga kreipiasi į Alytaus krašto žmones

titleA. Veryga Alytausgidas.lt videografija

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga savo „Facebook" paskyroje išplatino kreipimąsi.

„Mieli alytiškiai ir Alytaus regiono žmonės,

Pasitaręs su atsakingais specialistais iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir įvertinęs žiniasklaidoje pateikiamą informaciją, kad ne visi žmonės linkę paisyti specialistų rekomendacijų bei rūpintis savo ir artimųjų saugumu, kreipiuosi į visus šio krašto žmones viešai.

Tiems, kurie skaito šį mano įrašą, prašau juo dalinkitės kuo plačiau. Ypač su tais, kuriems jis turėtų būti aktualus, t.y. gyvenančiais gaisro padarinių alinamame rajone!

Pirmiausia apgailestauju, kad ši situacija užsitęsė ir žmonės turi patirti nemažai nepatogumų dėl gamykloje kilusio gaisro.

Mieli žmonės, visuomenės sveikatos specialistų vertinimu, situacija šiame regione vis dar išlieka grėsminga sveikatai.

Labai liūdna matyti ir gyvai, ir skaityti, kad ne visi žmonės linkę rūpintis savo ir artimųjų sveikata bei saugumu. Dar penktadienį žvalgydami teritoriją sraigtasparniu, specialistai pro sunkius dūmų debesis matė lauke žaidžiančius vaikus, pievose besiganančias karves ir kitus galvijus, ūkio darbus dirbančius vietinius gyventojus. Dar liūdniau skaityti, kad pagalbą suteikti atvykstantys specialistai ar vietos administracijos atstovai, pavyzdžiui, kai siūloma iškraustyti, yra išprašomi lauk. Apmaudu, kad ir įmonės, kurioms rekomenduojama sustabdyti darbą, ne visos tai daro.

Žmonės, prašau Jūsų, būkite sąmoningi ir nebedarykite to! Saugokite save, savo artimuosius, ypač mažamečius vaikus. Naminių gyvūnų taip pat nepamirškite. Juk buvimas lauke be jokių apsaugos priemonių labai kenkia Jūsų ir artimųjų bei gyvūnų sveikatai!

Labai prašau Jūsų klausykite specialistų, kurie yra profesionalai, ir tikrai nori padėti. Jei yra siūloma vykti laikinai gyventi kitur, klausykite jų ir susirinkę daiktus išvykite, užrakinkite visas duris, uždarykite visus langus. Juk sveikata ir žmonių gyvybė ir sveikata svarbiau už bet kokį turtą!

Labai prašau ir kviečiu įsiklausyti į visų specialistų rekomendacijas. Tik bendromis jėgomis galime suvaldyti šią krizinę situaciją! Supraskime, kas gali būti, jei specialiosios tarnybos dės maksimalias pastangas, o žmonės neklausys.

Tad dalinuosi NVSC rekomendacijomis, kurios labai aktualios ir jų turi būti laikomasi. Šiandien vėjas krypsta į Alytaus miesto pusę. Sudegusios padangos vis dar smilksta. Dūmai ir nemalonus kvapas pasiekia gausiai apgyvendintus rajonus.

Tad NVSC ragina gyventojus kuo daugiau laiko praleisti patalpose arba išvykti toliau nuo gaisro židinio.

Dalinuosi ir kitomis NVSC rekomendacijomis:

1. Tie, kurie jaučia tiesioginį poveikį ar diskomfortą (mato juodus dūmus, uodžią specifinį kvapą), evakuotis į priešvėjinę gaisrui vietą. Ypač rekomenduojame pasišalinti iš gaisro dūmų paveiktų teritorijų besilaukiančioms, maitinančioms motinoms kartu su kūdikiais.

2. Visiems būti gerai izoliuotuose uždarose patalpose, užsidarius langus.

3. Jei patalpose yra mechaninė oro vėdinimo sistema, kondicionavimas ar rekuperacija, išjungti šių sistemų įrenginius.

4. Nevartoti maistui lauke augančių vaisių daržovių, javų.

5. Visus lauke esančius daiktus, su kuriais kontaktuojama (lauko baldus, automobilius ir pan.) gerai nuplauti.

6. Alytaus miesto ir aplinkinių vietovių mokyklose neorganizuoti kūno kultūros pamokų lauke, darželiuose nevesti vaikų į lauką.

