1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
Laisvalaikis ir kultūraTransportas
2019 Rugsėjo 11d.
11

Po pasaulį keliaujantys aviatoriai nusileidimui Lietuvoje pasirinko Alytų (NUOTRAUKOS)

titleNuotraukų galerija

Aviatoriai iš Anglijos, garsėjantys savo kelionėmis po Europą, nusileidimui Lietuvoje pasirinko Dzūkiją.

Nuosavus „Piper Warrior“ trys anglų pilotai ir jų įgulos nusodino Alytaus aerodrome. Lėktuvus palikę aptarnauti Alytaus aeroklube keliautojai nuvyko į miesto centrą. Naktį praleidę pasirinktame viešbutyje aviatoriai pratęsė kelionę.

Į Alytaus aerodromą anglai atvyko iš Liepojos (Latvija), prieš tai buvo nusileidę Tartu (Estija)  ir Sankt-Peterburge (Rusija). Į Rusiją keliautojai nusigavo iš šalia Cirencestyro (Anglija), Kembe esančio, Cotswolds aerodromo.

Pakeliui į S. Peterburgą aviatoriai skrido per Orknio salas (Škotija), užsuko į Bergeną (Norvegija), Vesterosą (Švedija) ir Turku (Suomija).

Keliaujančių aviatorių grupė pasivadinusi „Freedom Aviation“, jos lyderis David R. Smith su kolegomis, iš Alytaus dar pasieks Lenkiją, o po to skris į gimtąją Angliją.

Savo lėktuvais aplankytų vietų žemėlapyje anglai jau yra pažymėję Normandijos, Korsikos, Sardinijos salas, Airiją, Austriją, Čekiją, Ispaniją, Italiją, Kroatiją, Prancūziją, Rumuniją, Škotiją, Vengriją, Vokietiją.

„Šaunu, kad mūsų aerodromo siūloma paslauga, jos kokybė užsienio ir Lietuvos aviatorius tenkina, atvykstančiųjų privačiais lėktuvais skaičius Alytuje auga. Jis galėtų būti dar didesnis, tam reiktų atnaujinti pakilimo-nusileidimo taką, patobulinti aerodromo infrastruktūrą ir padidinti žinomumą“, - sako vienu jaukiausių Lietuvoje vadinamo aerodromo valdytojas, Alytaus aeroklubo vadovas Kęstutis Urbanavičius. Pasak jo, iš Alytaus taip pat galima skristi į verslo ir kitas individualias keliones, tam aeroklubas savo lėšomis yra įsigijęs amerikiečių gamybos „Cessną“. Šis lėktuvas, kuriuo be sustojimo galima skristi 1 tūkst. kilometrų, naudojamas ir apžvalginiams skrydžiams virš Alytaus, Dzūkijos.

Sportiniams ar laisvalaikio skrydžiams Dzūkijos sostinės aviatoriai naudoja ir rusišką pusiaukarinį akrobatinį „Yak 52“, pramoginiams skraidinimams taip pat puikiai tarnauja turima lenkiška „Wilga“ bei pastaraisiais metais nusipirktas vokiškas sklandytuvas Bergfalke".

AN 2" lėktuvas, vadinamas „kukurūznikas", Alytaus aerodrome kol kas naudojamas pažintiniais, edukaciniais tikslais. „Alytus ore" šventės metu lėktuvo viduje buvo atidaryta ir ikišiol veikia originali ,Alytaus aerodromo istoriją pasakojanti, dizainerio Leono Žukausko sukurta minisekspozicija.

Aerodromas įsukūręs I Alytuje, Nemuno upės pašonėje, veikia nuo 1939 metų.

Seniausiu aerodromu Dzūkijoje rūpinasi, pagal sutartį su valstybe dar apie 60 metų (iki 2078-ųjų) tai darys vietos aeroklubas, čia bazuojantis nuo 1959 m.

Fotogalerija


Komentarai

11
Komentuoti
Gintaras2019-09-12
> šitiek metų tam aerodrome buvo tyla tyliausia...
Aha, tik kažkodėl visai neseniai kažkas, pasivadinęs I-jo Alytaus gyventoju, piktinosi metų metais vos ne kiekvieną dieną lėktuvų keliamu triukšmu :) Kas domisi, tas puikiai žino kiek daug visokiausių renginių aerodrome vyksta, ir kiek daug svečių iš visos Lietuvos bei užsienio privažiuoja. Juos "išskėstomis rankomis" pasitinka Alytaus viešbučiai, kavinės, restoranai. Ir tie renginiai yra unikalūs, jokioje kitoje vietoje jų organizuoti neįmanoma. Jei bus sunaikintas aerodromas, joks LEZ to nekompensuos. O aplinkiniai gyventojai turės kęsti dar didesnį transporto keliamą triukšmą, kvėpuoti gerokai labiau užterštu oru ir "srėbti" visas kitas, su pramoniniu rajonu susijusias pasekmes.

> o tuo tarpu alkstantys tavo vaikai ziures gailiom akim..
ačiū tamstele, kad rūpiniesi mano vaikais, bet jie tikrai nebadauja. Jei mokėsi paprašyti, dar ir tau galės bandelę nupirkti, kad alkanu skrandžiu nebambėtum :)
šaunuoliai2019-09-12
Tikri šaunuoliai Alytaus aviatoriai. Didžiausia pagarba ir sėkmės
Buduliams2019-09-12
Jei nesidomite, tai dar nereiškia, kad niekas aerodrome nevyksta. Siūlome aviatoriams skelbti viską apie aerodromą žiniasklaidoje, kad tokie buduliai užsičiauptų
Rtuodhjk2019-09-12
Jau mafija sujudo
Kas kvietė2019-09-11
Spėju kad kas šėrina feisbuke, tas ir kvietė ;)
Haris2019-09-11
Jau neilgai tūpinės. Tuoj kiniečiai kiosku pristatys ir bus ramybė.... Nereikia mums čia tų skrajūnų... LEZ - jėga!!!!
to gintaras2019-09-11
o tuo tarpu alkstantys tavo vaikai ziures gailiom akim, kaip turtingojo privat lektuvelis **** ratais aplink savo alytaus vilas.
:) 2019-09-11
Labai juokinga - šitiek metų tam aerodrome buvo tyla tyliausia, o dabar, jau kelios dienos, tik skraido ir skraido :) :) :) Kaži, kur buvot iki paskelbimo apie LEZ`ą? :)
Gintaras2019-09-11
Daugiau reklamos užsienyje, socialiniuose tinkluose ir Alytaus aerodromas bus puikiai žinomas visoje Europoje. O tada, pasitelkus ir kolegų iš užsienio pagalbą, "suknistiems" politikams bus galima "juodu ant balto" argumentuoti, kad aerodromo pavertimas LEZ būtų didžiausia nesąmonė.
nu2019-09-11
vai kaip reikia orouosto joppapa net trys lektuvai nuslaido nunu modernus senas zylas kura uzpila sale degaline kavos atsigert dar toleliau kavine su sveciu namais pernakvoc modernu desimtmecio yvykis o beto kas cia juos kviete tokia parodija surengt idomu idomu...
Vizija2019-09-11
Ir aš noriu paskraidyti.
traffix.lt