-2 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiAlytusLaisvalaikis ir kultūra
2019 Rugsėjo 23d.
5

Prie piliakalnio I Alytuje miestelėnai šventė baltų vienybę (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

titleNuotraukų galerija

Sekmadienį, vadinamą rudens lygės dieną Alytuje buvo minima Baltų vienybės diena. Šia proga Alytaus kraštotyros muziejus miestelėnus ir miesto svečius sušaukė į sąšauką „Mes – baltai“ prie Piliakalnio I Alytuje.

Ant piliakalnio ugnį įžiebė vaidila.

Klausėmės, kaip dainuoja „Šalavija“.

Nors sunkiai, bet įsidegė šiaudų skulptūros.

Paskutinįsyk originalias šiaudų skulptūras, tiesa, ne skirtas sudeginimui, o sukurtas pirmosios Alytaus roko operos „Žuviaganys“ premjeros scenovaizdžiui, čia buvome matę jau gana seniai, prieš 15 metų.

Šįkart šieno skulptūros buvo vienkartinės, liepsnojančios, Nemuno upės krante, stovyklos „Ženklai ir simboliai“ metu, specialiai sukurtos.

Baltų vienybės renginys tapo tikrai išskirtiniu, o šventę, matyt, turėtume vadinti Dzūkijos sostinės metų reginio vardu.

Tai buvo vienas iš retesnių atvejų, kai tam, kad surengti ypatingą įvykį, nereikėjo kviestinių garsenybių, samdomų artistų, atlikėjų ar daug lėšų.

Nuoširdų, jautrų, o kas šiais laikais ne mažiau svarbu – neįkyriai pateiktą, išjaustą vakarą – dovanojo miesto kraštotyrininkai su bendraminčiais, vietiniais senosios lietuvių praeities mylėtojais.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

5
Komentuoti
Žiūrovas2019-09-23
Na, iš tiesų operatoriaus darbas puikus. Šventė irgi buvo šauni. Gal trūko garso, nes toliau stovintieji nelabai ką girdėjo. Na ir oras buvo nelabai palankus. Bet pasidžiaukime kaip gražiai degė fakelai link piliakalnio, kokios įspūdingos skulptūros. Stebėjau pasiruošimą – skulptūrų darymą, vien fakelus sustatyti kiek laiko reikia. Manau reikia pasidžiaugti, kad susibūrėm, padainavom, ugnį pagerbėm. O kas nedirba, tas ir klaidų nedaro.
:D2019-09-23
Operatoriui 10 balų, galim pagalvot koks būtų geras video jeigu "šventė" būtų pavykusi.
Dgjj2019-09-23
O karabasas buvo
Dūmtraukis2019-09-22
Bet vedantysis būti galėjo. Viskas gerai, tik organizacinio darbo akivaizdžiai trūko.
Jotvingis2019-09-22
Super! Be pompos, subtiliai, su meile ir iš širdies renginys.Ačiū muziejininkams.
traffix.lt