22 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
AlytusNelaimėsAktualijos
2019 Spalio 18d.
29

N. Cesiulis: „Situacija blogesnė nei sako ekspertai“

titleNuotraukų galerijaNerijaus Cesiulio FB nuotr.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis iš pirmų lūpų informuoja apie padėtį iš nelaimės vietos. Trečioji diena yra tikrai sudėtinga, bet visų nelaimę likviduojančių žmonių pasiaukojimas tikrai vertas didžiausios pagarbos...

„Nenoriu per anksti daryti išvadų. Bet jeigu tai dėl gaisro, vadinasi, situacija kur kas blogesnė nei sako ekspertai. Šia nuotrauka su manimi pasidalijo Alytaus rajono Žiūkų kaimo gyventojas. Zuikis mirė tiesiog žmogaus akyse.

Trečia para.

Nepasakosiu ir tikrai nesiskųsiu, kaip pavargau, nes nebemiegu, normaliai nevalgau, kaip pasiilgo vaikai ir aš jų. Gaisras lokalizuotas. Jis nebeplinta. Tačiau dega milžiniškas kiekis padangų. Pradėjo griūti pastatų sienos. Nors ugniagesiai puikiai išmano ir dirba savo darbą – visiškai suvaldyti tokią stichiją be galo sunku.

Penktadienį kartu su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika kilome kariniu sraigtasparniu apžiūrėti situacijos iš viršaus. Ministras neabejoja – pasekmės Dzūkijai katastrofiškos. Gesinimo metu panaudota daug putokšlio, kuris yra labai agresyvus aplinkai. Ir tai yra viena didžiausių pastarojo meto nelaimių.

Tai suvokdamas į gaisravietę jau važiuoju ne kaip miesto meras, o kaip juodadarbis, klausiu tiesiai, ko reikia, ką padaryti, kad šitie pragaro vartai kuo greičiau užsidarytų. Ugniagesiai pasakė, kad reikia ekskavatorių – tuoj pat darbininkai atvažiavo stumdyti degėsių. Pasakė reikia ilgastrėlių ekskavatorių kasimui Gulbynės ežerėlyje, kad vyrams būtų vandens – buvo tuoj pat padaryta.

Reikėjo tikslių oro taršos duomenų – reikalavau perkelti oro matavimo stoteles ten, kur gyventojai jaučia smogą. Reikėjo maitinimo gaisrininkams, biotualetų, krautuvų, kuro ugniagesiams, dronų, pastatų brėžinių, apsaugos priemonių, galimybės uždaryti kelius, papildomų mobilių šviestuvų, informuoti visuomenę, leidimų pjauti medžius link vandens telkinių, oro taršą matuojančių stotelių ir dar sunkiai suvokiama galybė kitų darbų. Aišku man padeda ir mano puikieji komandos nariai.

NAUJAUSIA INFORMACIJA:

Kokia oro tarša Alytuje? Pagal paskutinius Aplinkos apsaugos agentūros matavimus (matuota Naujojoje g. ir Kauno g.) oro tarša normos ribose, jokių pakitimų nepastebėta. Ryt nuo ryto pradėsime oro taršos matavimus ir kitose Alytaus miesto teritorijose ir apie gautus rezultatus informuosime iš karto.

Kada bus užgesintas gaisras? Būsiu atviras - į šį klausimą vis dar atsakyti sunku. Atviros ugnies niekur nėra, tačiau sukrautos krūvos padangų smarkiai rūksta, todėl pasitelkę sunkiasvorę techniką jas vartome, liejame vandeniu ir perkeliame į kitas vietas. Vakare pradėjo griūti pastatų sienos, todėl nenorėdami rizikuoti ugniagesių gyvybėmis pakeitėme gesinimo strategiją. Dūmų kiekis lyginant šį rytą ir šį vakarą yra bent tris kartus sumažėjąs. Tikiuosi, kad rytoj ryte situacija bus dar geresnė.

Ar šeštadienį dirbs pramonės įmonės?

Šeštadienį 8.30 val. renkasi ekstremalių situacijų valdymo komisija, kuri įvertins esamą situaciją ir pateiks rekomendacijas dėl įmonių darbo pramonės rajone.

Kokie yra eismo ribojimai mieste? Šiuo metu yra uždaryta Audėjų g. Tikėtina, kad artimiausiu metu bus uždaryta ir Pramonės g. Tai neturėtų sukelti didelių nepatogumų, nes policijos pareigūnai padės reguliuoti eismą.

Ar Panemunės mikrorajono gyventojams tiekiamą vandenį galima gerti? Kol kas Panemunės mikrorajono gyventojams tiekiamas „žalias“ vanduo, tai reiškia, kad jis tiekiamas tiesiai iš gręžinio. Šį vandenį galima naudoti buityje (prausimuisi, WC, skalbimui ir t.t.), tačiau maisto gamybai skirtą vandenį pristatinėsime pagal „Dzūkijos vandenų“ sudarytą grafiką. Jį rasite paspaudę ČIA. Filtruoto vandens tiekimas bus atnaujintas, kai bus užgesintas gaisras.

Kokia oro tarša Alytaus rajono teritorijoje? Miklusėnų teritorijoje Kietųjų dalelių koncentracija KD10 padidėjusi - tai reiškia aukštą užterštumo lygį, o Lakiųjų organinių junginių (benzeno) koncentracija padidėjusi, bet neviršija normos. Tokios naujienos mane pasiekė iš Aplinkos apsaugos agentūros. Kadangi šiuo metu mobili tyrimų stotis stovi Miklusėnų teritorijoje visą naujausią informaciją apie oro taršą rasite ČIA.

***
Kolegos sakė, kad daugeliui vakar užkliuvo žodžiai „Miegokit ramiai“. Bet tikrai ne pasijuokti norėjau. Miegokit ramiai, nes mes visi tikrai dirbame neskaičiuodami nei parų be miego, nei pačių sveikatos, kad tik šita baisi pekla kuo greičiau pasibaigtų.

P.S. Šiandien Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė mini 100-ąsias įkūrimo metines. Buvau pakviestas, ketinau dalyvauti ir asmeniškai pasveikinti šia gražia proga, deja, esant tokiai situacijai mieste turiu daryti viską, kad gaisras mieste būtų kuo greičiau užgesintas. Tėvynės labui“.


