0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Alytaus rajonasNelaimėsAktualijos
2019 Spalio 19d.
3

Miklusėnai: užterštumo lygis viršytas kartais (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytaus rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nariai ir savivaldybės vadovai toliau dalina vandenį ir respiratorius Alytaus seniūnijos gyventojams.   

Šestadienį Aplinkos apsaugos agentūra skelbė, kad užterštumo lygis Miklusėnuose kietosiomis dalelėmis viršytas 4 kartus, benzeno ir įvairių lakiųjų medžiagų – 3 kartus.

Gyventojai raginami laikytis Alytaus rajono ir miesto ekstremalių situacijų komisijų saugumo nurodymų. Vėjo kryptis nepastovi. Meteorologai prognozuoja, kad į pavakarę vėjas gali pasisukti į Alytaus miestą. 

Daugiau informacijos apie oro taršą ČIA

Dar kartą Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisija primena:           

  • Dėl gaisro keliamos oro taršos blogai besijaučiantys Alytaus rajono gyventojai, norintys, bet neturintys kur išvykti, gali laikinai apsistoti Daugų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje bei Daugų Vlado Mirono gimnazijos bendrabutyje. Dėl laikino apgyvendinimo ligoninėje kreiptis telefonu +37068485199, gimnazijos bendrabutyje – +37065954502.
  • Jeigu žmogus nenori evakuotis, jo per prievartą išvežti negalima. Miklusėnuose patruliuos policijos pareigūnai, kad gyventojams išvykus jų turtas būtų apsaugotas.
  • Rekomenduojama nevalgyti gaisro metu lauke buvusių daržovių, uogų, jaučiant dūmų kvapą namuose, išvykti ir laikinai apsistoti pas gimines.         
  • Ūkininkams rekomenduojama uždaryti gyvulius tvartuose arba pasirinkti kitą ganymo teritoriją.

Vanduo dalinamas gyventojams, kurie naudoja šachtinių šulinių vandenį ir neturi galimybės gauti vandens iš kaimyno ar jo nusipirkti.

Dėl vandens kreiptis į Alytaus seniūnijos seniūną Kęstutį Tumyną tel. +37067690887. 

ATNAUJINTA

Aplinkos apsaugos agentūros informacija. Atnaujinta spalio 19 d. 18 val.

Pirmieji oro kokybės duomenys iš naujos tyrimų vietos Putinų g. 2a rodo, kad oro kokybė Miklusėnų gyvenvietėje yra kiek geresnė nei ryte. Oro užterštumo lygis kietosiomis dalelėmis ir benzenu sumažėjęs.

KD10 koncentracija siekia 48 µg/m (šiandien ryte 37-317 µg/m³)

KD2.5 - 24 µg/m³ (šiandien ryte - 20-298 µg/m³).

Benzeno - 0.35 µg/m³ ( šiandien ryte iki 14,7 µg/m³).

Oro taršos duomenys skelbiami www.gamta.lt

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
>>> Į kalėjimą2019-10-20
įmonės vadovas pats sau leidimo vygdyt veiklą parašyt tirai negali, čia jau visos priešgaisrinės komisijos nagus prikišę ir tyli šiknas suraukę nes dega ir jų šiknos.... jau vien del to kad gaisras buvo pastebetas vadinasi ten net nebuvo prišgaisrinės signalizacijos to nepastebėt komisijom gal ir įmanoma bet ne už ačiū....
Į kalėjimą 2019-10-19
Įmonės vadovą į kalėjimą tuoj pat.turtą valstybei nes baudos nemokės gi...
O mes žmonės turim į savo vaikus žiūrėti.....kuo jie kvėpuoja..Tikiu kad ten visko pridėta..ir daug ras....bet tylės....visi tylės
Gedas2019-10-19
Sveiki norėjau paklausti kaip padangų sandėlyje kartu dega danų suomių chemija sandėliuota 200l.backose kodėl valdžia slepe tyli o gaisrininkai rado ir tyli
traffix.lt