17 c Alytus
Pirmadienis, Liepos 6d.
VideoreportažaiAlytus112
2019 Spalio 16d.
20

Alytuje dega Baltijos šalyse viena didžiausių padangų perdirbimo įmonių (©️ VIDEO. NUOTRAUKOS. KOMENTARAI)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Trečiadienio rytą Alytuje, Pramonės rajone, užsidegė gamybinės patalpos vienoje bendrovių.

Tai – įmonė „Ekologistika“, esanti Pramonės g. 1. Minėta Alytaus įmonė užsiima naudotų padangų perdirbimu, utilizacija ir yra vadinama viena didžiausių šios srities bendrovių Baltijos šalyje.

Apie žalos dydį kol kas nėra žinoma, tačiau jau aišku, kad tai –  labai didelis gaisras. Jis pasiekė ir pastato stogą, užlieta daug patalpų, o taip pat –  šalia veikiančios bendrovės „Ekobazė“.

Gaisro gesinimo darbai dar vyksta, dirba didžiulės ugniagesių pajėgos, kurias sudaro 7-ių miestų, rajonų gaisrinių technika ir specialistai.

Ugnies apimtas plotas –  apie 2 tūkst. kv. m. Ugnį malšina apie 50 ugniagesių, atvykusių iš Alytaus, Marijampolės, Kauno ir Lazdijų. Į gaisro vietą suvažiavo 9 gaisrinės autocisternos ir 3 autokopėčios.

Specialistų teigimu, gaisro gesinimą apsunkino didelis gaisro plotas ir sudėtingas pastato išplanavimas.

ATNAUJINTA

Alytausgidas.lt šaltinių žiniomis, gaisrą anksti ryte pastebėjo pro šalį važiuojantys apsaugininkai. Spėjama, kad padangų perdirbimo įmonė liepsnoja per naktį.

Laimei, vėjas trečiadienio ryte buvo daugiausia iš pietų, todėl debesys su nuodingais dūmais miesto gyvenamosios dalies iškart nepasiekė. Tiesa, nepasisekė šiauriau Alytaus gyvenantiems, dūmų debesys atkeliavo iki Miklusėnų, Žaunieriškių apylinkių ir toliau, o kadangi Dzūkijos sostinė įsikūrusi dauboje prie upės, dūmai greit priartėjo prie gausiai apgyvendintų sodų prie Nemuno upės, taip pat iki Norgeliškių, I Alytaus, iš pradžių nuo Takniškių ir pan. pusės.

Kai kuriose Alytaus apylinkių vietovėse jau ryte krito gyvuliai, kai nuslinko juodi debesys gyventojai kiemuose rinko negyvas vištas.

Nors gyventojų po 8 val. gautose nepaprastojo skubaus įspėjimo  SMS žinutėse iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM rašoma, kad pavojaus, pirminiais duomenimis, gyventojams nėra, taip kol kas yra todėl, jog vėjas nepučia į gausiai apgyvendintas Alytaus miesto vietoves.

Vėjo krypčiai pasikeitus, jeigu gaisras dar nebus užgesintas, dūmų tvaiką dar labiau gali pajusti ne tik tame pačiame Pramonės rajone ar Putinuose esantys, tačiau ir kiti miesto gyventojai.

PAPILDYTA

Kaip mūsų portalui patvirtino bendrovės „Ekologistika“ atstovas, gaisro metu nukentėjusiųjų žmonių nebuvo.

Spėjama, kad gaisras kilo apie 3 valandą nakties, dėl kokių priežasčių – kol kas nežinoma.

„Ekologistika“ (buvusi „Rimdeva“), kurioje pastaruoju metu dirbo per 40 darbuotojų, paskutinį kartą aplinkosaugininkų buvo tikrinta neseniai, mat apie tai, kad įmonė turi teisę išrašyti gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus, skelbiama rugsėjo 1 dieną atnaujintoje informacijoje.

Alytiškiams priklausančioje įmonėje, kurioje kilo gaisras, buvo pilnai perdirbamos padangos, o produkcija – gumos granulės, gumos plytelės ir guminė grindų danga lauko aikštelėms – išvežama ir į užsienį.

KOMENTARAS (1). Aplinkosaugininkų komentaras.

Kaip mūsų portalą informavo LR Aplinkos ministerija, į įvykio vietą atvykę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) laboratorijos specialistai paims aplinkos oro mėginius. Tyrimai iki rezultatų paskelbimo gali užtrukti iki savaitės dienų. 

Aplinkosaugininkai patvirtino, kad pasitelkta Alytuje veikianti AAA laboratorija, kuri paims gaisro gesinimo vandens mėginius.

Taip pat operatyviai rengiamas mobilios oro taršos laboratorijos išvykimas į Alytų, bus matuojama oro tarša ir jos parametrai Alytaus mieste bei aplinkinėse gyvenamosiose teritorijose.

KOMENTARAS (2). Susidariusią situaciją komentuoja Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis:

SVARBU (1). Oficialus rajono savivaldybės pranešimas

Alytaus rajono savivaldybė kreipėsi į savo gyventojus ir prašo vadovautis nurodymais. Dėl gaisro Alytaus šiauriniame pramonės rajone Alytaus rajono ekstremalių situacijų komisija rekomenduoja Alytaus, Alovės, Butrimonių, Pivašiūnų, Punios seniūnijų gyventojams likti namuose.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (2)

Pradėta ligonių evakuacija iš buvusio šilumos tinklų profilaktoriumo, kur veikia Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras, teigiantis slaugos paslaugas.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (3)

Vaikų ugdymo, švietimo procesas Dzūkijos sostinėje nestabdomas, tačiau Alytaus miesto švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas nepaneigė, kad taip gali nutikti, jeigu Pramonės rajone liepsnos nebus užgesintos artimiausiu metu.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (4)

Gelbėjimo darbuose evakuojant ligonius iš Pramonės rajono dirbantys viešojo transporto autobusai į miesto maršrutus nevažiuos.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (5)

Dėl pavojingos situacijos Pramonės g. 1, šialia gaisravietės esančioje, Pramonės g. 1B (Alytaus kultūros centro) salėje negalės būti rengiamas, dėl to į kitą dieną nukeliamas iš anksto planuotas, trečiadienio vakarą turėjęs vykti koncertas.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (6)

Į gaisravietę kreipiamas alytiškiams skirtas vanduo. Vandentiekininkai atsiprašo, dėl to, kad vandens trūksta gaisrui gesinti, be jo kurį laiką teks pagyventi kai kurių Putinų gatvėje esančių daugiabučių gyventojams.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (7)

Dėl ekstremalios situacijos Alytuje ir apylinkėse LR seimo narys J. Sabatauskas kreipėsi į kelias ministerijas bei LR vyriausybės ekstremalių situacijų komisiją. 

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (8)

Alytaus miesto savivaldybė oficialiai paskelbė ekstremalią padėtį. Reiks (nereiks) vaikams Putinuose eiti į mokyklą?

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (9)

Dėl gaisro Alytuje LR Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika paskelbė kreipsiąsis į prokuratūrą. Esą, ji gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia, įmonės „Ekologistika" vadovas Juozas Cicėnas tokį spėjimą atmeta.

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (10)

Palydovas iš kosmoso Alytuje, toje pačioje vietoje Pramonės rajone, užfiksavo ne 1, o 2 gaisrus. Ką tai galėtų reikšti?

Daugiau skaitykite ČIA.

SVARBU (11)

Išsiaiškinta dar daugiau ypatingų, kone sukrečiančių ne vieno, o kelių, tačiau nuslėptų gaisrų Pramonės g. 1 pastate aplinkybių.

Daugiau skaitykite ČIA.

ALYTAUSGIDAS.LT VIDEOTRANSLIACIJA:

Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos nurodymai:

Pramonės rajone veikiančios įmonės raginamos kuo skubiau nutraukti darbą. Prašome alytiškių nevykti į Pramonės rajoną, o esant būtinybei – dėvėti respiratorius ar medicinines kaukes.

Gyventojams rekomenduojama uždaryti langus, uždengti šulinius ir pagal poreikį naudoti asmens apsaugos priemones.

Alytausgidas.lt žiniomis, darbą nutraukė „Baldeka" ir kt.

ALYTAUSGIDAS.LT VIDEOTRANSLIACIJA. PO DAUGIAU NEI PUSĖS PAROS NUO GAISRO PRADŽIOS: 

Ugniagesiai gaisro vietoje dirba pusę paros. Kai kurių specialistų teigimu, toks gaisras gali būti gesinamas iki trijų parų.

Fotogalerija

 • Alytausgidas.lt skaitytojo A. G. nuotr.
 • Vaizdas iš I Alytaus. Alytausgidas.lt skaitytojo nuotr.
 • Alytausgidas.lt skaitytojo A. G. nuotr.
 • Vaizdas nuo Miklusėnų pusės. Alytausgidas.lt skaitytojo nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Skaitytojos nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt skaitytojos G. R. nuotr.
 • Tolumoje matyti link miesto centro slenkantis smogas. Alytausgidas.lt skaitytojos A. A. nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.
 • Alytausgidas.lt nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

