2 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
SportasFutbolas
2019 Rugsėjo 30d.
2

Pavyzdine futbolo akademija Lietuvoje įvardinta FA „Dainava”

title

Lietuvos futbolo taurės laimėtojas – tokį auklėtinį nuo šiol turi Alytaus futbolo akademija „Dainava“. Pirmus žingsnius futbole trenerių Povilo Baliukonio, Nerijaus Bartkevičiaus ir Tados Bernoto padedamas Paulius Golubickas šalies futbolo taurę laimėjo su dabartine savo ekipa, Lietuvos čempione „Sūduva“. Su šia Pietų Lietuvos komanda P. Golubickas šiemet išovojo antrąjį profėjų, sezono pradžioje tapo Lietuvos supertaurės laimėtoju.

5-erius metus veikianti akademija sulaukė ir daugiau gerų žinių.

Alytaus FA „Dainava” buvo įvardinta pavyzdine futbolo akademija Lietuvoje. Akademikus pasiekė iki šiol bene svarbiausias įvertinimas. Kaip patvirtino Alytuje apsilankę Briuselio (Belgija) „Anderlecht” programos, pagal kurią bus vystomas Lietuvos jaunimo futbolas, atstovai, „Dainavos“ akademijos specialistai pademonstravo tai, kaip pagal programos reikalavimus ir turi dirbti treneriai.  

„Treniruočių procesas – praktiškai pavyzdinis mūsų šalies lygmenyje”, - po vizito pas FA „Dainavą“ Alytuje atsiliepė „Anderlecht“ jaunimo ugdymo sistemos diegimo Lietuvoje programos vadovas Deimantas Bička. Jis išskyrė „Anderlecht“ akademijoje jau stažavusio, anksčiau Vokietijos ir kitų šalių futbolo mokymo sistemose žinias tobulinusį techninį akademijos direktorių Povilą Baliukonį bei Anglijoje, Lenkijoje vaikų ir jaunimo trenerio darbo plonybių besimokiusį trenerį Nerijų Bartkevičių.

„Fantastika. Nesu matęs Lietuvoje tokio amžiaus vaikų, taip užsivedusių ir taip motyvuotų dirbti. Ši grupė – pavyzdys visai Lietuvai“, - apie FA „Dainava“ U-8 treniruotes atsiliepė „Anderlecht“ jaunimo ugdymo sistemos diegimo kuratorius, taip pat stebėjęs dainaviškių U-12 ir U-14 grupių treniruotes.

„Noriu pasidžiaugti vizitu. Daug pozityvo ir tikėjimo, kad ir Lietuvoje galima rasti gabių, motyvuotų vaikų ir progresyviai, pozityviai dirbančių trenerių“, - pastebėjo „Anderlecht“ programos kuratorius, be komplimentų turėjęs ir pastabų bei pasiūlymų Alytaus futbolo akademikams –  dėl fizinio rengimo trenerio paieškų, rytinių treniruočių gabiems vaikams, jų grupėms organizavimo ir kt., kas dainaviškiams leistų tapti dar geresne akademija ir ne tik pagal lietuviškus standartus.

FA „Dainava“ dėmesį skiria ne vien pradedančiųjų ar pažengusiųjų berniukų treniruotėms, varžyboms, tačiau ir į profesionalo duoną taikančių vaikinų integracijai į vyrų futbolą.

Praėjusiais metais tapę Lietuvos elitinės U-19 lygos bronzos medalininkai, pasirodymą čempionate dainaviškiai tęsia, tačiau šiemet elitinei jaunių komandai atstovauja daugiausia jaunesni žaidėjai, o artėjantys prie pilametystės jau debiutuoja pagrindinėje miesto ekipoje.

Kad talentingi jaunuoliai būtų greičiau pastebėti, įtraukiami į suaugusiųjų futbolą, akademikų vyriausiųjų grupę treniruoja ir reprezentacinės Alytaus komandos DFK „Dainava” strategas Kim Daniel Ronningstad. Beje, šis specialistas, turintis planą, kaip dainaviškiams užaugti iki Lietuvos A lygio klubo, sulaukė dėmesio ir gimtojoje Norvegijoje. Stebėti, kaip Lietuvoje dirbti sekasi tautiečiui, į Alytų ketina atvykti norvegų televizija.

Beje, į pergalių kelią sugrįžusios, dėl vietų LFF I lygos pajėgiausių komandų 5-uke kovojančios DFK „Dainavos“ gretose, Jonavoje 3:2 laimėtose rungtynėse, startiniame 11-uke žaidė net 7 Alytaus futbolo akademijos auklėtiniai, dalis jų kviečiami ir įvairių amžiaus grupių Lietuvos futbolo nacionalines bei regionų rinktines.

Sėkmingai dirbanti, Lietuvos ir užsienio specialistų vertinama Alytaus FA „Dainava” nosies užriesti neketina, planuoja plėstis ir žinoma, tobulėti bei bendradarbiauti su visais, dirbsiančiais ne dėl asmeninių, o dainaviškių futbolo piramidės kūrimo tikslų. Dėl to tikimasi surasti bendrų taškų su Alytaus miesto bei kitomis Dzūkijos, Pietų Lietuvos savivaldybėmis.

Be minėtų P. Baliukonio, N. Bartkevičiaus, K. D. Ronningstad taip su FA „Dainava“ auklėtiniais taip pat dirba treneriai Andrius Lygnugaris, Martynas Biržinis. Kai kuriose treniruotėse talkina asistentas Gytis Rusevičius, kartais prisijungia ir kiti buvę akademijos auklėtiniai. Iš viso dainaviškiai treneriai dirba su 8-iomis A lygio komandomis (U-7, U-8, U-9, U-10/U-11, U-12, U-14, U-17, U-19), taip pat kelių amžiaus grupių B komandomis. Futbolui gabius vaikučius iš I Alytaus FA „Dainavai“ padeda atrasti ir treneris Vidutis Šurskas.


Komentarai

2
Komentuoti
x2019-09-30
As galvojau, kad Spartukai geriau
Babijonai 2019-09-30
Nusipezi visai jau.
traffix.lt