7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Alytaus rajonas
2019 Rugsėjo 23d.
0

Po Simną pasivaikščiojo Europos paveldo dieną

title

Kiekvienais metais rugsėjo mėnesį Alytaus rajono savivaldybė organizuoja Europos paveldo dienoms skirtus renginius ir pristato vis kitą jo sritį. Šiemet rugsėjo 20 d. Simne vyko pažintinis pasivaikščiojimas ir viktorina „Kultūros paveldas Simne: pažink ir pramogauk“.

Simnas yra viena anksčiausiai Užnemunėje atsiradusių gyvenviečių. Neatsitiktinai miesto istorinė dalis yra įtraukta į Kultūros vertybių registrą, tačiau jame yra ir daugiau kultūros paveldo objektų, istorinių pastatų. Juos ir aplankė pažintinio pasivaikščiojimo dalyviai.

Apie Europos paveldo dienas, jų istoriją susirinkusiesiems papasakojo savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vyr. Specialistas, už paveldą atsakingas Vytenis Skendelis, su įdomiausiomis Simno miesto vietomis, istorijos faktais supažindino Simno gimnazijos moksleiviai bei Alytaus turizmo informacijos centro vyriausioji specialistė Birutė Malaškevičiūtė.

Pažintinio pasivaikščiojimo su Simnu dalyviai  aplankė ir išgirdo pasakojimus apie miesto istorinį centrą, sinagogą, Lietuvos partizanų kapus, esančius kapinėse, Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią bei joje esančias vertybes.

Renginio pabaigoje bažnyčioje vyko viktorina, buvo užduodami klausimai apie pasivaikščiojimo metu aplankytus objektus, Simno miesto istoriją, Europos paveldo dienas. Teisingai į juos atsakiusieji namo iškeliavo su laimėtais įvairiais siuvenyrais ir leidiniais.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt