9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
112NelaimėsNusikaltimai
2019 Spalio 16d.
4

„Ekologistika“ liepsnojo ir anksčiau: paaiškėjo, kad čia būta daug nuslėptų gaisrų

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Alytuje ugniagesiai jau daugiau nei pusę paros nesugeba numalšinti gaisro bendrovėje „Ekologistika“, kuri užsiima padangų perdirbimu. Didžiulis gaisras paralyžiavo Alytų: nevažiuoja viešasis transportas, žmonėms nerekomenduojama būti lauke, evakuota dalis gyventojų, kalbama apie milijoninę žalą, o tarša sklinda vis plačiau.

Į 15min kreipėsi buvęs „Ekologistika“ darbuotojas, kurio teigimu, bendrovėje gaisrai kildavo dažnai, užsidegdavo dulkės. Pasak jo, ugnį dažniausiai gesindavo patys darbuotojai, esą būdavo vengiama kviesti pagalbą. Bendrovės vadovas Juozas Cicėnas sutinka, kad darbo sąlygos buvo padidintos rizikos, ir pripažįsta, kad gaisrų būta ir anksčiau.

Nuo trečiadienio nakties gaisrą įmonėje gesinantys ugniagesiai per daugiau nei pusę paros nedaug pasistūmėjo. Ugnį rengiamasi malšinti ir visą šią naktį. Įmonės patalpose gali būti apie du tūkstančiai padangų, kurios degdamos skleidžia itin pavojingus teršalus, kurie sklinda po Alytų ir aplinkines gyvenvietes.

Gaisras Alytuje

 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje
 • Gaisras Alytuje

Gaisrų buvo nuolat

Prisistatyti nepanoręs ir vaizdo įrašą, filmuotą kovo mėnesį, atsiuntęs buvęs įmonės darbuotojas teigia, kad „savaitė be gaisro būdavo ne savaitė“. „Bet gaisras būdavo tik viduje. Mes, darbininkai, jį užgesindavome, sutvarkydavome įrenginius ir viskas veikdavo toliau“, – teigia jis.

„Tikslios priežastis nežinau, dėl ko užsidegdavo, bet visų ten dirbusių spėjimai, jog kažkur kokia kibirkštėlė ant dulkių nukrisdavo ir viskas. Nes ten tikrai labai didelis dulkių kiekis būdavo visur. O jos užsidega akimirksniu. Ir jas gesinant, rodos, jog viskas užgesinta, bet vidus dega ir jas sujudinus ugnis vėl atsiranda. Būdavo labai sunku viską užgesinti“, – sako 15min buvęs įmonės darbuotojas. Pasak jo, dažniausiai ugnį tramdyti tekdavo darbuotojams. Ugniagesių esą nekviesdavo „dėl gresiančių baudų ar dėl kitų priežasčių“. Vadovas: čia padidintos rizikos verslas 15min susisiekė su „Ekologistikos“ vadovu Juozu Cicėnu ir paklausė, ar įmonėje gaisrų yra būta. Pašnekovas kurį laiką patylėjo. „Šitame versle… čia yra padidintos rizikos verslas, mes turime visokiausių priemonių“, – po kelių sekundžių prabilo jis.

„Buvo vienas gaisras, kai konteineris užsidegė, kuriame buvo tekstilės ir metalo. Tada niekas nenukentėjo, net ir pats jūrinis konteineris“, – sakė vadovas. Jo teigimu, 15min atsiųstas įrašas veikiausiai yra tas pats gaisras, apie kurį jis kalba. „Apie tą patį turbūt kalbame. Buvo labai daug dūmų, buvo labai baisu, bet niekas nenukentėjo. Ant rytojaus paleidome gamyklą“, – teigė J.Cicėnas. Tuo metu 15min skaitytojo teigimu, kalbama apie skirtingus gaisrus.

Tekstilės ir metalo konteinerio incidentas buvo gerokai anksčiau nei šis, kovo mėnesį vykęs gaisras – čia esą degė pagrindiniai malimo agregatai. Kartu buvęs darbuotojas teigė, kad įmonėje būdavo ir smulkių gaisrų. J. Cicėnas su tuo nesiginčijo. „Manau, kad buvo“, – sakė jis. „Tam ir yra priemonės: turime centrinį rezervuarą, turime išsivedžioję centrinę magistralę, nuo kurios pasijungiame, turime lokalius kiekvieno įrengimo gesinimus, kad būtų galima tą pačią sekundę pajungti vandenį“, – teigė įmonės direktorius.

Dėl ko kilo gaisras dar nėra žinoma. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika įtaria padegimą ir dėl tyrimo kreipėsi į prokuratūrą, J.Cicėnas tokią versiją atmeta. Verslas apdraustas Pasak J.Cicėno, bendrovė dėl šios nelaimės neturėtų patirti didelių nuostolių, nes įmonės turtas buvo draustas. „Šiai minutei, atrodo, negalėčiau pasakyti priežasties, bet ne padegimas. Reikia palaukti dieną, kitą, kada bus galima apžiūrėti infrastruktūrą. Gamybinės patalpos yra 200 metrų ilgio, gamyba yra kairėje pusėje, o gaisras kilo apie 175 metrus nuo gamybos įrengimų“, – naujienų agentūrai BNS trečiadienio dieną teigė įmonės vadovas.

Pasak J. Cicėno, žmonių tuo metu, kada kilo gaisras, įmonės patalpose neturėjo būti. „Gamyba gaisro metu nevyko. Antroji pamaina pabaigė darbą vidurnaktį, išsivalė įrengimus, išnešė atliekas, kurios susikaupė gamybos metu ir išėjo namo. Žmonių nebuvo tikrai tose patalpose“, – sakė J. Cicėnas. Įmonės vadovo teigimu, įrengimai nenukentėjo, o galimą žalą vertinti kol kas anksti.

„Anksti dar kalbėti, bet matot, kiek dūmų yra, tai turbūt dešimtimis tūkstančių negalima matuoti. Bet ir ne milijonais. Įvairus turtas buvo draustas įvairiomis formomis, yra įrangos draudimai, mechanizmų, pastatų“, – BNS sakė J. Cicėnas. Anot įmonės vadovo, įmonė dabartinėse patalpose veikia apie ketverius metus, paskutinį kartą gaisrinės saugos sistemos įmonėje buvo tikrinamos šių metų pradžioje. Tuo tarpu aplinkos ministras Kęstutis Mažeika gaisrą Alytuje vadina viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, žala gamtai gali siekti 5 mln. eurų.

Lukrecijus Tubys. Daugiau skaitykite ČIA.


15min.lt

Komentarai

4
Komentuoti
Jonas2019-10-17
Kaip veika .Ateina priesgaisrine euruku i kesene ir ramu vyskas puiku. Tas pats su aplinkos apsauga
Netikiu2019-10-17
Viska valdo pinigai. Cia byla baudziamoji rimta turi buti. Bet kaip Lietuvoje nemanau kad cia kas bus. Viskas nutils uzkis pinigais ir tiek ziniu.
kur ziuri tikrintojai2019-10-17
Cia ir yra pats blogiausias dalykas, incidentu nuslepimas, priezasciu nieks nesiaiskina, priemoniu jokiu, todel tokia situacija buvo uzprogamuota... ka veikia Aplinkos apsaugos departamentas, priesgaisrines saugos tarnybos... gal tokiu uzsleptu bombu ir daugiau mieste yra....atsakomybe turi nesti ir kontroliuojancios institucijos...
jonas2019-10-17
ten budavo gaisrai ir kaip tokiame bardake negalejo but
traffix.lt