15 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
VideoreportažaiDzūkijaNelaimėsAktualijos
2019 Spalio 18d.
2

Ekstremalu: kokia situacija Alytaus mieste ir apylinkėse? (©️ TRANSLIACIJŲ ĮRAŠAI. ATNAUJINTA)

title

Ekstremali situacija. Taip padėtį, atvykęs į gaisro vietą Alytuje, įvardijo LR aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Jis rekomendavo žmonėms be reikalo neiti į lauką, imtis įvairių apsaugos priemonių.

Ministras įvardijo, kad dėl vėjo krypčių padėtis nėra pati blogiausia Alytaus miestui ir neslėpė, kad daugiau kenčia Alytaus rajono gyventojai. Esant sveikatos sutrikimams, ligų simptomams, rekomenduojama kreiptis į medikus.

Alytaus rajono savivaldybė negalaujantiems gyventojams pasiūlė nemokamą laikiną apgyvendinimą savo įstaigose Dauguose (daugiau apie tai ČIA).

Ministras įvardijo ir daugiau detalių:

  • persipildę nevalyto vandens rezervuarai prie Nemuno upės;
  • įmonės, kurioje vyksta gaisras, veikla bus atidžiai nagrinėjama, priimami sprendimai ir nustatyti atsakingi (kaltieji)

Problemų neslėpė gaisravietėje savo kolegą sutikęs Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, ketvirtadienio vakarą alytiškiams linkėjęs ramaus miego. Deja, nustojus vyraujantiems vėjams, nuodingi dūmai penktadienio naktį pradėjo sėsti ant miesto bei apylinkių.

Meras atviravo, kad:

  • dalis Alytaus miesto gyventojų laikinai yra priversti naudotis jiems tiekiamu „žaliu" vandeniu, švariu, tiekiamu iš rezervuaro, tačiau neskirtu gėrimui, tinkamu tik buičiai;
  • degalus, reikiamus ugniagesiams, kurį laiką teko vežioti net iš Varėnos

ATNAUJINTA

LR Aplinkos ministras K. Mažeika suderino, merui N. Cesiuliui pasiūlė iš Alytaus aerodromo pakilti sraigtasparniu ir kritinėje situacijoje atsidūrusį mieste kvietė apžvelgti iš paukščio skrydžio. Mero pageidavimu, sraigtasparnio nusileidimo vieta buvo pakeista ir iš aerodromo perkelta į pievą šalia gaisravietės. Buvo apžvalgyta Dzūkijos sostinė ir apylinkės.

Pasak K. Mažeikos, atliekami tyrimai, tiriamas poveikis ne tik dėl gyventojų sveikatos, tačiau ir gyvūnijos padėties. Ministras įvardijo, kad gesinimo metu buvo panaudota labai daug putokšlio, o jis yra labai agresyvus aplinkai. Neatmetama versija, kad dėl gaisro ir jo gesinimo pasekmių vandens telkiniuose pradės dusti žuvys.

Gyventojams primygtinai siūloma neiti į lauką, ypatingai Miklusėnų pusėje, mat atnešami vėjo gūsiai išties turi daug kancerogenų. K. Mažeika užterštų teritorijų gyventojų net prašė iš savo namų laikinai išsikelti pas giminaičius ar į rajono savivaldybės suteiktą gyvenamas patalpas (Dauguose).

Gaisravietėje taip pat apsikankė LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir LR vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, pasidžiaugusi geru ugniagesių ir kitų tarnybų darbu ir tuo, kad gaisras iš esmės jau sutramdytas. Nurimti, pasak ministrės, dar ne laikas, visą savaitgalį iš Pramonės g. 1 pastato bus vežamos atliekos (susidariusios iš beveik kelių tūkstančių sudegusių automobilinių padangų), tad nelaimės padariniai kurį laiką Alytuje ir apylinkėse dar bus jaučiami. 


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Dzin2019-11-02
Is kur pririnko tokiu durnu ministru
Tas pats 2019-10-20
Pagal faktu slepima pirmosiomis dienomis ir tai kad dirbo zmones mes iseisim is sovietu sajungos kai numirs dabartines kartos seimas ir kiti valdininkai. Taip ir bus su astravu nieko niekas neskubes daryt.
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena