24 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 4d.
DzūkijaAlytusVerslasAktualijos
2019 Spalio 16d.
4

Ministras spėja padegimą, firmos vadas tuo netiki (ATNAUJINTA)

titleAlytausgidas.lt skaitytojos nuotr.

„Tai – viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu", – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas šiąnakt kilęs gaisras.

Ministro teigimu, jis ir ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai, bus sustiprintos visos prevencinės ir kontrolės priemonės, kad daugiau tokių nelaimių nebūtų.

Ankstų rytą gavę pranešimą apie padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusį gaisrą, į įvykio vietą nedelsdami išvyko Aplinkos apsaugos departamento (AAD)  prie Aplinkos ministerijos pareigūnai.

Į Alytų iš Vilniaus skubiai buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) mobilioji oro taršos tyrimų laboratorija.

UAB „Ekologistika“ yra viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse.

Ugnis įsiplieskė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastate. Gaisrui lokalizuoti buvo sutelktos didelės ugniagesių pajėgos.

Aplinkosaugininkams didžiulį susirūpinimą kėlė tai, kad degančios padangos išskiria daug kenksmingų medžiagų.

Per sušauktą Alytaus m. savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdį buvo nutarta įspėti arčiausiai gaisro vietos gyvenančius žmones, kad neitų į lauką, užsidarytų langus, uždengtų šulinius, pagal poreikį naudotų asmens apsaugos priemones.

Iš netoliese esančio medicininės reabilitacijos ir sporto centro skubiai buvo evakuoti čia slaugyti ligoniai. Pramonės rajone, kur įsikūrusi UAB „Ekologistika“, veikiančios įmonės paragintos kuo skubiau nutraukti darbą.

AAA specialistai, atlikę gaisro poveikio zonos ir teršalų sklaidos modeliavimą, konstatavo, kad teršalai sklinda į šiaurę nuo Alytaus ir neturėtų pasiekti tankiai apgyvendintų miesto rajonų. AAA netoli gaisro vietos pastatė automatinę oro kokybės matavimo stotelę, kuri nuolat teikia informaciją apie taršos lygį.

Aplinkosaugininkai laboratoriniams tyrimams paėmė gaisrui gesinti naudoto vandens mėginius ir įspėjo UAB „Dzūkijos vandenys“ imtis atsargumo priemonių, nes dalis šio vandens patenka į nuotekų tinklus, ir tai gali kelti pavojų nuotekų valyklos darbui.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas patvirtino, kad gaisrui gesinti naudojamas putokšlis atitinka visus reikalavimus.

Aplinkos apsaugos pareigūnai nuolat budės įvykio vietoje, kol gaisras bus lokalizuotas.

AAD, pasak direktoriaus Vaido Laukio, kreipsis į teisėsaugos institucijas, kad būtų nustatytos gaisro priežastys ir išsiaiškinti kaltininkai, kurie turėtų atlyginti aplinkai padarytą žalą. Šios galimai labai didelės žalos dydį bus galima apskaičiuoti, įvertinus aplinkos tyrimų gaisro ir jo poveikio zonoje rezultatus.

ATNAUJINTA

inistras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/aplinkos-ministras-k-mazeika-kreipesi-i-prokuratura-del-gaisro-alytuje-56-1217886?copied

Dėl gaisro Alytuje LR Aplinos ministras Kęstutis Mažeika paskelbė kreipsiąsis į prokuratūrą. Esą, ji gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia, nors įmonės „Ekologistika" vadovas Juozas Cicėnas tokį spėjimą atmeta.

„... Negalėčiau pasakyti priežasties, bet ne padegimas. Reikia palaukti dieną, kitą, kada bus galima apžiūrėti infrastruktūrą. Gamybinės patalpos yra 200 metrų ilgio, gamyba yra kairėje pusėje, o gaisras kilo apie 175 metrus nuo gamybos įrengimų“, –„Baltic news service“ agentūrai sakė „Ekologistikos“  vadovas. J. Cicėnas, anksčiau Alytuje ilgą laiką vadovavęs tampriai su panaudotomis padangomis susijusiam pervežimų verslui ir valdęs bendrovę „Daisotra“.

Ministras tikisi, prokuratūra padės ištirti, ar gaisras Pramonės g. galėjo būti tyčinis, ar netyčinis atvejis, taip pat bus nustatyta žala gamtai ir išaiškinti atsakingi asmenys.

Alytaus įmonės pastate, kur laikomos padangos, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą. Ministerija, anot K.Mažeikos, gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia. „Mums kyla klausimų, kad ištirtų, kiek tai galėjo būti tyčinis, kiek tai galėjo būti netyčinis atvejis. (...) Taip pat, kad paskaičiuotų kartu pajungiant mūsų pavaldžias institucijas, žalą gamtai ir išaiškinti atsakingus asmenis“, – BNS sakė jis.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/aplinkos-ministras-k-mazeika-kreipesi-i-prokuratura-del-gaisro-alytuje-56-1217886?copied
dienį kilusio gaisro Alytaus įmonės pastate, kur laikomos padangos, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą. Ministerija, anot K.Mažeikos, gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia. „Mums kyla klausimų, kad ištirtų, kiek tai galėjo būti tyčinis, kiek tai galėjo būti netyčinis atvejis. (...) Taip pat, kad paskaičiuotų kartu pajungiant mūsų pavaldžias institucijas, žalą gamtai ir išaiškinti atsakingus asmenis“, – BNS sakė jis.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/aplinkos-ministras-k-mazeika-kreipesi-i-prokuratura-del-gaisro-alytuje-56-1217886?copied

Komentarai

4
Komentuoti
LINA2019-10-26
SVEIKI, SU NEKANTRUMU LAUKSIME TYRIMO ISVADU.
ar jau uždėtas areštas2019-10-17
šito verslynyko šeimos turtui ?
to a2019-10-17
Nu aš irgi taip galvoju. Geriau vietoj LEZ pastatyti didelę psichiatrijos ligoninę ir tokius kvailius kaip tu gydyti ten.
a2019-10-17
Kažin kaip atrodys toks ar panašus gaisras naujai planuojamoje ekeonominėje zonoje miesto centre - Alytaus aerodrome? Ką tada darysime, Cesiuli?
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena