0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Spalio 2d.
1

Alytaus kultūros centras savo ištakas pagerbė ženkle (©️ VIDEO. NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerijaZenono Šilinsko nuotraukos

„Ateiname su polėkiu”, - kultūrinio lauko Dzūkijos sostinėje atsinaujinimą pristatė Alytaus kultūros centro (AKC) direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė.

AKC pakeitė nuo 2005 m. veikusį AKKC (Alytaus kultūros ir komunikacijos centrą), kuris tęsė kultūros ir pramogų centro veiklą.

Naujame AKC ženkle galima įžvelgti ir „siūlelius“, vedančius tiek į ne tik Alytuje, tačiau ir visoje Lietuvoje garsėjusių medvilnės kombinato kultūros rūmų, taip pat pačios tekstilės gamyklos istoriją.

Kultūros rūmai, nors viešai ir statyti kaip kombinato sandėliai, buvo atidaryti 1980 m., o jiems ilgus metus vadovavo Alytuje iki šiol oficialiai vis dar nepagerbtas Vytautas Viskačka.

Vienerius metus K. Aleksandravičiūtės vadovaujamos, atsinaujinančios organizacijos ženklas jungia ne tik „bovilnos” istoriją su dabartimi, tačiau ir profesionalų meną, edukaciją ir folklorą.

Naują AKC ženklą sukūrė Evelina Baniulytė, medvilnės kultūros namų istorijos gijas galima užčiuopti ne tik naujame simbolyje, tačiau ir rūmuose rengiamose ekskursijos.

Ffolklorui, etnokultūrai spalį skiriama visa konferencija, sezono atidarymo koncertas su AKC kolektyvais „Alytaus miestelėnai“, „Atmintis“, „Dainava“, „Varsa“, „Žvangucis“ .

Kultūros rūmuose, panašu, vietos bus ne tik tradicijoms, tačiau ir atradimams – amfiteatre numatomas jaunimo muzikos koncertas. Jaunais save pavadino ir AKC vadovė su kolektyvu.

Po Pramonės g. 1B stogu kultūra, menas mėgins toliau sugyventi su komercija, čia savo temas toliau planuoja ne tik vienas aktyviausių Lietuvos teatrų „Domino”, tačiau ir „Domino" naktinis klubas, „Šventė jums" renginių svetainė, taip pat Andželikos Cholinos, Lietuvos nacionalinis dramos, Kauno muzikinis ir kiti teatrai, Harlemo (JAV) gospelų choro, Džordanos Butkutės, Sauliaus Prūsaičio, Ovidijaus Vyšniausko ir kitų atlikėjų vadybininkai. Įdomu, kad vienintelis, kuris šiemet Alytuje koncertuose ne AKC ar miesto teatro scenose bus gruodžio 30 dieną į Alytaus areną kviečiantis dainininkas Kastytis Kerbedis.

Fotogalerija

  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.
  • Z. Šilinsko nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
mm2019-10-03
Na ta lentelė prie įėjimo atrodo labai prastai, gal geriau nedėti jokios jeigu pinigėlių trūksta? Kaip sakoma, skūpus moka du kartus.
traffix.lt