16 c Alytus
Penktadienis, Rugsėjo 18d.
AlytusAktualijos
2019 Spalio 7d.
0

„Šuo (ne)kanda“? Paštininkus sieks apsaugoti nuo šunų

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Spalį Lietuvos paštas skelbia kampaniją „Šuo (ne)kanda“, jos metu gyventojams nemokamai dalinami specialūs lipdukai, skirti pažymėti kiemus, kuriuose yra palaidų šunų.

Kaip jau skelbė Alytausgidas.lt, laiškininkui Alytuje šuo įkando į žandą. Vyras buvo priverstas nedirbti 20 dienų. Deja, tai nebuvo vienetinis atvejis. Dar viena Alytaus pašto darbuotoja taip patr buvo sužalota šuns. Nedarbingumo moteris nusprendė neimti.

Kaip mūsų portalą informavo Lietuvos paštas, kad galėtų apsisaugoti nuo agresyvių šunų, visiems laiškininkams dalinami dujų balionėliai, tačiau, kai gyvūnas užpuola netikėtai, ne visada apsiginti pavyksta.

Kituose miestuose sužalojimų būta ir sunkesnių nei Alytuje, todėl paštininkai prašo gyventojų būti atsakingais augintinių šeimininkais ir, laukiant siuntos, išmokos ar registruotos korespondencijos, šunis pririšti, o vartelius pažymėti nemokamai dalinamu lipduku.

Taip pat noriu priminti, kad visi laiškininkai yra apdrausti nuo nelaimingų atsitikimų ir dėl šunų įkandimų kiekvienu atveju gauna draudimo išmoką, kurios dydis skiriasi nuo sužalojimo rimtumo.

Paštininkų, nukentėjusių nuo agresyvių šunų, daugėja ir kasmet net 30 proc.: 2017 m. sužaloti buvo 10 laiškininkų, 2018 – 13, o per pirmą šių metų pusmetį šunų padarytas žaizdas gydytis turėjo jau 12 laiškininkų.

Pagal LR Pašto įstatymą, korespondenciją laiškanešiai gali pristatyti tik į tvarkingas, rakinamas ir aiškiai pažymėtas pašto dėžutes, kurios turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose:
•    daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte;
•    individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;
•    sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją;
•    įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Šuniui užpuolus ir sužalojus laiškininką, apie tai visada pranešama policijai, tad augintinio savininkui gresia piniginės baudos arba, jeigu sužalojimas sunkesnis – baudžiamoji atsakomybė.

...

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Alytus2020
  • Rudens lygė