18 c Alytus
Antradienis, Gegužės 26d.
2019 Spalio 19d.
30

N. Cesiulis: „Atvažiuoja Valstybės ekstremaliųjų situacijų komisija. Pagaliau..."

titleNerijaus Cesiulio Facebook paskyros nuotr.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis apibendrina ketvirtąją gaisro dieną. 

„Sako, viltis – kvailių motina. Bet kartais viltis yra vienintelis dalykas, kurį turime ir vien dėl jos verta gyventi. Bet ne šį vakarą. Šį vakarą mes turime labai mažą, bet pergalę šioje pragaro virtuvėje.

Pagaliau pavyko įvaryti sunkiasvorę techniką į gaisravietę, pagaliau atidarėme anksčiau nepasiekiamus kelius, pradėjome kilnoti blokus ir gesinti gaisrą po jais. O tai, pasak ugniagesių, jau yra labai labai gerai.

Aš pasitikiu žmonėmis, kurie gaisrams pašventę savo gyvenimą. Pasitikiu jų sprendimais. Kita vertus, suprantu gyventojų baimes. Žinoma, visada galima daugiau, geriau, profesionaliau. Bet tikrai stengiamės daryti tai, kas geriausia su turimais pajėgumais ir esant tokioms komplikuotoms aplinkybėms. Yra daugybė gaisrą apsunkinančių dalykų, pradedant pastatų konstrukcijomis, jų plotais, išplanavimais, milžiniškais rūsiais ir taip toliau, dėl ko kai kurių sprendimų negalima priimti saugant ugniagesių gyvybes ar baiminantis dar didesnės žalos. Degančios padangos – tai ne žvakės. O kad viskas būtų taip paprasta!

Pagaliau ir gamta vėl mūsų pusėje. Vėjas suprato, kad alytiškių taip paprastai neišgąsdinsi ir persigalvojo – nusisuko nuo Alytaus miesto. Tai irgi yra labai gerai. Kita situacija rajono gyventojams. Rytoj vėjas pūs toliau nuo miesto, vadinasi, rajono gyventojams geriau būti namuose, o dar geriau - vykti į kitas saugias vietas.

Šiandien sužinojau apie galimybę pasiskolinti oro taršos matavimo stotelių iš kaimynų lenkų. Iš karto susisiekiau su aplinkos ministru K.Mažeika ir paprašiau, kad kuo greičiau suorganizuotų – noriu stotelėmis apstatyti visą miestą ir rajoną, kad gyventojai galėtų gauti tikslią informaciją apie oro užterštumą. Viena jau atvežama iš Suvalkų. Kita iš Krokuvos į Alytų atkeliaus rytoj ryte.

Mažos pergalės kad ir pačios mažiausios – taip pat yra žingsnis į priekį. Ačiū įmonėms, kurios siūlo pagalbą nuo technikos iki fizinės jėgos. Ačiū karių savanorių grupei, kuri taip pat pasisiūlė padėti. Ačiū visiems, kurie jei ne darbais, tai mintimis ir maldomis mus palaiko šiomis sunkiomis dienomis.

P.S. Rytoj atvažiuoja Valstybės ekstremaliųjų situacija komisija. Pagaliau. 5-tą tokios tragedijos dieną. Viską būtinai papasakosiu."

 


