13 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
DzūkijaVerslasTechnologijos
2019 Spalio 2d.
1

Paštus keičia mobilieji laiškininkai (ATNAUJINTA )

title

Spalio 1 dieną 5-iose Lietuvos vietovėse, tarp jų ir Dzūkijoje, Varėnos rajone, paslaugas gyventojams pradėjo teikti mobilus laiškininkas. Jį galės išsikviesti į namus, norėdami išsiųsti laišką ar siuntą bei pageidaudami, kad registruotoji pašto siunta į namus būtų pristatyta pakartotinai. Toks paštininkas anksčiau jau veikė 12-oje Lietuvos savivaldybių. 73 proc. apklaustų mobilaus laiškininko lankomų klientų tokią paslaugą rekomendavo jos neturintiems regionams.

Įgyvendinus mobilaus laiškininko projektą, kaimiškų vietovių nebefunkcionalūs paštai pertvarkomi, tad pirmus metus vyks pereinamasis laikotarpis, kad kaimiškų vietovių gyventojai priprastų prie pokyčių: įprastas paštas miestelyje dirbs trumpiau, jo patalpose arba šalia tam tikromis valandomis lauks mobilus laiškininkas, kuris suteiks visas pašto paslaugas.

Paštas teigia, kad jau dabar 70 proc. visų pašto paslaugų suteikia į namus atvykęs laiškininkas, tad didesnio pokyčio gyventojai nepajus arba jų patirtis tik pagerės, o šis pokytis teigiamai paveiks ir pašto darbuotojus: jiems padidės darbo etatai – atitinkamai, ir darbo užmokestis, be to, mobilūs laiškininkai gauna tarnybinius automobilius ir išmaniąsias planšetes.

Be tradicinių pašto paslaugų (norint gauti ar išsiųsti siuntą), per mobilų laiškininką galima užsakyti leidinių prenumeratą, sumokėti mokesčius, gauti įvairias socialines išmokas ir pensijas. Norint išsikviesti mobilų laiškininką, reikia skambinti bendruoju Lietuvos pašto informacijos numeriu 8 700 55 400 arba rašyti el. paštu [email protected] ir operatorius užregistruos iškvietimą. Mobilaus laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.

Iki 2020 m. pavasario mobilūs laiškininkai veiks visose kaimiškose Lietuvos vietovėse.

ATNAUJINTA

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Lietuvos paštas, darbą Alytaus apylinkėse mobilieji laiško inkai pradės artimiausiu metu, planuojama spalio 5 dieną. 


Komentarai

1
Komentuoti
Laima2019-10-02
"Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo Lietuvos paštas, darbą Alytaus apylinkėse mobilieji laiško inkai pradės artimiausiu metu, planuojama spalio 5 dieną". Noriu paklaust, kas yra "laiško inkai"? Gal inkų genties indėnai nešios paštą po kaimus?
traffix.lt