2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
Laisvalaikis ir kultūraJaunimasŠvietimas
2019 Rugsėjo 20d.
0

Pamoką vedė ir muzikavo kūrėjas iš S. Peterburgo

titleNuotraukų galerijaM. Kubbe (viduryje) su Piliakalnio progimnazijos šeštokaisKonstantin Kondrukov nuotraukos

Į Alytų grįžo netradicinės pamokos. Į Piliakalnio progimnaziją užsuko menininkai iš Rusijos kultūrinės sostinės Sankt-Peterburgo.

Vokalistas, dainų tekstų ir muzikos autorius Maksim Kubbe, lydimas fotomenininko Konstantino Kondrukovo, apsilankė jungtinėje anglų ir rusų kalbos pamokoje, taip pat surengė kelis gyvosios elektroninės muzikos projekto „Stayhomie“ pasirodymus.

M. Kubbe su mokiniais, taip pat rusų kalbos mokytoja Stase Antanaitiene, anglų kalbos mokytoja Loreta Blaževičiene, socialine pedagoge Vilija Zenkevičiene ir progimnazijos direktore Regina Špukiene kalbėjosi apie kūrybingumą, gyvenimo tikslų siekimą pradedant mokykla, beigiant profesine veikla, kelionėmis ir kitais pomėgiais.

„Nesu žvaigždė, todėl gerai jaučiuosi, tai, ką sukūriau, dalindamasis ir su penkiais ir su tūkstančiu klausytojų“, - kalbėjo M. Kubbe, kartais organizuojantis renginius, skirtus dešimtims tūkstančių žiūrovų. „Mokyloje patarčiau kaskart įsiklausyti į mokytojus, savo mintis ir, žinoma, nepamesti to, ką jaučia, prie ko linksta jūsų širdis“, - kaskart ieškoti įkvpėpimo ir savo kelio mokiniams siūlė kitokią pamoką vedęs kūrėjas.

Nuo 1999 m., kai Dzūkijoje vyksta kitokios pamokos ir ilgųjų pertraukų koncertai, mokykloje Piliakalnio progimnazijoje lankėsi nepriklausomi kūrėjai ar jų grupės iš Lietuvos, Danijos, Rusijos ir Suomijos, kitose mokymo įstaigose grojo, netradicines pamokas vedė atlikėjai arba jų kolektyvai iš minėtų valstybių, o taip pat Airijos, Anglijos, Australijos, Austrijos, Danijos, Italijos, Kambodžos, Kanados, Lenkijos, Norvegijos, Olandijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos.

Svečių iš Sankt-Peterburgo viešbnagę pirmalytiškiams progimnazistams dovanojo alternatyviosios muzikos organizatorius Baltijos šalyse jungiantis bendradarbystės tinklas B-Altrock.lt ir neformaliosios kultūros barais Alytuje jau beveik 10 metų besirūpinantys Oganes ir Rūtai Arakėlian.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt