18 c Alytus
Šeštadienis, Liepos 11d.
SveikataRėmėjų turinys
2019 Rugsėjo 24d.

Dantų implantacija – sveikos šypsenos link

titleNuotraukų galerija

Netekus vieno ar kelių dantų jaučiamas didelis diskomfortas – tiek valgant (kramtant) maistą, tiek bendraujant, tiek vertinant savo bendrą estetinę išvaizdą. Visa tai pakeisti gali dvi pagrindinės dantų gydymo  procedūros: dantų implantacija ir protezavimas.

Šiuolaikinė implantacija atrasta palyginti neseniai – XIX amžiuje. Pirmosios procedūros metu buvo ištrauktas dantis ir į jo vietą įstatytas auksinis implantas. Vėliau auksas buvo pakeistas kitomis medžiagomis: alavu, švinu, kaučiuku, porcelianu ar platina. Tokie implantai išsilaikydavo iki 11 metų. Vis dėlto XX amžiuje atlikti tyrimai atskleidė, kad ne visos medžiagos gali būti taikomos dantų implantacijai ir tuomet dantų implantai buvo pagaminti iš titano – lengvo, tvirto, blizgaus ir korozijai atsparaus metalo. Įdomu tai, kad žmogaus audinių pelenuose yra randama titano dalelių, tai tik dar stipriau įrodo jo gyvybišką svarbą žmogaus organizmui. Be to, pats titanas taip pat pasižymi labai geromis savybėmis: nesukelia alerginių reakcijų ar infekcijų, nedirgina burnos gleivinės ir puikiai suauga su kaulu. O svarbiausia, buvo pastebėta, kad dantų implantas iš titano gali tarnauti net ir visą gyvenimą. Tokie faktai pagrindžia implantacijos populiarumą ir šiandien ji laikoma tiesiausiu keliu į sveiką bei gražią šypseną.

Dantų implantacija: kokia tai procedūra ir kokiais etapais vyksta?

Dantų implantacija – tai pažangiomis technologijomis vykdoma dantų gydymo procedūra, kurios metu atkuriami prarasti dantys. Tai gana paprasta – titaninis sraigtas įsriegiamas į paruoštą vietą žandikaulyje ir funkcionuoja kaip šaknies pakaitalas.

Šiuolaikiniai dantų implantai – tai tikras natūralių dantų analogas. Jų didžiausi privalumai: tausoja likusius sveikus dantis; padeda išsaugoti kaulą ir yra itin tvirta atrama protezams. Be to, šiais laikais jau yra gana plačios galimybės rinktis – sraigtinius dantų implantus (gaminami iš titano ir padeda išvengti ilgo reabilitacinio periodo), plošteliniai dantų implantai (tinkamiausi esant siauroms ir aukštoms žandikaulių dantinėms ataugoms) ir poantkauliniai implantai (kai apatinio ar viršutinio žandikaulio dalis yra visiškai sunykusios). Geriausią sprendimą visuomet pasiūlys pasirinktas gydytojas – odontologas, būtinai atsižvelgdamas į tai, kad dantų implantų kainos – taip pat svarbus aspektas bet kuriam pacientui.

Dantų implantacijos procedūra dažniausiai susideda iš kelių etapų:

1 etapas. Konsultacija, kurios metu nustatoma paciento kaulo būklė ir parenkami dantų implantai. Įvertinama esama situacija, atliekamas kompiuterinės tomografijos tyrimas, nustatomas reikalingas gydymas ir pateikiamas gydymo planas.

2 etapas. Dantų implantavimas, kurio metu įsriegiamas implantas ir atliekamos kitos reikalingos procedūros. Nuslūgus nejautrai, gali būti jaučiamas nežymus dantenų tempimas, nestiprus skausmas, patinimas. Tačiau tinkamai prižiūrint implantą, geriant paskirtus medikamentus (antibiotikus) ir laikantis higienos reikalavimų, gijimo periodas stipriai paspartinamas.

3 etapas. Protezavimas, kurio metu užsukama gijimo galvutė ir padaromas naujo danties antspaudas, pagal kurį kuriamas danties protezas. Galiausiai, pagamintas protezas pritvirtinamas prie implanto.

Tad populiariausias bei pažangiausias sprendimas turėti sveikus ir gražius dantis šiuo metu yra sraigtiniai dantų implantai, o ypač tuomet, kai dar yra taikoma ir naujausias „All-on-4“® implantavimo metodas.

„All-on-4“® implantavimo sistema: komfortiška naujovė

Šios naujos sistemos idėja – mažiau implantų, efektyvesnis gydymo būdas. Ši unikali gydymo metodika paremta mažesniu naudojamų implantų skaičiumi. Vietoj standartiškai įsriegiamų šešių ar aštuonių implantų naudojami tik keturi.

All-on-4® procedūros metu du dantų implantai įsriegiami priekinių dantų grupėje (čia dažniausiai būna pakankamas kaulo kiekis), o kiti du dantų implantai įsriegiami šoninių dantų grupės srityje. Toks metodas buvo išrastas tam, kad keltų kuo mažesnį diskomfortą pacientui ir itin mažą pooperacinį skausmą. Iškart atlikus implantaciją pagaminami fiksuoti dantų protezai ir pacientas gali mėgautis pilnaverčiu gyvenimu.

Kodėl verta rinktis „All-on-4“® dantų implantų sistemą?

Šiam dantų gydymo metodui būdingas ne tik trumpesnis implantacijos procedūros laikas, trumpesnis gijimo procesas ir mažesnė dantų implantų kaina, bet ir kiti itin vertinami privalumai:

  • Jie – nepriekaištingas analogas natūraliems dantims
  • Pagaminti iš kokybiškų medžiagų, kurios itin teigiamai veikia organizmą ir tik išimtiniais atvejais sulaukia atmetimo reakcijos
  • Palaiko natūralų žandikaulio kaulą
  • Yra itin stabilūs – nejuda ir nesikraipo valgant, bendraujant, juokiantis ir pan.
  • Visiškai atkuria kramtymo funkciją ir puikią estetinę išvaizdą

Svarbu ir tai, kad šiems dantų implantams nėra jokių amžiaus apribojimų, tad jie gali būti pritaikyti visiems, norintiems sveikos ir gražios šypsenos.

Odontologijos klinika – reikšminga implantų kokybei

Papadent“ odontologijos klinikos gydytojai puikiai supranta, kad dantys – labai svarbūs ir reikšmingi kiekvienam žmogui. Nuo tvarkingų ir sveikų dantų, gražios šypsenos priklauso ne tik bendra fizinė sveikata, bet ir psichologinė būsena – nejaučiama nevisavertiškumo kompleksų bendraujant ar diskomforto valgant.

Patyrę dantų gydytojai savo pacientus ne tik išsamiai supažindina su visa implantacijos procedūra, eiga, papasakoja apie tolesnę dantų priežiūrą, bet ir pasistengia, kad dantų implantų kaina būtų gera.

Tad išbandykite naują implantacijos procedūrą su „All-on-4“® metodu ir tiesiu keliu nužingsniuokite link sveikos šypsenos.

 

 

 

 

Fotogalerija


traffix.lt