Komentarai

29
Komentuoti
urogiwayaqeri2019-12-05
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin Online byf.fzzb.alytausgidas.lt.xwh.ne http://mewkid.net/where-is-xena/
udoxuda2019-12-05
http://mewkid.net/where-is-xena/ - Buy Amoxil Buy Amoxicillin Online Without Prescription vhl.aorn.alytausgidas.lt.pyq.vh http://mewkid.net/where-is-xena/
girinis2019-10-19
Sveiki Alytiškiai, kiek buvo padangų, Jūs nesužinosite, bet kokia gali būti tarša tai siūlau paskaičiuoti patiems, nes sudegus 100kg padangų arba kitų gumos dirbinių susidaro 100 kg anglies monoksido (CO), 7 kg azoto oksidų (NOx), 140 kg sieros oksidų (SOx), 100 kg kietųjų dalelių. Tad Jums belieka sužinoti, o kelios padangos, tai yra kiek tonų ten degė? O kas dėl vaikų, tai ko gero tik Jūs turite nuspręsti, bet geriau, kad vaikai šiuo atveju būtų kaime pas močiutę. o Jūsų vadovai yra geri. Sudie.
Aš sutinku...2019-10-19
...aukokitės, bet pompastikos,be savireklamos. Kuklumo mažumėlę....
Čia tai geras....'2019-10-19
".......tėvynės labui". Vamzdiec....:)
Gediminas2019-10-19
Su visa pagarba merui ir užuojauta Alytaus gyventojams , negaliu nepaklausti : nuo kurio laiko žvėrys ir gyvuliai miršta . Miršta žmonės, bitės , o žvėrys ir gyvuliai gaišta.
Eugenijus2019-10-19
Jau prie namų ateina apsvaigusios katės...reik vyriausybės žaibiškos pagalbos...
Juokas per asaras2019-10-19
Uzkisa visas tikrinancias tarnybas pinigais, ir tos jokiu problemu nemato. O kai kas nutinka, kaip si katastrofa, tada jau iesko kaltu. Patarciau tarnybom dirbt kaip uzsienio valstybese dirba, o ne taip jog ,, ten mano gimine, tai lb netikrinsiu". Uzsienyje uz menkiausia saugumo reikalavimu nesilaikyma deda baudas, nebuna jokiu palauk.
Ne varde esmė2019-10-19
esmė mintyje,kurią įžvelgia ne kiekvienas,tai dovana dievo.Manau rašinėtojai apsiraminkit,ačiū,kad dauguma gina merą,taqip ir turi būti demokratinėje valstybėje,mūsų meras niekuo dėtas,o žiūrėkite kaip jis aukojasi dėl žmonių,dėkui jam.Bet atvirai kalbant esu išmanantis kai kuriuos dalykus ir labai įžiūriu tarnautojus ,kurie neatlieka pareigų už jiems mokamą atlyginimą,tai ir stichinių nelaimių tarnyba Alytuje ir t.t. ,nesiplėsiu,kurie pradėjo įspėjamąsias žinutes į telefonus siuntinėti,praėjus 3 paroms po gaisro pradžios,o šiandien dar siuntinėja įspėjimus su vibracija,nes neužsibaigia signalas,telefonas rodo aliarmą,tai baisu nuo vaidenimo ,kad dirbama.O faktiškai,realios situacijos Alytiškiai nežino,nes jos nėra.Bet aišku viena,kad įvyko baisi tragedija,neaišku,kuri labiau pakenks Alytiškiams ar Černobilis 1986-04-26,apie kurį Alytiškiai sužinojo tik iš galvų skausmo sodindami soduose bulves sekmadienį,t.y.1986-05-01 dieną.Manau kaltininkai tinkamai bus nubausti ir visos kitos tarnybos nepastebėję aplaidumo darbe.
susidomėjusiam2019-10-19
Tokiu atveju neturintiems sąlygų laikyti vaikus namuose gal ir gerai išeitis, bet pamokos neturėtų būti vykdomos, nes tie kurie jose nedalyvauja, atsilieka nuo programos.
Janina2019-10-19
Aš didžiuojuosi, kad tokiu sunkiu mūsų miestui laiku, turim tokį puikų merą. Stiprybės ir susitelkimo jums ir mums visiems.
Susidomėjęs2019-10-19
Ir dar bendrojo lavinimo mokyklos turi geriamąjį vandenį, kai kurie namuose to neturi...
Susidomėjęs2019-10-19
Mokyklų uždarymas nebūtų labai geras reikalas žiūrint į vaikų sveikatą, nes dauguma vaikų gyvena aplik mokyklą. Kol vaikai būna mokykloje jais galima minimaliai rūpintis: neleisti į lauką, nuolat šalia suaugę mokytojai ir kiti specialistai. Jei mokyklos būtų uždarytos, tie vaikai liktų namuose, kur neaišku kaip laikomasi saugos reikalavimų, ir net neaišku ar jie ne vieni, ir niekas negarantuos, kad jie neišeis pažioplinėti...
Teta2019-10-19
Jo. kažkaip keista tiek milijonų valstybė skiria aplinkos ministerijai. O geros įrangos užterštumui matuoti Nėra. Kur dingsta pinigai. Algoms ar per VŠĮ iš plaunami....
FIl2019-10-19
Neleiskit jus savo vaiku i mokykla jei baiminates. ar jums svarbiau vaiko sveikata, ar kad pazymes kad nebuvo mokykloje savaite?
Ne visi tėvai protingi2019-10-19
Kiti tiki valdžia.Jeigu pasakė, kad pavojaus nėra valdziagyvis tai tie ir linksi galvom..Ir dar kitus durniais laiko kurie protingesni vaikų neleido
onute2019-10-19
Mokiniai sėdi uždugnytose klasėse kol išveža greitoji. Čia už kelių šimtų metrų nuo židinio. Visi tyli ir niekas nesiima jokių veiksmų. Tėvai turbūt nevisi supranta, kad ten negalima leisti savo vaikų.
Mama2019-10-19
Pagal komentarus tai tevai laukia potvarkio kad vaikai i mokykla neitu o kad pareitu nereikia jums potvarkio?ar jus akli ir be galvu ,patys negalit nusprest kada vaika leist i mokykla ?nejau viska kazkas turi nurodyt ka daryt ?patys nuspreskit ar leust vaikus ,vaikai tai jusu ir jus uz juos atsakingi. Geda skaityt kaip viskas blogai bet ka gi pilnatis .
Lina 2019-10-19
Šioje situacijoje meras dirba pasiaukojančiai. Pagarba
hh2019-10-19
na meras matosi kad dirba nevarykite jus ant jo sedet prie kompo ir nesamones rasinet lengva
liudnoka2019-10-19
Ne tik zuikis jau nufilmuotas, pauksciai ir kiti gyvunai begaistantys FB sukelta. Buitiskai matosi, kad degancios padangos su tiek dumu ir smilkimu nuodinga.. kam dar reikejo laukt keliu dienu po katastrofos ir tada jau galvot, kad gal blogai, o pries tai meluot, kad oras svarus. Nu idomiai. Dabar jau ne tik nukentes sveikata, bet ir nesaugumo jausmas atsiras, kad nesusitvarko ekstremaliomis salygomis ir neapsaugo pilieciu. Bent jau tuos gaisrininkus dirbusius patikrintik, ar ne per daug pakenkta ir isleiskit ilsetis.
Kur nepriklausomi ekspertai?2019-10-19
Aplinkosaugininkai, vykdę įmonės patikrinimus, radę daugybę pažeidimų, leido įmonei dirbti. Taršos leidimus juk išduoda Aplinkoa apsaugos agentūra, kurios specialistai atlieka matavimus? Slepiami taršos duomenys?

