-1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Spalio 4d.
0

Dėmesio, „[email protected]“: prie Alytaus artėja „Kometa“!

title

Ruduo šiurena spalvotus medžių lapus ir žarsto kaštonus, o Alytaus miesto teatras pasirengęs sutikti artėjančią kometą (festivalį vaikams „[email protected]“). Spalio 10-12 dienomis teatre vyks teatrinė programa vaikams ir visai šeimai.

3 dienos, 10 Lietuvos ir užsienio teatrų spektaklių, dar 3 kūrybinės dirbtuvės ir naujai užgimusi „Apskritoji [email protected]“, kuri kvies pokalbiams apie šeimą, teatrą, ugdymą ir draugystę.  

Šiemet tarptautinio teatrų festivalio „Com•media“ programa vaikams „[email protected]“ – dar tik antrai, bet jau išaugo į tris dienas.

„Kaip vaikystėje išaugame senus marškinėlius, taip juos išaugo mažasis teatrų festivalis „[email protected]“. Šiemet pirmą kartą „[email protected]“ pradeda savarankišką kelių dienų kelionę ir plačiai atveria teatro duris“, - džiaugiasi festivalio vadovė Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Mažojo festivalio programa leis pamatyti vienus geriausių vaikams sukurtų spektaklių. Itin didelio susidomėjimo sulaukė kūdikiams skirtas „Judesio erdvės“ teatro šokio ir judesio spektaklis „Debesų gaudyklė“. Tokie spektakliai nedažnai atvežami į Alytų, todėl jų poreikis – itin juntamas, bilietų likę vos keli.

[email protected]“ programa išdėstyta taip, kad būtų patogi darželių ir mokyklų vaikų grupėms. Spektakliai vyksta dienos metu, tad įdomi literatūros, istorijos pažinimo pamoka gali persikelti į teatrą ir atskleisti kitokias mokymosi formas.

Daug gastroliuojantis „Stalo teatras“ kviečia pradinių klasių mokinukus pamatyti spektaklį „Sibiro haiku“, kuriame dešimtmetis berniukas pasakoja tremties istoriją, palietusią ne vieno vaiko senelius ar prosenelius. Ir nors tai skaudžios istorijos tema, spektaklyje daug vietos skirta žaismei ir šviesai bei japoniškam haiku.

O kas nežino „Senelės pasakos“ – „Apšerkšniję mūsų žiemos. Balta balta, kur dairais. Ilgas pasakas mažiems…“?  „Atviro rato“ teatras mažiesiems žiūrovams pristato muzikinį spektaklį – improvizaciją „Senelės pasaka“ pagal to paties pavadinimo Salomėjos Nėries eilėraštį.

Tai –spektaklis, kuriame, atgyja žinomi pasakų personažai: Žąsinas Moliūgas, trečias brolis Jonas, Našlaitėlė, žalčio žmona Eglė bei daugelis kitų, atvirai ir žaismingai pasakojantys savo neįtikėčiausias istorijas bei drąsiai kviečiantys mažuosius kurti pasaką kartu. Šis spektaklis yra apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią pastatymą vaikams.

Festivalyje taip pat laukia pažintis su lėlių teatru. Seniau lėlių teatre vaidino tik aktorių valdomos lėlės, o dabar scenoje susitinka lėlės ir jas valdantys aktoriai. Puikus pavyzdys kostiuminis Vilniaus „Lėlės“ teatro muzikinis spektaklis vaikams pagal Hansą Christianą Anderseną „Princesė ir kiauliaganys“ - tai šmaikšti, kupina galantiškų šokių, melodingų dainų ir juokingų pokštų istorija, pasakojanti apie svarbiausias vertybes, kurias ne visada paprasta pamatyti.

Dar vieną lėlių spektaklį pristatys kaimynai iš Marijampolės teatro, atvežantys spektaklį nuotaikingu pavadinimu „Utėlių skūrų skrandutė“.

Vakariniai spektakliai (18 val.) į teatrą kviečia ateiti šeimas. Kai tėveliai ar seneliai baigia darbus – pats geriausias laikas pabūti drauge, o po to aptarti matytą spektaklį skaniai vakarieniaujant.

Į „[email protected]“ atskrenda ir svečiai iš Turkijos, jaunuosius žiūrovus supažindinsiantys šešėlių teatru. Kalbos barjero šiame spektaklyje nepajusime, nes čia kalba garsai, muzika ir išraiškingos lėlės. Kitoks spektaklis apie mūsų elgesį ir rūpestį žeme ir jūra.  

Kai už lango ūžauja vėjas ir dangus paslėpęs saulę – puikus laikas su savo atžalomis kalbėti apie šiltus ir amžinus dalykus. Alytaus miesto teatras pristato pasaką „Skrudžo gatvės angelai“, kuriame kalbama apie meilę, atjautą, rūpestį, mokėjimą dalintis ir puoselėti šiltus tarpusavio santykius.

Festivalio metu bus išrinktas geriausias spektaklis vaikams. Jį rinks speciali „[email protected]“ vaikų komisija, kurioje dirbs jaunieji teatro mylėtojai: mokyklos – darželio „Drevinukas“ mokiniai Rugilė Kazakevičiūtė, Vytė Mickevičiūtė, Vincas Kristupas Pacevičius bei Senamiesčio pradinės mokyklos moksleivės Jonė ir Urtė Vagnorytės.

[email protected]“ sieks įtraukti mažuosius dalyvius į aktyvią kūrybinę veiklą. Itin smagu, kai kurti imasi visa klasė. „Žalios varnos“ teatras pradinių klasių mokinukams į festivalį atveža dvi edukacijas: etnokultūrinį spektaklį „Elenytė ir trigalvis slibinas“ bei kūrybines dirbtuves „Ragana būti smagu arba magiškas konkursas“.

Kas vyksta teatre ir ten, kur nemato į spektaklį atėjęs žiūrovas? Į interaktyvią teatro pamoką „Užkulisiai“ kviečia Klaipėdos jaunimo teatras. Tai puiki bendravimo mokykla, kurioje išlaisvinama vaizduotė ir kūrybingumas, o patirtos emocijos dar ilgai kalba vaikų lūpomis.

Svarbu pasakyti, kad kūrybinėse dirbtuvėse gali dalyvauti ribotas kiekis vaikų – paprastai tai viena mokyklos klasė, todėl verta suskubti ir pasinaudoti puikia ir įdomia proga pažinti ir susipažinti, nes kai kurios edukacijos jau užpildytos.
Dėmesio, kai kurie spektakliai ir edukacijos yra įtraukti į kultūros pasą, tad galimybė pasinaudoti jo teikiamomis galimybėmis, pasiūlant vaikams kokybišką kultūrinį produktą taip pat labai svarbi.

Šiemet pirmą kartą teatrinėje programoje vaikams rengiama „Apskritoji [email protected]“. Tai – pokalbiai ir diskusijos po spektaklio, kuriame bendrauti liks visi norintys žiūrovai ir festivalio dalyviai. Tai leis iš arčiau susipažinti, pasidalinti nuomonėmis, emocijomis, pastebėjimais, kalbėti apie šeimos, mokyklos, meno kūrėjų įtaką ugdant mažųjų sociokultūrinius įgūdžius bei, kas labai svarbu, sulaukti grįžtamojo ryšio, kad ateities bendrystė būtų tvaresnė ir tampresnė.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt