25 c Alytus
Ketvirtadienis, Rugpjūčio 6d.
EismasTransportas
2019 Rugsėjo 27d.
0

Sekmadienį primins apie tarpusavio pagarbą kelyje

title

Rugsėjo paskutinį sekmadienį minima Vairuotojų ir keliaujančiųjų diena. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą, ar tinkamai elgiamės kelyje.

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija dar 2009 metais. Šią dieną daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių Mišių metu meldžiamasi ir prašoma visų keliautojų globėjo šventojo Kristoforo palaimos globoti visus keliaujančiuosius.

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą keliuose ir gatvėse, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose.

Nuo 2010 metų vykdomą projektą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Rugsėjo 29 d., sekmadienį, renginiai „Būk matomas ir saugus“, skirti Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti, vyks ir Alytuje.

Policijos pareigūnai dalyvaus Šv. Angelų sargų, šv. Kazimiero ir Švč. mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčiose ir po šv. Mišių kreipsis į tikinčiuosius bei primins pagrindines saugaus elgesio kelyje ir gatvėje taisykles, dalins atšvaitus, prevencinę šviečiamojo pobūdžio medžiagą.

Skaudu, kad Alytaus apskrityje 2019 m. įvyko 94 eismo įvykiai, o juose žuvo 4 ir nukentėjo, įvairius sužalojimus, traumas patyrė 116 asmenų (Alytuje eismo įvykiuose sužeistas 31 žmogus, Alytaus rajone nukentėjo 23 asmenys, 1 žuvo).

Situaciją gerinti galime kartu, pradėdami nuo savo atsakingo ir saugaus elgesio. Juk pagrindinė Kelių eismo taisyklių nuostata ‒ savitarpio pagarba ir atsargumas, supratimas ir sutarimas.

Būtina justi atsakomybę už kitus, būti pilietiškiems, netoleruoti šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių asmenų, kelių chuliganų, neblaivių vairuotojų. Toks neatsakingumas ir neatsargumas jau rytoj į kažkieno namus gali atnešti baisų skausmą.

Policija darsyk primena eismo dalyviams:

- prie transporto priemonės vairo sėskime tik blaivūs;

- važiuokime neviršydami leistino greičio;

- transporto priemonėje tiek vairuotojas, tiek keleiviai privalo užsisegti saugos diržus. Mažuosius keleivius vežkite jiems skirtose specialiose sėdynėse;

- būkime matomi tamsoje, naudokite atšvaitus, šviečiančius žibintus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais;

- prieš pėsčiųjų perėja nulipkime nuo dviračio, elektrinio (motorinio) paspirtuko, triračio, riedžio ir per perėją jį persiveskime;

- pėstieji, būkime atidūs ir įsitikinkime savo saugumu prieš įeidami į važiuojamąją kelio dalį.

Apie neblaivius ir chuliganiškai vairuojančius vairuotojus, įžūlius ir pavojingus pažeidimus, keliančius akivaizdžią grėsmę kitiems eismo dalyviams, informuokime policiją.

Atsitikus nelaimei, skambinkime skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

Alytaus apskr. VPK informacija

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Lietuvaičiai „Lai skamba dainos Lietuvoj“
  • Žydiška gatvelė