2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusVerslasŠvietimas
2019 Spalio 17d.
0

Alytaus Putinų gimnazija apdovanota Helsinkyje

titleNuotraukų galerija

Dalis Lietuvos mokytojų kasdien meta savo mokiniams verslumo ir kūrybiškumo iššūkių. Tokios mokyklos kasmet apdovanojamos „Junior achievement“ verslumo apdovanojimu, kuris šiemet Helsinkyje (Suomija) įteiktas Alytaus Putinų gimnazijai ir Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centrui.

Mokyklų verslumo apdovanojimai („The entrepreneural school awards“) – penktą kartą vykstantis renginys, kuriame išrenkamos daugiausia verslumo iniciatyvų turėjusios, specialius išteklius moksleivių verslumo veiklai skyrusios, į šią veiklą vietos bendruomenę įtraukusios mokyklos. Apdovanojimai vyksta Europos mastu, iš šalies gali būti nominuotos tik dvi mokyklos.

„Mažais, bet užtikrintais žingsniais, drąsūs Lietuvos mokytojai ir mokyklų vadovai keičia jaunų žmonių gyvenimus“, – prieš apdovanojimus sakė „Lietuvos junior achievement“ vadovė Andželika Rusteikienė.  Ji nuoširdžiai dėkojo ekonomikos ir verslumo mokytojams už pamokas, pertraukas ir savo laisvą laiką, skirtą mokiniams, o mokyklų vadovams – už palaikymą, padrąsinimą ir dėmesį mokytojams.  

Alytaus Putinų gimnazijos ekonomikos ir verslumo mokytoja Jolita Noruvienė vardija gausybę verslumo veiklų, konkursų ir renginių, į kuriuos įtraukė šios mokyklos moksleivius, bet pabrėžia – svarbus sisteminis požiūris į verslumo mokymą, ir tęstinumas.

„Vos pradėjusi dirbti gimnazijoje, iškėliau sau iššūkį suorganizuoti „Karjeros savaitę“. Šiandien toks renginys jau yra tapęs tradicija. Kiekvieną dieną skirtingų profesijų atstovai veda pamokas skirtingoms klasėms, supažindina su savo profesija, karjeros galimybėmis arba pasidalina asmeninėmis sėkmės istorijomis“, – sakė J. Noruvienė.

Alytaus Putinų gimnazijoje viena po kitos kuriasi ir „Junior achievement“ programos moksleivių mokomosios bendrovės. J. Noruvienė skaičiuoja, jog per pastaruosius penkerius metus jų sukurta apie 50.  Putinų gimnazistai dalyvavo „Investuotojų forumo“ ir „Baltosios bangos“ iniciatyvoje „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, taip pat kartu su „SoDra“ organizuojamame konkurse „Nepamiršk parašiuto“. Šio konkurso pamokos ir protmūšiai vyko Putinų gimnazijoje, į ją kas mėnesį sugužėdavo moksleivių komandos iš visos Pietų Lietuvos: Varėnos, Simno, Butrimonių ir kitų miestelių mokyklų.

Putinų gimnazijos moksleiviai dalyvavo nacionaliniame ekonomikos žinių konkurse, dalyvavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) konkurse „Silpniausioji grandis“, taip pat konkurse „Meka“, kur tikrinamos verslumo, ekonomikos ir matematinės moksleivių žinios.
J. Noruvienės teigimu, gimnazijos išskirtinumas – organizuojamos verslumo stovyklos visų Alytaus miesto mokyklų moksleiviams. Šiemet įvyko 6-oji tokia stovykla, iš viso dalyvavo virš 30 moksleivių.

„Kad suprastų, kaip veikia pinigų srautai, kaip reikia investuoti žaidžiame „Junior achievement“ sukurtą simuliacinį verslo žaidimą „Titaną“, šiuo metu šiam respublikiniam žaidimui surinkta 11 komandų“, – sakė ekonomikos ir verslumo mokytoja. Alytaus Putinų gimnazijoje vyksta ir ekonomikos protmūšiai. Ką visos šios veiklos suteikia vaikams? Pirmiausia, pasak mokytojos – komandinio darbo pojūtį ir įgūdžius, kaip bendradarbiauti, siekti bendrų tikslų.

„Matau, kaip moksleiviai keičiasi, kaip jie išmoksta dirbti komandoje, bendrauti. Įkūrus moksleivių mokomąją bendrovę jos idėjos pristatymams prireikia viešojo kalbėjimo. Matau mokinius, kurie net prieš savo klasę bijoję žodį ištarti, šiandien laisvai reiškia mintis ir sako, net prieš 100 žmonių kalbėti nebaisu. Pripažinkime – net ir mums, suaugusiems, tai būtų iššūkis“, – sakė J. Noruvienė. Ji svarstė, kad vykdant moksleiviškos bendrovės veiklą, lavinami ne tik verslumo, bet ir savęs pažinimo, kritinio mąstymo gebėjimai.

„Tie moksleiviai, kurie dalyvauja moksleivių bendrovių veikloje, ateityje pasiekia geresnių rezultatų. Jie jau nebebūna pasyvūs klausytojai: nori keisti, veikti, sugalvoja begalę idėjų, kaip pagerinti tiesiog gimnazijos kasdienybę“ – džiaugėsi putiniškių ekonomikos ir verslumo mokytoja.

J. Noruvienė tuos pačius vaikus prisimena kaip tylius, ramius, neveiklius. Šiandien jie imasi lyderių ir vadovų vaidmens. Mokytoja prisimena dvi merginas, įkūrusias verslą pagal savo pomėgį  – fotografiją. „Meraki photography“ įkūrėjos sulaukė komplimentų iš klientų – kai kurios merginos sakė, jog žvelgdamos į nuotrauką iš naujo pamilo save. Viena iš šios moksleivių bendrovės įkūrėjų tapo gimnazijos prezidente.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt