1 c Alytus
Šeštadienis, Lapkričio 28d.
SportasFutbolas
2019 Spalio 10d.
1

Lietuvos rinktinėse – Alytaus futbolo auklėtiniai

titleIš kairės: R. Banevičius, O. Lukošiūnas ir E. Stočkūnas

4 – tiek alytiškių yra Lietuvos futbolo U-21 rinktinėje.

Buvęs Alytaus DFK „Dainavos“ treneris Donatas Vencevičius, kuriam buvo patikėtas šalies jaunimo futbolo rinktinės vairas, su savo auklėtiniais šiandien žais Europos čempionato atrankos rungtynes su Škotijos rinktine.

Į rinktinę D. Vencevičius pakvietė ir anksčiau treniruotų, LFF I lygos kovose patikrintų dainaviškių.

Alytausgidas.lt redakciją pasiekė nuotrauka, kurioje įsiamžino 3 rinktinės nariai, mūsų miesto futbolo auklėtiniai.

Šiandien Edinburge Lietuvai atstovaus futbolo akademijos „Dainava“ auklėtinis, DFK „Dainava“ žaidėjas Renatas Banevičius (pirmieji treneriai – Aidas Kalimavičius, Povilas Baliukonis ir Nerijus Bartkevičius), jo komandos draugas Oskaras Lukošiūnas (A. Kalimavičius) ir dabartinis Vilniaus „Riterių“ žaidėjas Ernestas Stočkūnas (Remigijus Klimavičius ir P. Baliukonis).

Šiandienos varžovai škotai atrankoje San Mariną nugalėjo 2:0, o Kroatiją – 2:1. Lietuvos U-21 rinktinė išvykoje 3:0 įveikė San Mariną, 0:1 pralaimėjo Graikijai ir 0:2 – Čekijai.

„Buvo geresnių, prastesnių momentų, bet žaidimas nebuvo blogas“, - apie jaunimo rinktinės žaidimą sakė treneris D. Vencevičius. Petro Simanavičiaus ir Antano Makštučio auklėtinis yra patenkintas rinktinės žaidėjų atsidavimu, drausme, disciplina bei tiki, kad nebus daroma „vaikiškų“ klaidų ir mažės techninio broko atliekant perdavimus.

Belgrade (Serbija) vykstančiame atrankos į Europos U-19 čempionato turnyre Lietuvos rinktinei atstovauja 2 alytiškiai – Vakaris Kalėda (pirmieji treneriai – Virginijus Sinkevičius, P. Baliukonis ir N. Bartkevičius) ir Augustas Valukonis (Rimvydas Kochanauskas). Kovas Serbijoje lietuvaičiai pradėjo garbingai pasipriešindami (0:2) karališkų ir pan. akademijų auklėtiniams iš Ispanijos rinktinės, spalio 11 d. susitiks šeimininkais serbais, o 13 d. – su Rumunija.

Ne kartą į Lietuvos U-17 rinktines buvo kviesti dainaviškiai Nedas Labukas (pirmieji treneriai – A. Kalimavičius ir V. Sinkevičius, P. Baliukonis, N. Bartkevičius), Naglis Paliušis (P. Baliukonis) ir Gustas Jarusevičius (P. Baliukonis ir Šarūnas Klimavičius). Vilniaus „Žalgiriui” atstovaujantis G. Jarusevičius pasirodymą atrankoje į Europos čempionatą su U-17 rinktine baigė rungtynėmis Helsingborge (Švedija), kur 4:1 įveikė Farerus  (2 Gusto įvarčiai), 2:4 pralaimėjo Švedijai (1 Gusto įvartis) ir 1:6 neprilygo Danijai (rezultatyvus Gusto perdavimas).

U-17 rinktinėje rungtyniavo dar vienas alytiškis Matijus Remeikis (pirmieji treneriai – Povilas Baliukonis, Šarūnas Klimavičius, Darius Žindulis), pastaruoius penkerius metus besimokantis Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje ir žaidžiantis „Panevėžio“ B komandoje.

Trenerio P. Baliukonio darbas šiemet įvertintas jį paskiriant Alytaus FA „Dainava“ techniniu direktoriumi. Šiam R. Klimavičiaus auklėtiniui patikėtas ir vieno iš Lietuvos U-16 regionų rinktinės trenerių postas. Vienu geriausių regionų rinktinės žaidėju ne kartą buvo pripažįstamas dainaviškis Gustas Zabita (pirmieji treneriai – A. Kalimavičius, V. Sinkevičius, P. Baliukonis ir N. Bartkevičius).

Futbolo akademijos „Dainava“ auklėtiniai Ignas Brazionis, Tomas Kašlejus ir Lukas Šiaudvytis (pirmieji treneriai – N. Bartkevičius ir P. Baliukonis) šiemet buvo kviečiami į šalies U-14 rinktinę, o dar du dainaviškiai, Laurynas Latvys (Vytautas Leonavičius ir N. Bartkevičius) ir Benas Tribušinas (A. Makštutis ir N. Bartkevičius), laukiami Lietuvos regionų U-13 rinktinėje, kuri dalyvaus Lietuvoje didžiausiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo turnyre „Ateitis cup”.

Pagrindinei – nacionalinei Lietuvos futbolo rinktinei, kurią spalio 11 d. svečiuose egzaminuose Ukraina, o spalio 14 d. namuose – Serbija, atstobvaus 3 Alytaus futbolo auklėtiniai. Tai – Kostanajaus (Kazachstanas) „Tobol“ komandoje rungtyniaujantis Vytautas Andriuškevičius (pirmasis treneris – R. Kochanauskas), Lietuvos čempionei Marijampolės „Sūduvai“ šiame sezone atstovaujantis  Paulius Golubickas (Tadas Bernotas, P. Baliukonis, N. Bartkevičius) ir „Kauno Žalgiryje“ žaidžiantis Deivydas Matulevičius (P. Simanavičius).


Komentarai

1
Komentuoti
Alytus2019-10-10
Alytus jėga:-)))))
traffix.lt