0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaDruskininkaiĮdomu
2019 Spalio 3d.
3

Vijūnėlės dvarą Druskininkuose griauna alytiškiai

titleGriaunamas Vijūnėlės dvaras DruskininkuoseRūtos Ribačiauskienės|LRT nuotr.

Vijūnėlės dvaru vadinamas prabangus namas Druskininkuose pradėtas griauti, o jo nelikti turėtų artimiausiu metu, mat faktiniam statinio savininkui Žilvinui Poviloniui už kiekvieną dieną kaupiasi baudos.

Nugriauti pastatą Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nurodė  2017 metais, tačiau savivaldybė į teritoriją griovėjams įvažiuoti neleido.

Ž. Poviloniui, Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui ir jo patarėjui Aivarui Kadziauskui buvo pateikti įtarimai teisėjų korupcijos byloje. LRT žiniomis, byloje nagrinėjamas ir epizodas, kad Vijūnėlės kad „dvaro“ byloje galėjo būti mokami kyšiai.

Skandalingasis, 2013 metais statyti pradėtas pastatas iš pradžių priklausė alytiškiui Romui Baranauskui, o po to tapo kauniečių Ž. ir Zinos Povilonių nuosavybe.

Ž. Povilonis dėl žalos už pastato griovimą yra kreipęsis į Lietuvos ir Europos teismus. 1,8 mln. eurų turtinę ir neturtinę žalą kaunietis siekia prisiteisti iš namo statybai reikalingus leidimus išdavusios, tačiau vėliau neteisėtai pripažinusios valstybės ir Druskininkų savivaldybės.
Sprendimą dėl žalos atlyginimo Ž. Poviloniui teismas turėtų skelbti spalio 28 dieną.

Griovimo darbus atlieka Alytaus rajone registruota, mieste biurą turinti įmonė „Expolita“.

„... Būtų gerai ir per dieną, bet nesigauna. Per dieną tikrai nesidaro...“, – „Baltic news service“ agentūrai sakė darbus bendrovės „Expolita“ direktorius Vytas Arbačiauskas. „Dvaro“ griovimo darbai turės būti atlikti iki gruodžio mėnesio.


Komentarai

3
Komentuoti
Alytiškė2019-10-07
Didesnių asilų, kaip Lietuvoje, tikriausiai niekur nėra...Kam griauti, jei neteisėtai pastatytas, paprasčiausiai, galima panaudoti visų reikmėms.
Jo2019-10-06
Buna parodomasis teismas, o cia parodomasis griovimas. Tegu pabando nugriaut kitu namu kur draustiniuose stovi, va tada gal patikesiu.
Nuomonė2019-10-04
Visgi vieną šiaip taip patvarkė...
traffix.lt