11 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
DzūkijaAlytusĮdomuAktualijosTechnologijos
2019 Spalio 16d.
2

Iš palydovo užfiksuotas ne vienintelis gaisro židinys (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerija

Palydovas iš kosmoso Alytuje, toje pačioje vietoje Pramonės rajone, užfiksavo ne vieną, o du gaisrus. Ką tai galėtų reikšti, tikėkimės, nustatys aplinkosaugininkai, ugniagesių tarnybos tyrėjai ir, žinoma, kriminalistai.

Kaip ten bebūtų, Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) atliktas gaisro metu išmestų teršalų modeliavimas. Nustatyta, kad iš aplinkinių teritorijų daugiausiai iki šiol kentėjo  Miklusėnai.

AAA  specialistų atlikame modeliavime matosi, kokia kryptimi sklinda oro teršalai. Nuodingų teršalų debesis su vėju sklido nuo Alytaus miesto, Prienų ir Birštono link.

Aplinkosaugininkų teigimu, dūmai ir nuodingos medžiagos per dieną pasiekė Prienus, Birštoną ir kai kurias Kauno apylinkes.

Sinoptikų duomenimis, ketvirtadienio naktį vėjo kryptis šiek tiek keisis, jis iš pietvio gali virsti į pietvakarių, tad dūmų judėjimo kryptis kažkiek taip pat kis.

Lengviau turėtų atsikvėpti Miklusėnų, tačiau sunerimti galėtų gyventojai iš „Dzūkijos“ ir „Vyturėlio“ sodų bendrijų, taip pat I Alytaus bei apylinkių.

Pramonės g. 1 vykstantis gaisras vadinamas didžiausia naujųjų laikų Alytaus ekologine katastrofa. Aplinkos ministras skaičiuoja galimą 5 mln. eurų žalą gamtai. O gyvūnijai ir ... žmonėms?..

ATNAUJINTA

Priartinus palydovo stebėjimo rodmenis dar arčiau, sistema užfiksavo ne viena ar du, o ... tris gaisrus toje pačioje vietoje (žiūrėti paskutinę Alytausgidas.lt nuotrauką).

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Rūpintojėlis2019-10-17
Tada melsimes atsiverte maldaknyges, kaip senovėje kai žaibo bijodavo. Laimė tiems kurie gyvena kaimeliuose ir kvėpuoja grynu oru. Miestiečiams prastos dienos...
a2019-10-17
Kažin kaip atrodys toks ar panašus gaisras naujai planuojamoje ekeonominėje zonoje miesto centre - Alytaus aerodrome? Ką tada darysime, Cesiuli?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė