10 c Alytus
Trečiadienis, Liepos 8d.
Rėmėjų turinys
2019 Spalio 17d.

Kaip išsirinkti odontologijos kliniką?

titleNuotraukų galerija

Odontologų rūmų duomenimis šiuo metu Lietuvoje išduota per 2500 odontologinės veiklos licencijų įvairiausio dydžio odontologijos klinikoms ir kabinetams. Didmiesčiuose jų gali būti ir po kelis šimtus, tad natūraliai ne vienam pacientui kyla klausimas, kaip išsirinkti iš tokios gausos? Apsilankę atsitiktinėje odontologijos klinikoje pacientai rizikuoja išleisti daug pinigų ir negauti kokybiško gydymo. Tad kurie aspektai renkantis odontologijos kliniką – patys svarbiausi, o kuriems galima skirti ir mažiau dėmesio? 

Klinikos paslaugos 
Labai dažnai žmonės odontologijos klinikų duris praverti vengia dėl vienos paprastos priežasties – jiems trūksta laiko. Privačiuose kabinetuose, mažose klinikose teikiamos tik bendrojo pobūdžio odontologinės paslaugos. Pavyzdžiui, paaiškėjus, kad vieną iš dantų būtina traukti ar gydyti dantų šaknų kanalus mikroskopu, pacientai gauna siuntimą į kitą įstaigą, turi registruotis, tada laukti savo vizito ir galiausiai vykti paskirtajai procedūrai. Todėl užimti, nuolat skubantys žmonės pirmiausia peržvelgia odontologijos klinikų teikiamas paslaugas ir renkasi klinikas, kuriose paslaugų spektras – kuo platesnis.
Pasak odontologijos klinikos „Albadenta“ vadovo Andriaus Neveckos, odontologinis gydymas  dažnai būna kompleksinis. Pavyzdžiui, skaudamo danties nepakanka vien tik užplombuoti: praktikoje gali prireikti atlikti dentalinę ar panoraminę rentgeno nuotrauką, gydyti dantų kanalus mikroskopu ir tik tada atkurti danties audinius atliekant nuolatinę restauraciją bemetalės ar metalo keramikos vainikėliu arba plombuojant.  Darbus atlikti greičiau padeda ir klinikų turima moderni įranga: mikroskopas, 3D tomografas, i-PRF sistema ir kt.
Didesnę kliniką patariama rinktis, jei prireikia sudėtingesnio gydymo: protezuoti, atlikti dantų implantaciją, sudėtingą kelių dantų estetinį plombavimą, chirurgines operacijas ir pan. Pasirinkus kliniką, turinčią visų odontologijos sričių specialistus ir visą reikiamą įrangą, sutaupoma nemažai laiko, o tos pačios klinikos gydytojams bendradarbiaujant ir komunikuojant pasiekiama kur kas geresnių rezultatų. 
Odontologijos klinikos specialistų kvalifikacija, specializacija ir asmeninės savybės
Renkantis odontologijos kliniką labai svarbi gydytojų kvalifikacija, įgyta patirtis, kompetencija, gydytojo specializacija tam tikroje srityje. Odontologijos mokslas tobulėja nenusakomu greičiu, mokslininkai rinkai pasiūlo vis modernesnių ir praktiškesnių sprendimų. Tinkamą moderniomis inovacijomis grįstą gydymą skirti gali tik nuolat tobulėjantis, savo srities naujovėmis besidomintis, tarptautinėse konferencijose, mokymuose dalyvaujantis odontologas. 
Labai dažnai po nemalonių ar skausmingų procedūrų pacientai, ypač mažieji, jaučia baimę ir vengia lankytis odontologijos klinikose, todėl ne mažiau svarbios – ir asmeninės gydytojo odontologo savybės: kruopštumas, sąžiningumas, atidumas, nuoširdumas, jautrumas ir pan.: „Nemažai laiko investuojame į personalo atranką – gal tai viena pagrindinių klinikos sėkmingos plėtros sąlygų. Bendraudami su kandidatais ieškome optimalaus kvalifikacijos ir asmeninių savybių derinio. Renkamės jaunus, nuolat tobulėti pasiryžusius specialistus - komandoje turime ir LSMU dėstytoją - burnos chirurgę Donatą Volochovič, atliekančią net sudėtingiausias implantacijos procedūras“, – pasakoja A. Nevecka. 
Rekomendacijos, atsiliepimai ir atliktų darbų pavyzdžiai
Labai dažnai odontologijos kliniką pasirenkame pagal artimųjų, draugų rekomendacijas arba tiesiog ieškodami informacijos internete. Odontologijos kliniką rinktis labai padeda ir internete ar odontologijos klinikos socialiniuose tinkluose paliktos rekomendacijos: jos puikiai atspindi klinikos požiūrį į klientus ir veiklos politiką. 
