4 c Alytus
Penktadienis, Lapkričio 27d.
VideoreportažaiVerslasPolitika
2019 Rugsėjo 12d.
17

Sklypų skandalas: miesto administracijos vadovas posto savo noru nepaliks (©️ VIDEO. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAdministracijos direktorius R. JuonysAlytausgidas.lt nuotr.

Alytuje vyksta iki šiol neregėtas sklypų skandalas.

Į specialią konferenciją šią savaitę kvietė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, pavaduotojai Šarūnas Klėgeris, Jurgita Šukevičienė, joje aštriai pasisakė ir buvęs savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas.

Pastarasis politikas, prie kurio buvo pradėti formuoti paskutinių mieste turimų žemių grąžinimo gyventojams, pripažino ne tik galimą savo klaidą, kad sutiko su „architektūros skyriaus“ pageidavimais dėl „detaliųjų planų“ formavimo, tačiau ir įvardijo galimų žemgrobystės atvejų kainą – „iki 2 mln. eurų“.

Tiek V. Jastremsko, tiek mero kalbose buvo minimas buvęs N. Cesiulio ir Jurgio Krasnicko patarėjas, dabartinis Alytaus miesto savivaldybės administracijos vadovas Rolandas Juonys, rugpjūčio 23 d. pasirašęs dokumentus dėl fizinių asmenų per Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) norimų susigrąžinti žemių.

„Nematau tolesnio darbo su administracijos direktoriumi (R. Juoniu)“, - ankstesnėje konferencijoje nukirto meras N. Cesiulis, kuris patvirtino, kad dėl savivaldybėje susidariusios galimai korupcinės situacijos (kai „vietoje 10 arų sklypų suformuojami po 60 arų") ir viešojo intereso gynimo kreipėsi į Lietuvos Respublikos prokuratūrą.

Dėl N. Cesiulio ir kitų konferencijoje dalyvavusių asmenų pareiškimų į savo konferenciją pakvietė anksčiau situacijos nekomentavęs administracijos direktorius R. Juonys.

ATNAUJINTA

„Dėl paaiškėjusių tiesos neatitinkančių aplinkybių“, - teigia prakalbęs R. Juonys, konferencijoje papildomai pateikęs „išsamią teisinę informaciją dėl rezonansą visuomenėje sukėlusių žemės sklypų teisės aktų nustatyta tvarka pateiktų NŽT bei žemės grąžinimo piliečiams procedūrų specifikos“.

Konferenciją pradėjęs R. Juonys kalbėjo apie „sudėtingą žemės grąžinimo procesą” ir privalomą grąžinimą pagal naujausius vyriausybinius nurodymus.

„Aš patikrinau visus sklypus”, „Teisės aktai man nesuteikia teisės rinktis, kokius sklypus grąžinti, o kokių - ne"…, „Aš tiktai perdaviau sklypus valstybei”, - lakoniškai dėstė ir kaskart į savo žemių laukiančiųjų, nesulaukiančių vaidmenį žiniasklaidos atstovams įsijausti siūlė R. Juonys.

Apie grąžinamų sklypų paskirtį savivaldybės administracijos direktorius taip pat minėjo, kad „nenorėjo tęsti blogos tradicijos, kurias pradėjo buvęs administracijos direktorius V. Jastremskas” ir grąžinimui per NŽT atidavė visus sklypus, jų nesirinkdamas, ar jis būtų gyvenamosios, ar komercinės paskirties.

Dėl mero N. Cesiulio kreipimosi į prokuratūrą, R. Juonys tvirtino, kad „viešasis interesas yra ne miesto praturtėjimas, o žmonių teisė atgauti savo turtą”.
 
„Esu įsitikinęs, kad meras yra suklaidintas”, - baigė R. Juonys.

Dėl didesnių nei 10 arų dydžio sklypų grąžinimo administracijos direktorius atsakė, kad žmonės galėjo „kooperuotis" ir žemę atgauti drauge.

Dėl tolesnio darbo su N. Cesiuliu R. Juonys atsakė kitaip nei meras ir patvirtino, kad „nėra užgaulus žmogus", o jį direktoriaus postą patvirtino miesto taryba.

Trauktis savo noru R. Juonys nepageidavo, o atsakydamas į klausimus teigė, kad, kaip baigsis jam nemaloni situacija, nespėlios, nes „nėra azartiškas žmogus".

Baigdamas susitikimą su žiniasklaida administracijos direktorius dar kartą paminėjo merą N. Cesiulį ir informavo, kad apie jo atsakomąją konferenciją informuotas nebuvo, mat yra išvykęs į Alytui draugišką Baltarusijos miestą Gardiną.

