17 c Alytus
Šeštadienis, Birželio 6d.
DzūkijaNelaimėsAktualijos
2019 Spalio 19d.
15

Miklusėniškiai raginami išvykti iš namų, vėjas gali pasisukti miesto link (ATNAUJINAMA)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt skaitytojos nuotr.

Ekstremalių situacijų komisija kreipiasi į gyventojus:

  • šeštadienį, apie 18 val., vėjas gali pasisukti Alytaus miesto link, todėl alytiškiai prašomi uždaryti langus, išjungti vėdinimo sistemas, o esant galimybei – išvykti iš namų.  Negalinčių to padaryti, prašoma būti namuose ir neiti į miestą.

Ekstremalių situacijų komisija prašo Miklusėnų gyventojų šeštadienį išvykti iš namų, nepamiršti uždaryti langus ir išjungti vėdinimo sistemas, nepalinkti gyvulių lauke. Siekiant užtikrinti šios gyvenvietės gyventojų turto saugumą visą parą joje patruliuos policijos pareigūnai.

Penktadienio vakarą, perkėlus stotį į  Miklusėnus (Putinų g.  2), išmatuotos labai aukštos kietųjų dalelių (KD10 ir KD2,5) bei benzeno koncentracijos aplinkos ore.

Spalio 19 d. KD10 paros ribinė vertė (50 mikrog/m3) gali būti viršyta kelis kartus.

Ekstremalių situacijų komisija rekomenduoja Pramonės rajone  esančioms įmonėms stabdyti veiklą.  Gauta informacija, kad kai kurios  šiame rajone esančios įmonės nepaiso komisijos rekomendacijų, todėl šiandien miestos Nerijus Cesiulis ir administracijos direktorius Rolandas Juonys lankysis Pramonės rajono įmonėse ir patikrins situaciją, o rekomendacijų nepaisančių įmonių prašys tuoj pat stabdyti veiklą.

Šeštadienį mieste oro taršą matuojanti mobili laboratorija bus perkelta į Naująją gatvę ir pastatyta ties Alytaus sporto ir rekreacijos ir sporto centru. Tam, kad oro taršą  vienu metu būtų galima išmatuoti keliose miesto vietose iš Klaipėdos bus atvežta dar viena mobili oro taršą matuojanti laboratorija.

ATNAUJINTA. Šeštadienis. 10 val. 45 min.

Nepaprastąjį (ekstremalųjį) įspėjimą per SMS sistemas išplatino Alytaus miesto ir rajono savivaldybės. Dėl gaisro Pramonės g. 1, Alytuje, ŠIANDIEN (spalio 19 d., šeštadienį) gyventojams rekomenduojama likti patalpose, užsandarinti langus. Pajutus degėsių, gumos kvapą – išjungti vėdinimo sistemas, be reikalo nebūti lauke.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE ORO TARŠĄ (PILDOMA) SKAITYKITE ČIA

Alytaus m. meras Nerijus Cesiulis:

„...Džiaugtis tikrai nėra kuo. Meteorologai prognozuoja, kad vėjas gali pasisukti į miestą. Sakau kaip vyras, tėvas, draugas - neikit į lauką, neatidarykit langų, jei galit išvažiuokit toliau nuo gaisro židinio atsižvelgiant į oro prognozes.

Visiškai trūko kantrybė, nes Pramonės parke kai kurių įmonių vadovai vis dar verčia žmones dirbti. Einu tiesiai į tas įmones ir reikalauju griežtai baigti darbus. Tai yra didžiulis ir visiškai nepateisinamas darbdavių abejingumas. Jokiais pinigais žmonių sveikatos neišmatuosi.

Maža to, Alytuje baigėsi respiratoriai. Darom ką galim. Po Lietuvą išsiųstos pajėgos gauti jų tiek, kiek reikia.

Oro taršos matavimo stotelę perkėlėme į Putinus, šalia "Bangos" (Alytausgifdas.lt pastaba - "Iki") parduotuvės. Mačiau motinas su kūdikiais gatvėse, vaikus, senelius Putinų mikrorajone - žmonės, nerizikuokite savo sveikata. Rūpinkitės savimi ir artimaisiais“.

Fotogalerija


Komentarai

15
Komentuoti
nu blyn2019-10-19
tegul šika tas šuva pirkioj, gi mąstyk, iš dviejų blogybių visuomet reikia rinktis mažesnę, ar geriau šuns šūdą iškuopt vėliau, ar kišt galvą nežinia į ką, gaivalotis , po to sirgti patiems ir galų gale ,su tuo šuniu kartu,neduok die dar ir galą gaut ? O malkų nu nubėk greitai, kokią kaldrą užsimetus ant galvos jeigu respiratoriaus dar neturi, viens du ir parlėksi atgal, o šiaip įsigyk respiratorių, matai gi kad su mūsų berazumiais čia bus ilga daina.
to vilmai2019-10-19
o šuo šiks kambaryje ? ir malkos pačios ateis
onute2019-10-19
Nusikalstamas Valūno ir Pramonės rajono mokyklų vadovų elgesys!
Vilmai2019-10-19
negi tokia nupususi...uztersta,ko i lauka lendi? ka duos "ismatavimas"? nu zmones,blyn,,be smegenu....
alyciškiui2019-10-19
tai kad cickus alpėse slidinėja
vilma2019-10-19
Panemuninkėliai, Versmės sodas, čia išmatuokit, smirda, galvą skauda vos į lauką išėjus
bet kaip paprasta2019-10-19
"Patariama išvykti". O kur ?? Taip imti na ura ir bet kur važiuoti ? O kur nakvoti ? Gal Cicėnas viešbutį Palangoje, ar Nidoje apmokės ? Gal savivaldybė jai sąskaitą pateikus ? Ar visi turi su kuo išvykti ? Ar visi turi kur išvykti ? Nu bl t bl t nesikeikus.
UUU2019-10-19
kažkaip atrodo kad lyg ir butu laikas užgesinti tas padangas , žiurėk suomiai už oro teršima dar kompensaciju paprašys ...
kaip sakant2019-10-19
Alytuje tikriausiai neegzistuoja Darbo Inspekcija, arba ten dirba kažkokie atsilupėliai kad vietoj jų meras turi asmeniškai važinėt po imones ir draust dirbt užterštumo zonoj....
Alytiškiui2019-10-19
o tamsta garantuoji kad jis dar vis Lietuvoj?
Alytiskis2019-10-19
Imkit pavyzdi is Ciceno! Jis savo svylanciu padangu neuosto nuo treciadienio!
E2019-10-19
Regitros kyborgai vakar ir šiandien dirbo.
jonas2019-10-19
panašu, kad Alytuje yra tik meras jokiios kitos tarnybos neegzistuoja, kodėl važiuos meras, o ne DI , šios tarnybos visai negirdėti, gal jos mūsų mieste nėra.
Aiškiai pasakyta2019-10-19
Aiškiai pasakyta išvykti !!!!!!
vyshnia2019-10-19
SIANDIEN RYTE MIKLUSENUOSE BUVO TOOOKS DVOKAS KAD NET BALTA ORE BUVO, ZIAURU, DARYKIT KA NORS, NEDUSINKIT ZMONIU IR GYVUNU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Tėvo diena | Mano aktyvus tėtis