1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
VideoreportažaiAlytusPolitika
2019 Rugsėjo 3d.
20

Į meilės miestui ženklą „Alytus-myliu“ sminga politikų nemeilės strėlės (©️ VIDEOREPORTAŽAS)

title

Prieš dvejus metus Alytus tapo išskirtiniu miestu Lietuvoje, nes savo miesto gyventojams be politikų įsikišimo leido perskirstyti 0,5 procento biudžeto. Iš kaimyninės Lenkijos pasiskolinta, mūsų šalyje nauja idėja už bendruomenės įtraukimą formuojant viešąsias erdves buvo įvertinta „Auksine krivūle“. Pagal šį aprašą buvo galima pretenduoti gauti iki 25 tūkstančių eurų, tai – mažos apimties projektai, pagal antrą, didelės apimties projektai nuo 25 iki 150 tūkst. Eur.

Toks Alytaus politikų sprendimas buvo priimtas pernai balandžio Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Nauja tvarka paskatino alytiškius pateikti savo idėjas, bet už jas dar turėjo balsuoti bendruomenė.

Tokiu būdu buvo išrinktos geriausios inciatyvos tai yra grilio zonų įrengimas, skulptūra „Voveriukas", o tarp didesnių iniciatyvų – brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų bei Artūro Mažeikos kurtas ženkas „Alytus-myliu“, jis turėjo tapti Alytus miesto riboženkliu. Iniciatyvą pateikė ne Gataveckai, o alytiškis Artūras Lavrėnovas, už šią idėją balsavo 500 žmonių, tačiau naujos tarybos politikai nei voveriukui, nei riboženkliui nepritarė.

Dalis politikų aiškino, kad didelės apimties projektas - riboženklis „Alytus-myliu“ - sulaukė vos 500 žmonių pritarimo, antras argumentas – neaiški kaina. A. Gataveckas tvirtina, kad riboženklio projektas pretendavo į didesnės apimties kategoriją, nuo 25 iki 150 tūkst., bet nereiškia, kad tam būtų prireikę maksimalios sumos.

Į tarybą perrinktam Sigitui Leonavičiui užkliuvo ne pateiktos idėjos, o pati tvarka. Esą, apraše neįvardijama, kiek reikia surinkti balsų, kad idėja būtų įgyvendinta. Politikas mano, kad reikėtų nustatyti aiškesnius kriterijus.

Tarybos sprendimas nepritarti gyventojų pateiktoms dviem inciatyvoms gali turėti ir neigiamą aspektą. Gali būti sugriautas pasitikėjimas pilietinės iniciatyvos idėja, mano buvęs Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys A. Gataveckas.

„Atsiprašau visų alytiškių už tokį tarybos sprendimą ir pažadu, kad dar kartą teiksiu šį klausimą miesto tarybai ir pabandysiu surasti reikiamus argumentus ir įtikinti tarybos narius priimti sprendimą kuris atitinka mūsų miesto gyventojų lūkesčius“, - po Alytaus miesto savivaldybės posėdžio reagavoi meras N. Cesiulis.


Naujausios žinios

Komentarai

20
Komentuoti
Valdas2019-09-15
Tai mat kai balsavo 500 tai mažaj o kai balsavo 15 dykaduonių tai jau labai daug!Gal nors meras užztos žmones nes ne jų pknigai o źmonių.
Valdas2019-09-15
Tai mat kai balsavo 500 tai mažaj o kai balsavo 15 dykaduonių tai jau labai daug!Gal nors meras užztos žmones nes ne jų pknigai o źmonių.
Priešpaskutiniam2019-09-05
Su tokiu tavo mąstymu kaimu liksim visiems laikams. Kad ir mieste 10x mažiau žmonių būtų, tai nereiškia, kad jiems reikia tik dirbt-valgyt-miegot.
ALGIS2019-09-05
TIKRA VAIVORYKSTE o kur musu sedevrai pvz .alytaus 400 simtu m. jubiliejinis paminklas gal net grutas neeme tokio manau ir alytaus zenklo kur prie sv .nijoles baznycios stovi taip pat nepriims
Budapeštas2019-09-04
O kodėl Alytaus su Niujorku nelyginat, ką čia tas Budapeštas... mes su 50 000 gyventojų, tai ohoho :) Kadangi esat jau tikrai stipriai sužalotas kultūrinio gyvenimo, siūlome pasigydyti Žiegždriuose
Ot2019-09-04
As prie sio.zanklo, dar aikstele padaryciau, kaip mini sustojima nusifotkinti ir tureti atminciai super dalyka. Mini lankytina vieta. Aisku, noreciau, jog sviestu vakare sis zenklas...tobula butu
Remis2019-09-04
Jei geras kūrinys, tai po 10 ar 20 metų dar vertesnis, o ne nuvertėjęs. Nepamirškim, kad toks vienintelis ir pirmas būtų Lietuvoje, o gal ir pasaulyje. Tas kas rašo, kad reklaminis stendas ir reiktų dinamiškesnio, visada galit nupiešti ir pasiūlyti pats. Dėl 10000 gyventojų balsų būtų apsurdas, nes tarybos dauguma narių pirmumo palsų nei po 1000 nėra gavę ir jie sprendžia beveik visą miesto biudžetą. O bendruomenių iniciatyvoms skiriamas miesto biudžetas yra tik 0,5.
Taip2019-09-04
????????
Tomai2019-09-04
Tikriausiai nesi lankęsis jokiam normaliam užsienio mieste ir šiaip esi nesužalotas kultūrinio gyvenimo, jeigu tau mieste reikia tik šviesoforų ir kelio ženklų. Pasidomėk Budapešto skulptūromis ir kiek jos teikia džiaugsmo, bei sukelia šypsenų miesto gyventojams bei svečiams.
Tomas2019-09-04
Man asmeniskai siulomas Alytaus ribozenklis labiau panasus i reklamini stenda, kuris realiai nesuprasi ka reklamuoja. Todel as pries si zenkla. Noreciau labiau kuribiskesnio zenklo i kuri ir po 10 metu butu malonu ziureti (pvz gal zenklas gali buti dinamiskas, kuris keistu savo forma ar panasiai).

Voveres... kas cia per klaida? Gal pastatykim paminklus akmenims akmenu forma... :D

Del iniciatyvos patvirtinimo siulyciau minimum 10 tukstanciu asmenu, nes tai kas 5 asmenims patinka, tai nereiskia, kad patinka 10 tukstanciu. Del balsavimo uz iniciatyva butina nurodyti asmens koda, nes pagal ji galima identifikuoti tikrus asmenis ir kurie yra iregistruoti Alytuje. Kitaip vienas asmuo gali prigeneruoti netikru asmenu ir balsavimas visiskai bus niekinis.

Kita mintis butu is vis susilaikyti nuo skulpturu deliojimo bet kur, o geriau sviesoforus sutvrakyti, zenklus, gatves apsvietimus, suoliukus ir t.t.
Beje2019-09-04
Reikėtų galvoti kaip mes į tą ženklą žiūrėsim po 10-20 metų. Dabar gal ir visai įdomu (vien dėl 2 žodžių viename), bet tokie dalykai greitai atsibosta, kitas dalykas, kad ir įmonės savo logotipus atnaujina, kad prisitaikytų prie laikmečio. O pastatę tokią konstrukciją būtum pririšti prie šio ženklo labai ilgai (nes gi nenugriausi kai brangiai kainavo).
Alytus2019-09-04
O kodėl voveriukui nepritarė? Juk nebrangu, ir viskas su juo OK. Bet miesto ženklas tikrai per brangus, o ir nauda abejotina.
Bože bože2019-09-04
Botutės kalba, kad furaevas visada buvo linkęs į narsicizmą. Sako jaunystėje ieškojo pinigingos nuotakos ir rado. Net uošvio bankininko pavardę pasiėmė :) Va taip Alytuje atsirado Vencius :)
ALGIS2019-09-04
ei klerkai paaiskinkit ka reiskia grotos pries alytaus zenkla.Vieni sako kad yra internetas ,bet jis ir kaime veikia ,kiti kad yra kalejimas o dar kiti kad miesto kategorija .Tai kaip is tikruju yra
Alytus valdo2019-09-03
O aš prieš ta partizaninį kryžiu miesto skverelį . Koncervatnykai užsikruškit su savo idėjom statykitės tuos paminklus banditams savo kiemuos visas sąmyšis kilo dėl to paminklo o ne dėl Alytaus vartų nedrumskit vandenio samokslininkai prakeikti .
Razborkės2019-09-03
Dėl Eur. Šlykštu pasidarytų, jeigu alytiškiai, mažai besidomintys politika, pamatytų daugumos politikų veidus be kaukių ir sužinotų ko jie veržiasi į tarybą. Yra pnašiai veikiančių į politines prostituc
A. Gataveckui2019-09-03
Yra kas gali kalbėti apie etiką ir moralumą, o yra kas turi suraukęs užpakalį patylėti. Kalbu apie tamstos parazitavimą atliekant tarybos nario pareigas. Buvote mūsų išrinktas į tarybą. Ištisai nelankėte posėdžių, gyvenote ir karjerą darėte Vilniuje. Jei ir pasirodydavote posėdžiuose, tai jums prabilus, gėda būdavo klausyti. Dar ir dabar prisimename kaip "pasisakėte", kai buvo kalbama apie miesto garbės piliečius.Totali gėda. Gėda ir dabar, klausant šio reportažo, pseudomenininke. "Dovanojate" miestui dovaną ? Tai kodėl ta dovana alytiškiams turi tiek kainuoti ?
Remis2019-09-03
Kodėl torpeda rėkia kad 150 000 kainuos?
Voverytė2019-09-03
Aš už voverytę skvere, bet prieš šį ženklą, kaip oficialų miesto ženklą. Ant bajerio, ant juoko, ant kokių turistinių daikčiukų galima naudot, bet oficialiems miesto vartams... kažkaip ne...
Alytiškis2019-09-03
Man tokis ženklas yra kažkokis nesusipratimas,kam klaidinti užsieniećius,
traffix.lt