Alytausgidas.lt videoįrašas:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

17
Komentuoti
Taip taip2019-09-13
Ponas Jastremskai jūs viską gerai planuojate: geriausia gynyba-tai puolimas. Prokuratūra manoma ir išsiaiškins, ar galima slėpti sklypus, ar komercinius sklypus reikėjo projektuoti pirmiausia, ar galima naudotis valstybės tarnautojo padėtimi ir savo nuožiūra spręsti kaip turi būti atliekama žemės reforma. Priminsiu, kad viešasis interesas tai Lietuvos žmonės o ne savivaldybės administracija.
Vytautas Jastremskas2019-09-13
Nuoroda: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3120234464685405&id=100000966475074
Vytautas Jastremskas2019-09-13
Rolando Juonio buvo paminėta ir mano pavardė, todėl jaučiu pareigą pasisakyti. Reziumuojant: nėra tokio teisės akto, kuris įpareigotų direktorių perduoti NŽT komercinius sklypus, jeigu jų planavimo tikslas nebuvo atsiskaitymas su eilėje laukiančiais piliečiais. Tai patvirtino ir Nacionalinės žemės tarnybos Teisės departamento darbuotojai. Nepagrįstų piliečių pretenzijų tenkinimai kelia klausimų dėl tokių veiksmų skaidrumo ir nepadeda įgyvendintų Vyriausybės sieko užbaigti žemės reformą 2019 metais. Visas pokalbio su NŽT darnuotoju tekstas pernelyg ilgas, kad tilptų komentare, todėl įdedu nuorodą: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3120234464685405&id=10000096...
Bravo, Jurgi2019-09-12
Stebiu batalijas. Negaliu nepagirti Jurgio ir Co, puiki rezisura. Viskas teiseta ir politkorektiska. Ko vertos Juonio kabutes pirstais.
Idiliska pasakecia sugadina tik Janciausko seselis. Bet ne visi supras, ka tai reiskia.

Ar tai pabaiga?
Rimtas2019-09-12
Jeigu įstatymas nurodo, kad galima rinktis iš visų suformuotų sklypų, kodėl kažkoks valdininkas turis spręsti kiek pakaks 50 ar 70 sklypų. Atsibodo valdininkų savivalė ir nebaudžiamumas.
NZT2019-09-12
Pasak K. Žukovskos, šiuo metu Alytaus mieste į turėtą žemę nuosavybės teisės dar neatkurtos 34 piliečiams, kurie gali rinktis iš 50-ies laisvų NŽT dispozicijoje esančių sklypų. Jei bus įtraukti ir tie 20 Alytaus miesto savivaldybės administracijos NŽT rugpjūčio 23 d. perduoti sklypai, piliečiai galės rinktis iš 70-ies sklypų.

Kas gali paneigti, kad už tų likusių 34 išvadų nestovi organizuota grupė? Kodėl jie nesirenka iš 50 galimų sklypų? Visi 50 blogi? Iš kur jie žino, ką yra suplanavusi savivaldybė? Kas tie "paprasti zmones", samdamtys prabangius advokatus ir torpedas? Daug klausimų.
nesuprantu2019-09-12
Jeigu įstatymas nurodo pranešti NŽT apie visus sklypus, kodėl meras į prokuratūrą kreipėsi ne dėl buvusio direktoriaus veiksmų, nuslėpiant dalį sklypų, o dėl esamo, įvykdžiusio įstatymo raidę.
Tai yra Sensacija!2019-09-12
Pirmą ir gal vienintelį kartą atkurtos Lietuvos istorijoj valstybės tarnautojas Jastremskas praeitoje Alytaus mero spaudos konferencijoje viešai prisipažino, kad išanksto susitaręs su kitais valstybės tarnautojais naudodamasis savo tarnybine padėtimi slėpė geriausius suformuotus žemės sklypus ir trugdė juos grąžinti teisę turintiems juos gauti Lietuvos respublikos piliečiams. Manau tai yra tyčinis valstybės tarnautojo nusikaltimas. Čia jau turėtų grėsti baudžiamoji atsakomybė. Čia ne Alytaus sensacija, čia sensacija visos Lietuvos mastu, tokio atvėjo tikrai dar nebuvę.
MML2019-09-12
Cia reikia iskviesti šitam ,, veikėjui" kitokia laidą ir žurnalistus bei parodyti eteryje Lietuvos žmonėms.
xx2019-09-12
fuuu atsiktinai susisitiko.... korupcine ziurke...
Gur2019-09-12
Atsitiktinai susitiko su Jančiausku? Netikėta.
Mldc2019-09-12
Liuks Rolandai.
Fu2019-09-12
kaip šlykštu. Juony, turek sarmatos ir atsistatydink . Ar negėda?
Janciauskas2019-09-12
Iskalbinga nuotrauka, Juonys ir jo palyda: Krasnickas, Leonavicius ir Radzeviciute. Ar jie irgi netycia sutiko uz zemes aferas nuteista Janciauska kavineje? :) Pukuotuku samburis, nors prie sirdies dek.
Alytiškis2019-09-12
Manau mero patirties stoka išlindo, jo nuomonę pakeisti labai lengva pašnibždant į ausį bet kokią nesamonę.
to programuotojas2019-09-12
Nauji draiveriai mąstymą pakeičia kaip mat :)
Programuotojas2019-09-12
Meras paskelbia R. Juonį savo patarėju. Neužilgo jį pasiūlo administracijos direktoriumi. Alytiškiams taip ir liko neaišku, kas taip greitai perprogramavo mero smegenis
traffix.lt