7. Apsaugoti nuo taršos vandens šaltinius: sandariai uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui.

Labai svarbu suprasti tai, kad padangų gaisro gesinimo darbai trunka ilgesnį laiką, nei įprasto gaisro ir net kai vizualiai nesimato degimo, padangos vis dar smilksta, į aplinkos orą skirdamos pavojingas sveikatai medžiagas.

Nuo smilkstančių padangų į aplinką patenka daug daugiau kenksmingų cheminių medžiagų lyginant su degančiomis, nes smilkstant yra žemesnė temperatūra ir teršalai nesudega. Deginamos padangos išskiria visą puokštę cheminių medžiagų iš kurių kenksmingiausios yra benz(a)pirenas, benzenas, arsenas, švinas.

Šias medžiagas žmonės gali ne tik įkvėpti, bet jos gali užteršti ir paviršinius vandenis, patekti į gruntą, nusėsti ant dar nenuimto derliaus."

 


Komentarai

14
Komentuoti
ALGIS2019-10-20
gal jodo piliuliu atveze ar skiepu
Ewacka2019-10-20
Dzeukites kad sitas zmogus visus alitiskius isgelbejo. Saunualis musu ministeris.
jis2019-10-20
Supuves ministras ,draugelis aligarcho ,sestiorke ko is jo noreti ,senai laikas ji i savartina.
Gnkba 2019-10-20
Na ir snukis to avigalvio
Judita2019-10-20
Nieko nedaroma kad žmonės būtų apsaugoti. Ir dar kalba blogai apie tarybinius laikus kaip buvo Černobilį? Patys nevykėliai esat ir palikot žmones likimo valiai
nuomone2019-10-20
ministre jus nevertas uzimti siu pareigu jusu darbas vertas kuolo jus penkta diena prabudote kai ta turejot padaryti jau treciadieny manau kad turetum pats palikti savo posta jei esat nors truputy protaujantis nes jusu veiksmai sios nelaimes metu nusikalstami
Gyventojas2019-10-20
Musu valdzia perka karine technika , karo atveju ginsis mat jie. Va jums atsakymas ..... jie padangu didesnes kruvos gaistro nesuvaldo penkta diena. Apgailetina musu Valstybe.
Gyventojas2019-10-20
Musu valdzia perka karine technika , karo atveju ginsis mat jie. Va jums atsakymas ..... jie padangu didesnes kruvos gaistro nesuvaldo penkta diena. Apgailetina musu Valstybe.
Nieko2019-10-20
Čia baisaus, bus nurašyta ant automobilių išmetamų sukiūju dalelių.
Juozo buvęs darbuotojas2019-10-20
Juozuk, ar Černobil serialas įtakojo? Vistiek Būdamas UK seki naujienas.
Diana 2019-10-20
Labai teisingai Veryga sako.......bet žmonės nesupranta kažkodėl galvoja, kad butent ju tai ne liečia, bet toliau kaimynui tipo ne pasisekė, ne nepasisekė ir tau nes užterštas oras VISUR tad saugokit save
2019-10-19
Atlepausi, apie ką tu kalbi? Durnius darbdavys lieps eit žmogui dirbt- jis turės eit dirbt, kitaip atleis, Čia ne jūs dievai, turit sup... neliečiamybę. Vafliai bando primest, kad supranta ir užjaučia paprastą žmogų. VELNIAI, apart jūsų pačių jums niekas neįdomu.
Alytiškė2019-10-19
Kiek dienų aiškino, kad pavojaus sveikatai nėra, o dar sako, kad žmonės nesirūpina savo sveikata. Ko iškarto taip nesakė?
Ale tu matai 2019-10-19
4 dienon ir sveikatos ministras susirūpino, nors tai turėjo būti pranešta pačią pirmą dieną
traffix.lt