5 c Alytus
Antradienis, Lapkričio 24d.
SveikataPolitika
2019 Rugsėjo 3d.
3

Insultas Alytuje bus diagnozuojamas operatyviau

titleNuotraukų galerija

Mieli alytiškiai, rajono bei regiono gyventojai, Alytų pasiekė svarbi žinia, kuri buvo daug metų laukiama. Siekiant, kad galvos smegenų kraujotakos ligos, ypač ūminis insultas, būtų diagnozuojamos operatyviau, o reikalingas gydymas būtų pradėtas kuo greičiau.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos regioninei ligoninei skirta 844 tūkst. eurų, įsigis kompiuterinius tomografus ir vaizdų archyvavimo sistemas. Pacientui įtariant ūminį galvos smegenų insultą, turi būti neatidėliojant atliekami tam tikri tyrimai bei sprendžiama dėl gydymo ar tolesnės pagalbos organizavimo.

Naujoji įranga leis gydytojams kiekybiškai įvertinti galvos smegenų kraujotaką, smegenų audinio pakenkimo apimtį, nustatyti galvos smegenų audinio grįžtamus ir negrįžtamus pakitimus.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, įvertinus, kad pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o pati liga ankstyvėja, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti įranga turėtų užtikrinti kokybišką diagnostiką ir didesnes galimybes pacientams pasveikti.

Programinė ir techninė įranga leis radiologinius vaizdus matyti ir analizuoti ne tik gydančiam gydytojui, bet ir nusiųsti juos kitam specialistui. Tai reiškia, kad kitas specialistas, operatyviai gavęs vaizdus, juos galės tuoj pat peržiūrėti, išsakyti savo nuomonę, pakonsultuoti. Be to, esant poreikiui, vaizdus bus galima perduoti kitoms gydymo įstaigoms, taip užtikrinant galimybę stebėti gydymo eigą, ligos dinamiką.

Linkiu sveikatos!

Nuoširdžiai, LR seimo narys Robertas Šarknickas

Užs. Nr. 190903-1

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
Uk2019-09-05
Kuo prisidėjo Sarknickas prie šio pirkinio?
Nuomonė2019-09-05
Gera aparatūra - labai gerai. Bet reikia ir gerų specialistų. Koks bebūtų tas technikos stebuklas - prie jo reikia žmogaus. Dabartinių tyrimų rezultatus aprašo Vilniaus ir Kauno specialistai, o tai atitinkamai užtrunka. Sėkmės jiems ir visiems geros sveikatos.
TiKSLIAI2019-09-04
...IR VEL TAS SHUDAS....
traffix.lt