16 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
ĮdomuVerslas
2019 Rugsėjo 26d.
0

Būsto prižiūrėtojams skirta milijoninė bauda

title

Daugiau nei milijono eurų bauda skirta taip pat ir Alytuje savo padalinį turinčiai bendrovei „Mano būsto priežiūra“, kuri su bendrove „Būsto aplinka“ pripažinta solidariai atsakingomis už kliudymą institucijos įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą ir gauti tyrimui reikalingus dokumentus.

Apie tai informuoja Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, minėtas bendroves, priklausančias „City service SE“, už Konkurencijos įstatymo pažeidimą nubaudusi 1 mln. 74 tūkst. 416 eurų bauda.

Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, vykdydami tyrimą dėl galimo konkurenciją ribojančio susitarimo viešuosiuose pirkimuose, atvyko į bendrovę „Būsto aplinka“ (tuo metu vadinosi „Mano aplinka“) atlikti patikrinimą 2017 m. gruodžio mėn. Pareigūnai nurodė darbuotojams suteikti prieigą prie įmonės naudojamo el. pašto ir serverio, kad galėtų peržiūrėti tyrimui reikalingus dokumentus, tačiau prieiga daugiau kaip dvi valandas nebuvo suteikta.

Tarnybos teigimu, tokiais veiksmais buvo užkirstas kelias institucijos ekspertams tinkamai atlikti patikrinimą.

Atlikus tyrimą dėl tokių kliudymo veiksmų, nustatyta, kad per tą laiką, kol nebuvo suteikta prieiga, informacija serveryje buvo trintanama – jame liko keliolika kartų mažiau informacijos, nei pareigūnams pavyko užfiksuoti vieno iš trijų tikrintų asmenų kompiuteryje, rastame įmonės „Būsto aplinka“ patalpose.

Bendrovės vadovą, kuris patikrinimo metu buvo išvykęs, institucijos pareigūnai įpareigojo netrinti, nemodifikuoti ir kitaip nekeisti informacijos, esančios jo kompiuteryje. Tačiau vėliau jame buvo panaudota speciali programa, skirta naikinti failus, dokumentus ir kitus aplankus be atkūrimo galimybės.

Už kliudymą atlikti tyrimą skiriama iki 1 proc. bendrųjų metinių pajamų bauda.

Kadangi kliudymo veiksmus „Būsto aplinkos“ darbuotojai atliko tarpininkaujant „Mano būsto priežiūros“ darbuotojams, be to, abi įmonės sudaro vieną ekonominį vienetą konkurencijos teisės prasme, institucija už Konkurencijos įstatymo pažeidimą bendrovėms skyrė solidarią minėto dydžio, milijoną eurų viršijančią baudą.

„Mano būsto priežiūra“ („Mano būstas LT“) save įvardija pastatų administravimo, priežiūros rinkos lyderiu Lietuvoje. Įmonių grupės paslaugomis naudojosi arba dar naudojasi gyventojai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, taip pat Palangoje ir kitose šalies vietose.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt