11 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Verslas
2019 Spalio 17d.
8

Bus pradedamas neplaninis įmonės UAB „Ekologistika“ patikrinimas

titleAplinkai padarytos žalos skaičiavimo metodikoje nurodoma, kad sudegus 1 tonai gumos, yra taikomas 2678,16 eurų žalos dydisAlytausgidas.lt nuotr.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) informuoja, kad siekiant tiksliai įvertinti vakar įmonėje UAB „Ekologistika“ kilusio gaisro metu padarytą žalą aplinkai, po to, kai bus visiškai užgesintas gaisras, nedelsiant bus pradedamas neplaninis šios įmonės patikrinimas.

Pagal pirminius Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) duomenis, įmonės UAB „Ekologistika“ patalpose iki gaisro buvo laikoma 1880 tonų naudotų padangų atliekų. Aplinkai padarytos žalos skaičiavimo metodikoje nurodoma, kad sudegus 1 tonai gumos, yra taikomas 2678,16 eurų žalos dydis. Galutinė aplinkai padaryta žala bus įvertinta nustačius tikslų sudegusių gumos medžiagų kiekį.

Taip pat dėl galimai sukelto pavojaus daugelio žmonių sveikatai ir padarytos didelės žalos aplinkos orui bei kitiems aplinkos komponentams, AAD vakar, spalio 16 dieną, kreipėsi ir į Kauno apygardos prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą UAB „Ekologistika“ atžvilgiu.

Paskutinis planinis įmonės UAB „Ekologistika“ patikrinimas atliktas 2019 m. spalio mėnesio pradžioje. Patikrinimo tikslas – 2018 metų gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo teisingumas. Tačiau atliekant patikrinimą ir vertinant įmonės pateiktą informaciją apie atliekų tvarkymo procesus, patikrinimas buvo išplėstas.

Atlikus patikrinimą nustatyti atliekų tvarkymo ir susidarymo apskaitos reikalavimų pažeidimai bei atliekų naudojimo ir šalinimo techniniame reglamente nustatytų atliekų laikymo zonų neatitikimas. Be to, paaiškėjo, kad įmonė nustatyta tvarka nėra atlikusi aplinkos oro taršos šaltinių ir iš jų išmetamų teršalų inventorizacijos.

Už nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus įmonei bus taikomos administracinio poveikio priemonės. Dėl tolimesnių veiksmų bus sprendžiama atsižvelgiant į neplaninio patikrinimo rezultatus, o taip pat ir į Kauno apygardos prokuratūros sprendimą.


Komentarai

8
Komentuoti
Vitas2019-10-18
Vadovams reikia skirti kardomąsias priemones
maryte2019-10-17
Mes gyvename tik 300m nuo zidinio, todel galiu atsakingai pareiksti, kad tokiu gaisru buvo ne vienas, nes dumu kamuoliai vertesi gana daznai, o ir langu vakare arba nakti jokiu budu negalima atsidaryti, nes pastoviai budavo baisi smarve . Kadangi mes net nenutuokeme, jog yra tokia gamykla visada galvodavom, kad cia privaciu namu savininkai kurena savo katilus neleistinu kuru. Pasirodo mes net nesapnavome, kad gyvename salia rusenancio vulkano. Baisu!
Miklusėnai2019-10-17
kažin ar miesto meras vis dar puoselėja mintį įrengti LEZ-ą arčiau miesto centro ?
Alytiskis2019-10-17
O kada tokia strategine ymone priesgaisrine tarnyba tikrino.Abejojiu ar ten buvo laikomasi priesgaisriniu saugos reikalavimu.Senai jau priesgaisriniai vandziai , ciaupai ir kranai buvo y metala priduoti.
nuomone2019-10-17
ministras lyg vaikas is kart ytaria padegima pasidomekite kiek sioj ymonej buve kilusiu gaisru manau ir dabar taip buvo darbo metu kilo savom jiegom pagesino nesireklamuodami ir issiskirste o rusenimas isliko o nakty jau ysiplieske ir dege atvira liepsna aisku cia tik versija pamastymui o kas liecia tikrintojus tai ju kaip ubagu po karo vieni neisejo jau kiti ateina o naudos jokios nes nera principingumo jis parduotas
nu ir briedas2019-10-17
tai kad buhalterės kompus namo isinešė tai ka jus tikrinsit,kazkurioje filmuotoje medzegoja matosi kai laikmenas neša,a monitorių tai netysė... ot tai tikrinsim
Dūmtraukis2019-10-17
Negirdėjote, ar Aplinkos ministras atsistatydins po šio įvykio?
klounai jus2019-10-17
ką tikrinsit, jeigu visas sudegė? Kur jūs ankščiau buvot? Ten gaisrų, kaip aiškėja, ne vienas jau yra buvęs, ką padarėt, kad jų nebūtų daugiau ? Atsakymas jums į akis rūkstantys dūmai. Tikrins jie dar čia kažką. Būtų mano valia-jūs sėtumėte visi kalėjime 10 kartų iki gyvos galvos.
traffix.lt