Komentarai

30
Komentuoti
ALGIS2019-10-21
o atvarys komisija tai gal vejo krypti pakeis
Nežinomas2019-10-20
Dėmesio!! Tai vyriausybę sakė padės o ištikrųjų slėpėsi. Jie tik liežuviu gali padėti prieš TV ekranus geručiai o už TV ekranų nieko nedaro dar likome vieni tik Alytaus pagalba dėmesio dėmesio !!
Mikis2019-10-20
Manot privalejo VESK atvykti pačiu kenksmingiausiu, karsciausiu metu ???? Taigi jie sėdi .... plius šeštadienis, sekmadienis .....
zmogui2019-10-20
nu tai džiaukis, jis nuvažiuoja , tai nors pasako kas vyksta, nenuvažiuotų tai nieko net nesužinotum, vaikščiotum išsišiepęs iki ausų ir saulute mėgautaisi
Austė2019-10-20
Man keista, kad toks pavojingas perdirbimas vyksta tokiame dideliame mieste. Ar tai įmonei vieta Alytuje?
Skaitytojas2019-10-20
Šarknickui svarbiausia,kad jo dukra pasveiko,o Alytaus žmonės jam visiškas nulis.Jam svarbiausia buvo išsirėklamuoti,kai augo vaikų namuose.Prieš rinkimus vėl sugalvos kokią nesamoningą reklamą.
alytiskis2019-10-20
o kur seimo narys sarknickas ji gi alytiskiai rinko ar kaip visada artistu bus
zmogus2019-10-20
suprantu gaisrinikai dirba, aplinkosaugininkai uzterstuma matuoja, kareiviai zmones evakuoja. O ka C veikia, nuvaziuoja papozuot ir pasakyt ka tie pasake. Vaidybos burelis.
Gyventoja2019-10-20
20 diena 10 val jokios informacijos apie Alytų
Ok2019-10-20
Rašo,kad tos įmonės vadas Rotary prdzidentas.
Marija2019-10-20
Penktą dieną atvažiuoja komisija.... Šeštas miestas Lietuvoje. Kaip mūsų valdžios institucijoms rūpi Lietuva. Cesiuli /pasismauk/ vienas, o jie pažiūrės.
????2019-10-20
Ar yra mūsų mieste nors vienas protingas, atsakingas už švietimą ir vaikų sveikatą?????Mes dūstam.Dūmai toliau rūksta.Tyla.Rytoj ir šią visą savaitę mokyklos bus uždarytos?????
Klaustukas2019-10-20
O kuriam merui valdant šią įmonę mieste buvo leista atidaryti?
Aciu merui,2019-10-20
kuris stengiasi ir daro viska. Na bet apie valstybes vadovus nieko gero negaliu pasakyti-prezidentas, kaip raso spauda, domisi, premjeras ir Seimas irgi kazka daro. Penkta diena atvaziuoja komisija-geda geda geda. Ar tiems ministrams, kurie buvo cia, ne geda? Aplinkos apsaugos ministras visiskai pasimetes, nezino ka daryti, Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalu-su juokeliais, issisiepe iki ausu.
!!2019-10-20
O tas imones vadovas bent jau pasirodo?
Alytus2019-10-20
Po šio įvykio Cesiulio reitingai šoks aukštyn, nes kiekvieną dieną vaizduojasi koks jis didvyris ir vos ne vienas gelbėja miestą. Deja, bet didvyriai tie, kurie dirba juodžiausią darbą. Taip, jų toks darbas, bet situacija ekstremali ir neeilinė. Taigi dėkokime pirmiausia jiems, o ne merui.
alytiškė2019-10-20
o kur šios dienos aprašyta padėtis? Šiandien juk 20 d. ar aš nematau?
Hi2019-10-20
Skelbkite idiotai ką daryti su mokyklom ryt, ar išvežti kur vaikus. Planuokite glusiai nors kiek į priekį....
Dėkinga 2019-10-20
Merui už jo nenuilstamą rūpestį. Šaunuolis. Šioje baisioje situacijoje atsiskleidė jo žmogiškosios savybės. Ačiū, mere, Jums už Jūsų pastangas. Milijonas ačiū gaisrininkams ir visiems, esantiems žemiškame pragare.
Tačiau kodėl Cicenas per viešas informavimo priemones neatsiprašo Alytaus miesto ir rajono žmonių? Teisinės atsakomybes jis neišvengs. Moralinė atsakomybė jį lydės visą gyvenimas prieš suluošintus gyvenimus, prarastas sveikatas, gyvąją gamtą.
hhhh2019-10-20
jo meras dirba ka ta komisija respublikine paziuret atvaziuos
Hmmmm2019-10-20
Mielieji, rinkime merais ugniagesius! Jie kantriai vykdė savo pareigas, po 20 valandų gesino gaisrą, ėjo po griūvančiomis sienomis! Nerijau, Tu stengeisi. Bet piaro darei dar daugiau! Todėl renkuosi tyliuosius didvyrius!
Alytiškis2019-10-20
Šaunuolis meras Nerijus! Dar nei vienam buvusiam merui Alytus taip nerūpėjo. Reiktų ne vienam pasimokyti! Pirmyn ir toliau ardyti Alytuje įsisenėjusią ,,runkelių'' sistemą. Nes dabar visi rėkentys ,,didvyriai'' tyli! Manau nusipelnei ne vienos kadencijos!
Puaro2019-10-19
Ar cicėnų benkartas bent savo subinę atnešė į įvykio vietą? Ar kartuvės jam jau ruošiamos?
Babules melskitės namuose2019-10-19
Neslankiokit po miestu bo padesit graita šaukštų
Alytaus gyventojas2019-10-19
Aš tikrai nebalsavau už šitą merą, bet jis man patinka, matau kad jam reikia leist dirbti
Raimis2019-10-19
Palaikom savo merą matom, kad daro ką gali ko nepasakysi apie lietuvos institucijas nes ministrai tik pasipuikuoti prieš kameras atvažiavo.
2019-10-19
Ačiū jums, lauksiu žinių ir tikiu, kad kai viskas pagaliau baigsis jūs suimsite už subiniu visus, kurie bent kiek, savo neveiklumu, savo aplaidumu, savo darbais ir parašais, prisidėjo prie to, kad ši nelaime įvyktų. Vardan mūsų ir jūsų vaikų, vardan paukščių , vardan gyvūnų , vardan mūsų visų, ir to, kad nieko panašaus daugiau niekuomet nebepasikartotų.
verciau2019-10-19
Nueikite visi rytoj pasimelsti,prasyti Dievo pagalbos .
.o bedoj pasimato ,kas koks yra is tikruju..
dalgis2019-10-19
penktą dieną, Karlai,penktą dieną...
?2019-10-19
Matyt ketvirtą gaisro dieną dūmai pagaliau Vilnių pasiekė. Nes kol Alytuje dega tai Alytaus bėdos. Tai dar kartą parodo kokioje mes valstybėje gyvename.......
traffix.lt

Susiję straipsniai