Citata iš Delfi : "kyla klausimas, kodėl pernai buvo pratęstas taršos leidimas,..." (Straipsnis "Alytaus gyvenimą paralyžiavęs gaisras nebuvo toks jau netikėtas: pradeda lįsti nerimą keliančios detalės")
Užkniso melas juodai2019-10-18
Katastrofa čia yra. Vaikams į mokyklas liepia eiti!!! Baisu,, ką galiu pasakyti. Džiaugiuosi, kad meras ir visa brigada daro tokį didelį ir sunkų darbą taip operatyviai. Bet labai norėčiau, kad atsižvelgtų į žmonės.... Man protu nesuvokiama kaip komisija gali priimti tokius sprendimus kaip mokyklų veiklos nestabdymas.... tai yra šlykštu.... aš labai tikiuosi kad ateinančiai savaitei bus priimtas tinkamas sprendimas dėl suaugusiųjų ir vaikų gerovės.... užtenka ir taip žmonės pilni ligų, gal patausokime KOMISIJA mūsų visų sveikatą?????
Ups2019-10-18
Faktas kad visur eu uzkista...ten tu padangu tai turbut trigubi kiekiai nei deklaruoja...melagis cicinas
Savo kabinetuose2019-10-18
Turbūt matavo.
Kokie dar specialistai 2019-10-18
Ir jų išvados ? Pats raso , kad situacija blogesnė nei tie specialistai sako, bet vis tiek 'klausykite specialistų '.Zinot ką ? Eikit jūs visi nah...
asilų šou2019-10-18
citata....Reikėjo tikslių oro taršos duomenų – reikalavau perkelti oro matavimo stoteles ten, kur gyventojai jaučia smogą. O tai kur tada tie buožgalviai matavo? Kur švarus oras?
Kodėl gaisrą pastebėjo atsitiktiniai zmones2019-10-18
Taip išeina viduje net dūmų davikliu nebuvo ? Priešgaisrinė sistema ? Jos irgi ne ? Tai realybė, ar aš sapnuoju ?
Alytus2019-10-18
Tai bl... , kiek metu jie krove tas padangas, kad kiltu toks gaisras, o dar eco... vadinasi. Tai koks tada perdirbimas cia.. nieko nesuprantu .. bet kad uzkistos buvo tarnybos, kurios neva tikrino, tai beveik garantuota.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena