-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
Laisvalaikis ir kultūra
2019 Rugsėjo 19d.
1

30-asis Alytaus teatro sezonas prasideda

titleNaujoji Alytaus miesto teatro meno vadovė A. KavaliauskaitėKristinos Sabaliauskaitės nuotr.

Pasitikdamas neeilinį sezoną Alytaus miesto teatras pristato daug naujų dalykų: naujas šūkis, naujos kūrybinės pajėgos, nauji iššūkiai ir užmojai.

30-ojo teatrinio sezono pradžia –  rugsėjo 20-ąją, penktadienį – su vidurdienio akcija ir premjeriniu spektakliu „Freelanceriai“, o rugsėjo 21-ąją, šeštadienį – „Com•moon•a“.

„Vedu tave su meile. Teatras“, - tokiu šūkiu Alytaus miesto teatras pasitinka naująjį teatrinį sezoną ir drąsiai dalijasi savo jausmais. Pasiryžęs vesti, atvesti, pakviesti, palydėti žiūrovą - teatras kuria tvirtą sociokultūrinį ryšį su kiekvienu jų ir tiki savo vizija - būti atvira erdve, kurti atvirą dialogą su kiekvienu žmogumi.

„...Meilė, kaip ir kūryba – tai ištisinis procesas, prasidedantis nuo svaigaus įsimylėjimo (kūryboje – idėjos) iki nepagrįstų lūkesčių, nusivylimo, išdavysčių,(pasi)aukojimo. Meilė toli gražu nėra tik tam tikras biologinis, na daugiausiai psichologinis, vyksmas, kuris yra skirtas žmonių giminei pratęsti. Man labiau priimtina kosminė meilės prasmė, kur ji, anot Dantės, „judina saulę ir kitas žvaigždes“. Tokia yra ir visos kūrybos esmė – judinti ir keisti pasaulį, nebijant kalbėti ne tik apie gerus, bet ir apie skaudžius dalykus...“, - mintimis dalijasi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Naujasis teatro sezonas penktadienį bus netikėtas miestelėnams. Vidurdienį Rotušės aikštėje sutiksime ... didelį būrį nuotakų, o vakare žiūrovai kviečiami pamatyti premjerinį režisierės Agnės Dilytės spektaklį „Freelanceriai“, kurio fabula itin aktuali ir šiandien: kaip gyvena ir kiek aukoja žmogus, vydamasis savo svajonę.

Šį sezoną Alytaus miesto teatro meno vadovės pareigas pradėjo eiti teatrą ir miestą prisijaukinusi aktorė ir režisierė Andra Kavaliauskaitė, į Alytų parvežusi aukščiausią Lietuvoje teatro apdovanojimą „Auksinį scenos kryžių“ ir už kūrybinius pasiekimus įvertinta Alytaus miesto kultūros premija. Naujoji meno vadovė taip pat kurs vaidmenis scenoje bei neapleis režisierės darbo. Pavasarį planuojamas naujas būsimos trilogijos („Seen“, „Ki(t)okia“)) spektaklis „Neišmylėtieji“, kalbantis apie vaikus, pritrūkusius artimųjų meilės. Premjera žadama pavasarį.

Jubiliejinis 30-asis Alytaus miesto teatro sezonas, anot meno vadovės,  bus dosnus premjerų. Be jau minėtos, žiūrovų laukia spektakliai skirti vaikams ir suaugusiems, kuriuos kurs Lietuvos ir užsienio režisieriai – Tenesio Viljamso „Geismų tramvajus“ (rež. Suren Šahverdian), „Kupriukas muzikantas“ (rež. Jonas Gaižauskas), Viljamo Šekspyro „Makbetas“ (rež. Paata Tsikolia), „Neišmylėtieji“ (rež. A. Kavaliauskaitė) ir...

„Nė kiek nepadidindama vis kartoju: be galo džiaugiuosi, kad šį sezoną pradedame su dar gausesne trupe, į kurią su sava kūrybine (ir ne tik) energija atkeliauja du teatro aktoriai. Nepaslaptis, viena didžiausių režisieriaus svajonių - kurti su tais, kurie ne tik nepriekaištingai atlieka gautas užduotis, bet kurie patys labai stipriai prisideda prie naujų gimimo. Tie, kurie nėra tik užduočių įgyvendintojai, atlikėjai, o yra kūrėjai...“ - kalba meno vadovė A. Kavaliauskaitė . Šį sezoną Alytaus teatro trupę papildė du teatro aktoriai Povilas Adomaitis ir Petras Baronas.


Komentarai

1
Komentuoti
Vytautas2019-09-20
labai šaunu
traffix.lt