-1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiAlytus112VerslasAktualijosPolitika
2019 Rugsėjo 9d.
13

Meras N. Cesiulis kreipėsi į prokuratūrą: „Kalbame apie milijonus“ (©️ VIDEOĮRAŠAS. ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Pirmadienio popietę Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis bei jo pavaduotojai Šarūnas Klėgeris ir Jurgita Šukevičienė buvo suplanavę savivaldybės tarybos daugumos pasitarimą, po to – kas darbą su dokumentais, o kas – pasitarimą su kuruojamų skyrių specialistais.

Kiek netikėtai Dzūkijos sostinė vadovų dienotvarkėje atsirado dar viena ir itin karšta  tema – iš anksto neplanuota konferencija Rotušėje.

Ką tokio ypatingai svarbaus miesto vadovai panoro pasakyti savo rinkėjams?

ATNAUJINTA

Konferenciją pradėjo meras N. Cesiulis. Jis pasidalino nerimu dėl Alytaus mieste grąžintinų žemių.

Meras patvirtino, kad dėl viešojo intereso gynimo jau kreipėsi į prokuratūrą.

„Kalbame ne apie šimtus tūkstančių eurų, o apie milijonus", - grėsmingą situaciją įvardino miesto vadovas.

Paklaustas apie susidariusią situaciją, N. Cesiulis įvardino problemą ir detalizavo, kad grąžinant žemes Alytaus mieste kai kuriuos galimai įtartinus dokumentus pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys.

„Aš nematau tolesnio darbo su administracijos direktoriumi R. Juoniu“, - patikslino meras.

R. Juonys – administracijos direktoriaus pareigas kol kas einantis asmuo, jis – buvęs mero N. Cesiulio, o dar anksčiau – ir buvusio miesto mero Jurgio Krasnicko patarėjas.

Pasak mero N. Cesiulio, R. Juonio paprašyta geranoriškai atšaukti jo pasirašytą dokumentą dėl žemių perdavimo Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT).

Meras stebėjosi, kad žemės grąžinimo laikotarpio pabaigoje buvo numatoma atiduoti 9-is sklypus, o jų atsirado 20 ir ne po 10 arų, jie suformuoti kur kas didesni (kai kuriais atvejais – net 60 arų). Negana to, sklypai, kurie turėjo būti suformuoti kaip gyvenamosios paskirties,  grąžinimui buvo paprašyti kaip komerciniai.

„Žemių grąžinimo procedūros pradėtos praeitoje kadencijoje“, - patikslino buvęs miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, kurio teigimu, sklypai buvo pradėti formuoti „architektūros skyriaus“ iniciatyva, tenkinant „detaliųjų planų“ poreikį,

„Buvo suformuoti 9-i didesni nei 10-ies arų dydžio sklypai. Kodėl taip buvo padaryta, aš nežinau. Galbūt buvo padaryta žmogiška klaida“, - prisipažino buvęs administracijos direktorius, teigęs, kad už tai, jeigu tai buvo jo klaida, prisiimsiantis asmeninę ir politinę atsakomybę.

„Nuo milijono eurų iki dviejų“, - galimai nesąžiningai norimų susigrąžinti sklypų kainą rinkoje įvardijo V. Jastremskas. Minėtos sumos sklypus Alytaus miesto savivaldybės direktorius R. Juonys NŽT, grąžinimui fiziniams asmenims, perdavė rugpjūčio 23 d.

„Didelio skandalo dar nėra, nes sklypai kol kas nėra grąžinti“, - kalbėjo N. Cesiulis, tikėdamasis deramo prokuratūros, teisėsaugos darbo ginant viešąjį interesą.

Žiūrėkite Alytausgidas.lt tiesioginės transliacijos videoįrašą:

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

13
Komentuoti
nuomone2019-10-05
saunuolis sis Meras.manau,kad tokio baardako,koks iki siol buvo,nebus.
Vidas2019-09-16
Kada pagaliau nustos siautusi mafija? Zinomi sitie administracijos veiksmai sukciaujant ir kitose srityse. Konferecijose apsimetineja aukso zmonemis. Siaubinga ir ziureti kai meluoja
Tai yra Sensacija2019-09-12
Pirmą ir gal vienintelį kartą atkurtos Lietuvos istorijoj valstybės tarnautojas Jastremskas Alytaus mero spaudos konferencijoje viešai prisipažino, kad išanksto susitaręs su kitais valstybės tarnautojais naudodamasis savo tarnybine padėtimi slėpė geriausius suformuotus žemės sklypus ir trugdė juos grąžinti teisę turintiems juos gauti Lietuvos respublikos piliečiams. Manau tai yra tyčinis valstybės tarnautojo nusikaltimas. Čia jau turėtų grėsti baudžiamoji atsakomybė. Čia ne Alytaus sensacija, čia sensacija visos Lietuvos mastu, tokio atvėjo tikrai dar nebuvę.
cirkas2019-09-10
Jastremskas suformavo sklypus ir tik to iš jo reikėjo Raveikino bandai. Visa kita po to hernia. Reikalas baigtas
kolia2019-09-10
Du Vytautai stovi uz sios aferos
Asta2019-09-09
Šaunuolis meras
Jan2019-09-09
Vagiukai ikliuvo.zenteliui bus bedu jau gal
Fil2019-09-09
viskas aišku. veliau tie sklypai nuperkami prekybos centru ir išauga skarbonkė
Aa2019-09-09
Pagaliau auksines zuvytes ikliuvo na maladec dar daugiau reikia pakrutinti
xxx2019-09-09
architekturos ir urbanistikos skyrius....ikliuvo :D
Laba diena2019-09-09
Kai kas labai greitai reikalus norėjo susitvarkyti. Labai greitai
Alio2019-09-09
Laukiam galutinio rezultato.Visciukai skaičiuojami rudenį.
Stebėtojas2019-09-09
Na tai lauksime kokios dar pavardės išlįs. Ir jau nujaučiu kelias
traffix.lt