12 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Rėmėjų turinys
2019 Spalio 17d.
0

„Google" paieška: kaip ją paversti efektyvesne?

title

Nors gana dažnai teigiama, kad „Google" padeda rasti viską, ko tik nusprendžiama ieškoti, tačiau nutinka ir taip, kad „Google" paieška tenka nusivilti. Taip gali nutikti vien dėl to, kad paieškos užklausas pateikiate netinkamai – kelios „gūglinimo“ gudrybės tikrai padės kur kas paprasčiau rasti pageidaujamą informaciją.

Google" paieška konkrečioje svetainėje

Jei jus domina informacija, esanti tam tikroje konkrečioje svetainėje, „Google" tikrai padės ją surasti. Paieškos laukelyje jums tereikės įrašyti „site“, padėti dvitaškį, įrašyti konkrečios svetainės domeno adresą, ir įvesti raktinius žodžius. Jei jus domina paieška vien tik lietuviškose svetainėse, bet ne konkrečiuose internetiniuose puslapiuose, galite įrašyti „site:lt“ bei nurodyti dominantį raktinį žodį. „Google" jums pateiks tik tokią informaciją, kuri yra lietuviškose internetinėse svetainėse.

Jei siekiate, kad tam tikri rezultatai nebūtų įtraukti...

Kartais paieška pateikia tiek daug rezultatų, kad atsirinkti dominančią informaciją yra pernelyg sudėtinga. Jei norėsite papietauti tikrai gerame restorane, ir ieškosite apie tai informacijos, gali būti, kad „Google" paieška jums tiesiog siūlys pietų receptus. Kadangi ši informacija jums nėra aktuali, įveskite jus dominantį raktažodį, padėkite tarpą, ir prieš žodį „receptai“ įrašykite minuso ženklą. Tokiu atveju paieška išfiltruos receptų rezultatus, ir rasti dominančios informacijos galėsite kur kas paprasčiau.

Jei domina konkretus raktinis žodis...

Jei į paiešką įvedate raktažodžius, susidedančius iš poros ar daugiau raktinių žodžių, nutinka ir taip, kad „Google" paieška nubraukia tam tikrą žodį. Taip atsitinka tada, jei tam tikras raktažodis yra gana nepopuliarus, ir paieškos rezultatų yra ganėtinai nedaug. Pavyzdžiui, jei ieškosite informacijos apie mėlynąjį gandrą, pateiktuose rezultatuose matysite informacijos apie juodąjį ar baltąjį gandrą, tačiau žodis „mėlynas“ bus nubrauktas. Jei jus domina ši konkreti informacija, žodį „mėlynas“ rašykite kabutėse – tokiu atveju gausite tik konkrečius jus dominančius rezultatus.

Panašaus turinio svetainės

Turbūt kiekvienas mūsų turi bent vieną mėgstamą internetinę svetainę, ir kartais pasvarstoma apie galimybę rasti panašaus turinio internetinių puslapių. Tą padaryti tikrai nebus labai keblu – tereikės įvesti žodį „related“, padėti dvitaškį, ir įrašyti jums patinkančios internetinės svetainės adresą.

Žodžio reikšmės paaiškinimas

Jei norite sužinoti tam tikro žodžio apibrėžimą, „gūglindami“ įrašykite žodį „define“ ir įveskite jus dominantį žodį. „Google" paieška akimirksniu pateiks žodžio apibrėžimą bei galėsite pasiklausyti taisyklingo tarimo. Tiesa, ši funkcija šiuo metu veikia tik anglų kalba, ir kol kas galima rasti ne visų žodžių paaiškinimus.

Apie įdomius faktus susijusius su „Google" paieška skaitykite „Digital Star" bloge : https://www.digitalstar.lt/blogas/google-paieska/

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt