2 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AlytusŠvietimas
2019 Rugsėjo 6d.
2

Vizitus po mokyklas ministras pradėjo Dzūkijos sostinėje (ATNAUJINTA)

titleNuotraukų galerijaŠvietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius Alytuje aplankė ir Šv. Benedikto gimnaziją

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius nuo šį penktadienį pradėjo susitikimus šalies mokyklose.

Pirmasis vizitas atvedė į Alytų, kur ministras susitiko su Dzūkijos mokyklos ir Šv. Benedikto gimnazijos bendruomenėmis, susitiko su mokinių tarybos nariais, mokytojais, apžiūrėjo švietimo įstaigų patalpas.

Pasak ministro, švietimo problemos nebus lengvai išsprendžiamos neišgirdus pačių mokytojų, mokyklų vadovų, mokinių, jų tėvų įvairiuose Lietuvos regionuose.

ATNAUJINTA

„Suprantu, kad prasidėjus mokslo metams mokykloms kyla nemažai iššūkių ir klausimų. Apie tai turime kalbėti kartu, susitikus. Todėl savo darbotvarkėje rezervuoju kiekvieną penktadienį vykimui į mokyklas“, – prieš kelionę sakė A. Monkevičius, Alytuje susitikęs ir su miesto meru Nerijumi Cesiuliu ir aptaręs švietimo bei sporto infrastruktūros aktualijas.

Alytaus miesto mero teigimu, pertvarkant švietimo tinklą, didžiausias dėmesys turi būti skiriamas mokiniams ir ugdymo kokybei. Šiai mero nuomonei pritarė ir A. Monkevičius:  „Švietimo tinklo pertvarkos tikslas yra siekti, kad šis tinklas būtų ne  tik taupesnis, racionalesnis, bet ir kokybiškesnis“.

Susitikimo metu taip pat aptarti su STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos ugdymo) centro veikla susiję klausimai. Ministras pritarė Alytaus miesto siekiui tapti universitetiniu miestu ir savivaldybės vadovų pastangoms į Dzūkijos sostinę pritraukti kuo daugiau universitetų, galinčių ir norinčių vykdyti įvairias aukštojo mokslo studijų programas.

„Noriu pagirti Alytaus miestą, kad jis turi visos dienos mokyklą“, – pasidžiaugė ministras. Bandomąjai visos dienos mokyklos programai įgyvendinti Dzūkijos sostinėje ministerija praėjusiais metais atrinko Šv. Benedikto gimnaziją ir Vidzgirio mokyklą (dabar – progimnazija).

Dengto futbolo maniežo statybos Alytuje – dar viena tema, kuria diskutuota su ministru. Jis patikino, kad Dzūkijos sostinė turi galimybę ateityje turėti tokį maniežą. Su A. Monkevičiumi tartasi ir dėl to, kaip Alytaus miesto savivaldybei spręsti miesto darželius lankančių rajono vaikų augančio kiekio klausimą.

Ministerijos vadovo vizitų po Lietuvą metu daugiausiai bus lankomasi bendrojo ugdymo mokyklose, tačiau planuojmaa vykti ir į profesinio mokymo įstaigas. Kadangi Alytuje veikia vienas stambiausių regiono profesinio rengimo centrų, gali būti, jog A. Monkevičius mūsų miestą aplankys dar vienos viešnagės metu.

Fotogalerija


Komentarai

2
Komentuoti
Mokytoja2019-09-12
Ministras ir miesto valdžia daro išvadas iš liniuote pagal dydį išrikiuotų knygų ir bijančių neįtikti direktorei mokytojų. Ar tai šiuolaikinė mokykla?
dėl raštingumo2019-09-08
straipsnyje yra rašybos klaidų
traffix.lt