20
Komentuoti
Alytiškiai 2019-10-19
Kiek dar gali Cicėnas ir Alytaus miesto gamtosaugininkai tyčiotis iš Alytaus įmonių bei žmonių? Plius
Paulina2019-10-18
Kreipiuosi dėl kmpensaciju žmonėms jau renkam parašus miklusėnuose;)
O žinot2019-10-16
Toks paradoksas - medicininės reabilitacijos įstaiga įsikūrusi šalia senų padangų perdirbimo įmonės (ir šiaip pramonės rajone). Gal laikas galvoti apie perkėlimą?
rasa2019-10-16
tai nejaugi nebuvo sumontuoti dūmų detektoriai kad gaisrą pastebejo pro šaly važiavę apsauginiai. Baisu
BRONIUS TAMALIUNAS.2019-10-16
BRONIUS TAMALIUNAS--- MAN NESUPRANTAMA STAI KAS-- APSIFORMINI YMONE RENKI SANDELIUOJI PADANGAS ,GAUNI PINIGUS PASKUI JES PADEGI-- PADEGIMA YRODYS .KAS TAI PADARE NE. IR VEL RENKI PADANGAS..... IR VISKAS IS PRADZIU.... KAS SITO NEZINOJIO??? MANAU VISI ZINOJIO.... TAI GAL REIKE SUMOKETI TIK TADA KADA PADANGOS BUS PERDIRBTOS-- NEBUS GAISRU...
kaip sakant2019-10-16
ten turėjo būt geras bardakas kad taip ugnis įsisiautėjo, ačiū mūsų miesto priešgaisrinės saugos komisijoms kurios taip kruopščiai tikrina tokias padidintos rizikos įmones... čia jau net ne paprastas gaisras čia katastrofa, ir užterštumas, viskas....
Stasė2019-10-16
Nesuprantu, o kur sraigtasparniai su vandeniu?
Kovaldas2019-10-16
Sargas yra bet laiku nepastebėjo gaisro.
test22019-10-16
Informacija apie sienas
alytiskis2019-10-16
gaisro signalizacijos cia manau nebuvo nei kvapio ten ir elektros instaliacija likus dar po ruskio vidui vaizdas ne kaip didziausios pabaltyje utilizavimo bendroves bet kai sssr kolūkiuose.bet cicenas manau viska sutvarkis.bus lyg niekur nieko
Dūmtraukis2019-10-16
Vietoje to, kad labai griežtai kontroliuoti tokių įmonių veiklą, aplinkosaugos klounai Kauno gatvėje į lengvųjų automobilių išmetimą daviklius kaišiojo, atseit, dūmingumo ieškojo :) Aborigenai, pažiūrėkite prašau į veidrodį, gal ką nors įžiūrėsite patys :)
zose2019-10-16
butuose reikalauja dumu detektoriu o kur gaisro signalizacija imoneje ?
miestietis2019-10-16
Gal bent dabar Ceciulis suvoks, kad kurti LEZ Alytaus aerodrome yra tas pats, kaip amžinai sėdėti ant parako statinės ir paimti įkaitais visus alytiškius.
VAIKIS2019-10-16
...ALE JAU SENOKAI BUVO TOKIOS KALBOS JOG KAZKAS TUOJ IVYKS....
už šviesujį rytojų2019-10-16
Kadu reikalai krypsta i bankrota maziukas gaisras ir draudimine ismoka. Kai sudegino Ekrana tai, gave draudimo ismoka, metus baige pelningai.
Miestietis2019-10-16
Iš policijos jokios pagalbos, atvažiavo pažiūrėjo pro juos pravažiavo golfukas tiesiai pro ugniagesių žarnas. žmonės lenda visur 0 emocijų, tokio abejingumo aplinkai ir aplinkiniams dar nematęs, viskas vyko apie 5 valandą ryto gal miego nori, gal pamaina baigiasi, gal pamiršo savo pagrindinį šūkį: Ginti. Saugoti. Padėti.
Pilietis2019-10-16
Tokios didziulės įmonės turi turėti apsaugos postus,tad manau būtų anksčiau pastebėtas gaisras ir lengviau užgesintas
R.K.2019-10-16
Nei fizinės nei elektroninės apsaugos įmonėje matomai tikrai nebuvo. Gal net su gilią mintimi??? Dar pasisekė kaimynams, kad gaisras pastebėtas visiškai atsitiktinai...
Raišas futbolistas2019-10-16
Gerai kad dar laiku pastebėjo... Būtu visoms buvusiam medvilnės kombinato komplekse įsikūrusioms įmonėms amen...
Paprastas klausimas 2019-10-16
Tai įmonė viena didžiausių o sargo budinčio nėra ? Čia kažkas praleista arba ne vietoje sutaupyta
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

 • Karaliaus Mindaugo karūnavimo šventė Alytuje