1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
Alytaus rajonas
2019 Spalio 17d.
2

Kapinėse pjaunami medžiai

titleŪdrijos kaimo kapinėse išpjovus avarinius medžius bus saugiau

Alytaus rajono Ūdrijos kaime sklinda motorinių pjūklų garsai. Kapinėse pjaunami aukštaūgiai medžiai.

Savivaldybės užsakymu Ūdrijos kapinėse pjaunami avariniai medžiai, kurie kėlė grėsmę paminklams, antkapiams. „Dalis jų su puviniu, yra sausų. Pjauti kapinėse medžius prašė gyventojai,  kreipėsi seniūnas“ , –  sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vyr. specialistė Dovilė Giedraitienė.

Savivaldybės Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija įvertino kapinėse augančių medžių būklę ir išdavė leidimą nupjauti avarinės būklės 11 medžių: 4 liepas, 6 uosius, 1 klevą.

Avariniai medžiai anksčiau nupjauti Punios (Paliepių k., Vaisodžių k. ir Strielčių k.), Daugų (Žvirgždėnų k. II, Kančėnų k., Bukauciškių I k., Skabeikių k., Rakatanskų k.), Raitininkų (Lydekininkų k., Raitininkų k.) seniūnijų kapinėse, taip pat Venciūnų k., Punios k., Daugų miesto bendrojo naudojimo teritorijose. Artimiausiu metu planuojama pjauti grėsmę keliančius medžius Simno bei Nemunaičio seniūnijų teritorijose.


Naujausios žinios

Komentarai

2
Komentuoti
Rita2019-10-30
Visais laikais kapinėse medžiai augo, nes jie neutralizuoja mirusiųjų palaikus, kad ligos neplistų. Niekam jie netrukdė, dabar jau ėmė. Greit šitie kirtimai visiems atsirugs gamtos visišku užterštumu. Nėra kam mūsų paskleistus nuodus išvalyti. Dabar mat atėjo PAMINKLŲ mada. Įdomu kas juos "išpjaus". Čia ne pjūklo, buldozerių kaip tankų reikės. Tuoj visa Lietuvos teritorija bus vienas paminklynas, nes kapinės auga ir auga. Gal nuvykit į Estiją. Kaip gražiai jie miške savo mirusius LAIDOJA TIK SU AKMENINĖS PLOKŠTELĖMIS ŽEMĖJE su UŽRAŠU. Ir gražu, ir tvarkinga, ir PIGU, ir pasivaikščiot nebaisu. PAS MUS TIKRAS SIAUBAS!!!
Alytiškis2019-10-18
kodėl nepjaunami ir negenėjami medžiai Alytaus miesto kapinėse,negi nemato kapų prižiūrėtojai kaip jie teršia kapus,paminklinius akmenis,o ant jų tupėdami ir pauksčiai daro savo darbą.Ypatingai miškas užaugęs senuose Savanorių g.,ęsančiuose kapuose,kur šakos virš paminklų isikeroję ilgos į visas puses.Praėjus plika akimi matosi ką reikia ir kur daryti,tačiau dar nuo tarybinių laikų išlikusi tvarka,kad privalo su pareiškimu kreiptis žmogus,nurodydamas kapą ,kur nugenėti reikia,ar taip turi būti nepriklausomoje Lietuvoje,man atrodo tokie darbuotojai neturėtų užimti kėdės,be jokios iniciatyvos,patys privalo visą tai daryti,o ne pareiškimų reikalauti.
traffix.lt