Dar viena iš galimybių greičiau ir lengviau pasirinkti – tai klinikų atliktų darbų pavyzdžiai su nuotraukomis iki gydymo ir rezultatu po gydymo. Klinikos „Albadenta“ socialiniuose tinkluose publikuojama daugybė gydymo atvejų nuotraukų: nuo estetinio plombavimo nuskilus vienam dančiui iki sudėtingų atvejų, kai pacientai yra netekę visų dantų ir visi dantys atkuriami implantų pagalba. Panagrinėjus darbų pavyzdžius tampa aiškiau, ko galime tikėtis.
Atmosfera klinikoje 
Net ir suaugę pacientai neretai jaučia baimę lankydamiesi pas odontologus. Daugeliui atmintyje iškyla senųjų poliklinikų tamsūs koridoriai, slogi aplinka ir šaižūs senos aparatūros skleidžiami garsai. Daugelis šiuolaikinių odontologijos klinikų – jaukios, gražios, tvarkingos, kiekvieną pacientą pasitinka paslaugios ir malonios administratorės, o laukimo nerimą mažina raminanti muzika. Tad besirenkant kliniką reikėtų atkreipti dėmesį ir į klinikos aplinką, mikroklimatą joje. 
Odontologijos klinikos „Albadenta“ personalas iš visų jėgų stengiasi sukurti nesukeliančią papildomo streso jautriems pacientams atmosferą. Jau 2020 m. antrojoje pusėje klinika turėtų išsikelti į naujas, dar modernesnes ir komfortiškesnes patalpas. 
Paslaugų kainos
Prieš pasirinkdami odontologijos kliniką daugelis pacientų kruopščiai išstudijuoja odontologinių paslaugų kainas. Tačiau rinktis mažiausias kainas siūlančią odontologijos kliniką – vienas blogiausių sprendimų. Kaina maža nebūna šiaip sau: dažnai ji susijusi su prastesne paslaugų, įrangos ar medžiagų kokybe, žemesne specialistų kvalifikacija ir pan. Renkantis odontologijos kliniką patariama netaupyti ir dantų gydymui skirtas lėšas panaudoti racionaliai, randant patrauklų kainos ir paslaugų kokybės santykį: „Per daugiau nei dvejus veiklos metus pastebėjome, kad šiuolaikiniams pacientams daug svarbesnė odontologijos klinikų paslaugų kokybė, paslaugų spektras, o ne kuo mažesnės kainos“, –  patirtimi dalijasi klinikos vadovas. 
Beje, pacientus dažnai suklaidina netiksli kainodara, taikomos akcijos. Tarkime, naujai įsikūrusi klinika gali nurodyti itin mažas implantacijos kainas, tačiau reikia turėti omenyje, kad papildomai kainuos ir nuskausminimas, implanto galvutės užsukimas, po to – ir danties protezavimas. Viską susumavus, akcinė kaina išauga net kelis kartus ir gali išeiti net aukštesnė nei patikimose ir ilgalaikę patirtį sukaupusiose klinikose. Tad jei nagrinėjant klinikos kainodarą kyla klausimų, geriau iš anksto sužinoti galutinę visų procedūrų kainą.
Klinikos vieta
Kai odontologijos klinikų – tiek daug, taupant laiką paprasčiau rinktis tame pačiame mieste esančią odontologijos kliniką, kai pas specialistus galima nuvykti tiesiog per pietų pertrauką ar po darbo. Įprastai odontologijos klinikos įsikūrusios strategiškai patogiose miestų vietose, tad jas lengva pasiekti tiek automobiliu, tiek ir viešuoju transportu. 
Tačiau savo mieste neradę patikimos odontologijos klinikos pacientai dažnai vyksta ir į kitus miestus ar net šalis, ypač jei prireikia sudėtingesnio gydymo.  Kaip rodo klinikos „Albadenta“ patirtis, kokybiško gydymo ieškantiems pacientams atstumas nesutrukdo.  Klinikoje dažnai gydosi ir iš užsienio į Lietuvą atostogų grįžę bei iš Vilniaus ir Kauno atvykstantys pacientai, kurie čia gauna aukštos kokybės paslaugas, o sumokama kaina yra ženkliai mažesnė. Atliekant didesnės apimties implantavimo ir protezavimo darbus sutaupoma gana nemaža suma.
Tad renkantis odontologijos kliniką daugiausiai dėmesio reikėtų skirti klinikos personalui ir jo kvalifikacijai, atkreipti dėmesį į paslaugų spektrą, klinikos teikiamas paslaugas, pacientų atsiliepimus bei atmosferą klinikoje, kiek mažiau susikoncentruojant į paslaugų kainas ir klinikos lokaciją.
Drąsiai registruokitės konsultacijai Albadenta odontologijos klinikoje tel. +370 640 64141. Kliniką rasite Pulko g. 23, Alytuje (Alytaus rajono savivaldybės kieme)

Fotogalerija


traffix.lt