-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
AlytusSportasVerslasPolitika
2019 Rugsėjo 12d.
1

Alytaus merui ir tarybai skirta dar viena peticija

titlePeticiją „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ inicijavo sporto mokyklos pastate dirbantys dziudo treneriai Cimbolai

Alytaus sporto mokyklos pastatą Baltijos kelio dieną apkabinę alytiškiai su protesto akcija pradėjo ir parašų rinkimą, o šiomis dienomis tai virto peticija, kurią jau galima pasirašyti ir internetu.

Peticija „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ yra skirta miesto tarybai, peticijų komisijai ir merui. Tai – jau trečioji peticija, kuri per mėnesį ir kelias dienas pasieks Dzūkijos sostinės vadovą N. Cesiulį, o tai taps iki šiol neregėtu rekordu miesto savivaldos istorijoje.

Peticiją, kurią inicijavo sporto mokyklos pastate dirbantys dziudo treneriai Dainius ir Egesta Cimbolai, pasirašo Alytaus sporto bendruomenė ir kiti alytiškiai, Lietuvos Respublikos piliečiai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Peticijų įstatymo 3 straipsnio pirmos dalies 3 punktu, bei 14 straipsnio nuostatomis. Jie kreipiasi į Alytaus miesto savivaldybės tarybą, miesto merą ir peticijų komisiją prašydami kreipimąsi pripažinti peticija.

Įvardijama, kad „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ peticija atsirado dėl šių priežasčių:

1. Alytaus miesto savivaldybės vadovai viešai paskelbė, kad yra svarstomos Alytaus sporto mokyklos pastato, esančio Anzelmo Matučio g. 14, pardavimo galimybės.
2. Alytaus miesto savivaldybės vadovai (mero ir vicemerai) viešai pranešė, kad parduodant sporto mokyklos pastatą bus siekiama pagerinti sąlygas čia sportuojantiems.
3. Kad Alytaus sporto mokyklos pastato pardavimui būtų sudarytos galimybės, nebūtų sudaromos kliūtys, į miesto savivaldybę buvo kviečiami kai kurie bokso ir dziudo sporto atstovai, taip pat skubos tvarka apklausta miesto kūno kultūros ir sporto taryba, o jų pavienės nuomonės (tiksliau – konteksto ištraukos) viešoje erdvėje tendencingai buvo panaudotos kaip apibendrinančios.
4. Kad Alytaus sporto mokyklos pastatas būtų parduotas, nepritaria nemaža (kone didžioji) dalis miesto gyventojų, o tai tai liudija įvairios apklausos. Alytiškiai istorinio „sporto meka“ vadinamo pastato išsaugojimui yra pritarę ir jį drauge apkabinę Baltijos kelio dieną bei surengę protesto akciją „Sporto mokyklos pardavimui – STOP: apkabinkime Alytaus sporto meką!“ (tiesioginės videotransliacijos įrašas; videoreportažas).
5. Kad Alytaus sporto mokyklos pastatas A. Matučio g. 14 būtų parduotas, nepritaria ir čia veikiančių sporto šakų atstovai – „Dziudo simba“, taip pat sportininkai, treneriai vienijami Alytaus sambo ir dziudo imtynių federacijos bei kiti klubai, jų rėmėjai, esami, buvę auklėtiniai bei šių artimieji.
6. Minėtos organizacijos Alytaus sporto mokyklos pastato patalpomis sporto treniruočių, nacionalinių ir tarptautinių seminarų, turnyrų organizavimui naudojasi teisėtai.

Peticijos „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ tikslai:

7. Išsaugoti pastatą, per metų metus tapusį Alytaus sporto meka, o pastaraisiais metais itin svarbų vaidmenį turintį miesto kovinių sporto šakų bendruomenei.
8. Siekti, kad pastato savininkė Alytaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su šioje peticijoje minimomis ir kitomis organizacijomis, dar labiau didintų sporto mokyklos patalpų užimtumą, pagerintų infrastruktūros tinkamumą, taip pat augintų patrauklumą, išskirtinumą per sportą, kūno kultūrą ir jaunimo prevenciją.

Peticijos „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ pageidavimai, reikalavimai ir siūlymai:

9. Pageidaujame, kad Alytaus miesto savivaldybės vadovai, vietoje Alytaus sporto mokyklos pastato pardavimo eskalavimo ir tariamų geresnių sąlygų sportuojantiems čia sudarymo, imtųsi realių veiksmų galimoms vietos ir išorės investicijoms pritraukti į būtiną labiau apleistų statinio dalių atnaujinimą (renovaciją).
10. Reikalaujame atsisakyti ketinimų pastatą parduoti, o jo sportinio vystymo, atnaujinimo (renovacijos) atveju išsaugoti ir pagal esamas (ankstesnės renovacijos metu galimai užkonservuotas) vertingąsias architektūros savybes išryškinti, gerai matomam statiniui suteikiant dar svarbesnį akcentą miesto senamiestyje.
11. Siūlome, kad sporto mokyklos senojoje dalyve būtų svarstoma vieningo (specializuoto) sporto muziejaus įkūrimo galimybė

Peticijos „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ autoriai grindžia, kad „skatinant, plėtojant vietos savivaldą, kaip demokratinės valstybės raidos pagrindą, LR vietos savivaldos įstatymas reglamentuoja ir gyventojų apklausą siekiant įtraukti bendruomenę spręsti svarbiausius savivaldos klausimus, taip pat siekiant bendruomenės ir atskirų savivaldybės gyventojų, bei institucijų interesų derinimo“, todėl prie peticijos prideda:

12. Ne tendencingą (ne užsakytą), o viešą apklausą, pagrindžiančią, kad už Alytaus sporto mokyklos pastato NEpardavimą pasisakė 85 proc.
13. Sporto, miesto politikų bendruomenės pasisakymus prieš pastato pardavimą, pritarimas jo tolesniam naudojimui sportui viešame, atvirame Alytaus m. kūno kultūros ir sporto tarybos posėdyje (videotransliacijos įrašas).
14. Viešą dziudo trenerių D. ir E. Cibolų bei Alytaus dziudo auklėtinių, jų tėvų (artimųjų), rėmėjų bendruomenės pareiškimą „Visuomeniniai pastatai turi tarnauti miesto žmonėms“ (originalus tekstas).
15. „STOP – sporto mekos pardavimui, TAIP – Alytaus sporto mokyklos išsaugojimui ir atnaujinimui!“ peticijos parašus popierinėse formose ir parašus, renkamus Peticijos.lt platformoje ČIA.


Komentarai

1
Komentuoti
Griauti2019-09-13
GriAuti ta mėšlą o sportas yra pats didžiausias sudas
traffix.lt