24 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 16d.
SportasKrepšinis
2019 Rugsėjo 10d.
1

S. Krukis: „Smagu, kai treniruotis ateina ir buvusių auklėtinių vaikai“

title33-ejus metus treneriu dirbantis krepšinio specialistas S. Krukis (nuotraukoje – viduryje) yra sakęs, kad „dar vieną kartą išleisiu, o kokio lygio – pamatysime“

„Krepšinį aš pradėjau žaisti būdamas 10-ies metų“, - prisimena vienas labiausiai patyrusių Alytaus krepšinio trenerių Sigitas Krukis, savo būsimus auklėtinius žengti pirmus žingsnius krepšinyje raginantis nuo 7-erių.

Vaido Čepukaičio, Žygimanto Janavičiaus, Tomo Ivanausko, Sauliaus Kazevičiaus, Granto Vasiliausko ir kitų Alytaus krepšininkų treneris per savo karjerą yra matęs įvairiausių sėkmės istorijų, taip pat ir kitų scenarijų, tačiau pagrindinė siekiamybė visuomet yra pastoviai siekiamas rezultatas.

„Tai – sportas, čia geriausias įvertinimas ir rezultatas yra pergalė, o šventės – medalis sezono pabaigoje“, - pasakoja S. Krukis.

Įdomu pastebėti, kad visos S. Krukio iki šiol treniruotos trys kartos tapo Lietuvos moksleivių krepšinio lygų prizininkais ar čempionais.

„Taip, būna talentingesnių ar mažiau talentingesnių vaikų, tačiau reikia dirbti ir teigiamą rezultatą pasiekti pavyksta“, - sako treneris, nemėgstantis skirtingų kartų vadinti „netalentingomis“ ar „negabiomis“.

Iki šiol S. Krukis vaikų ir jaunimo krepšinio aikštelėse daugiausia dirbo su 1975, 1989 ir 1999 metų gimimo žaidėjais.

„Smagu, kai treniruotis ateina ir buvusių auklėtinių vaikai“, - džiaugiasi treneris, su 1975 m. karta du kartus laimėjęs „bronzą“, su 1989 m. generacija  dusyk tapę „sidabriniais“.

„Tiesos dėlei – čempionatai anksčiau vykdavo kas antri metai, tad minėti pasiekimai šiandien – dar svaresni“, - pastebi S. Krukis, su 1999 m. karta laimėjęs auksą, sidabrą, ir bronzą.

„Medalių svorį žinau“, - tvirtina treneris, kurio buvę auklėtiniai V. Čepukaitis ir Ž. Janavičius dukart pasipuošė ir Europos sidabru, o G. Vasiliausko trofėjų lentynėlėje – ne tik du Europos sidabrai, bet ir senojo žemyno ir pasaulio bronza.

Panašu, kad Alytuje pastaraisiais metais dirba kone rekordinis krepšinio trenerių skaičius, ar medalių bus daugiau?

„Alytaus SRC dirba 5 berniukų treneriai ir 3 mergaičių trenerės. Kiek trenerių dirba kitose organizacijoje – nežinau, bet visiems kolegoms linkiu ugdyti auklėtinius ir su jais iškovoti medalius Lietuvos moksleivių krepšinio lygos pirmame divizione bei pan.“, - linki treneris.

33-ejus metus treneriu dirbantis krepšinio specialistas yra sakęs, kad „dar vieną kartą išleisiu, o kokio lygio – pamatysime“. Ar tai reiškia, kad S. Krukis renka jau ketvirtąją savo auklėtinių kartą?

„Taip, kviečiu krepšinį pas mane lankyti 2012-aisiais ir ankstesniais metais gimusius berniukus”, - su sau savitu kuklumu pasireklamuoja S. Krukis.


Komentarai

1
Komentuoti
Alytiškis2019-09-10
Tik labai gaila,kad beveik neivienas išugdytas talentas,taip už Alytų ir nežaidžia,tik prieš,
traffix.lt